pot kırmak

8 kişilik asansöre binen 9 uncu ve şişman kişinin, asansör bir üst katta durunca inmeye yeltenen zayıf bayanı kastederek "şimdi rahatlarız, çünkü en şişmanımız iniyor." demesini müteakiben o zayıf bayanla birlikte tombulca bir bayanın daha indiğini görmesi gibi bi durum olsa gerek.
devamını gör...
yüzüne baktığın birinin gözlerinin içine baka baka adeta muhammed ali'nin "kebelek gibi uçan, arı gibi sokan" sol kreşesini kalbin alt kenar orta noktasına ansızın apartlamak..
devamını gör...
diş doktoru elinde vicuuuuv diye öten aletle ağzınıza doğru eğilirken, göbeğini farkedip, aaaa siz hamile misiniz diye sormak...sonrası malum, vicuuuuuuv sesi arşa çıkar, doktor oydukça oyar.

devamını gör...
istemeden, farkında olmadan kalp kırmak.

- ne yaptın hala yer yatağında mı yatıyorsun.

- yok fıratın yatağını aldım geçen, mezun oluyor ya.

- ha iyi o zaman.

- tabi çok rahat o yatak, sen bilirsin yani.

bir süre sessizlik olur.

- hayvanım dimi.

- öylesin!
devamını gör...
şu aralar pot kırmak deyince aklıma gelen ilk insan annemdir.
eski komşulardan biri arar ve şu ara sıkıntım var müsaitsen bize gel diye annemi çağırır annem ortak arkadaşlarından birini de öne sürerek ben ayşe ile geleyim der, tabi karşıda ki komşu bir şey demez. daha sonra annem beraber gideceği kişiyi arar,
- birgülün sıkıntısı varmış beraber gidelim tamam mı
-hadi ya bana söylemedi senin telefonunu da benden aldı şimdi.
-*
s**
devamını gör...
amfide ders işlerken arkadaşla en köşede oturduğumuz için hocanın bize göre slaytın önünde durmasından dolayı hocaya "hocam göremiyoruz da biraz kenarda durabilir misiniz" dedikten sonra kenara çekilen hoca, diğer uca gidip gelince yine aynı yerde durmuştu. benim arkadaşa "kadın geldi yine önümüzde durdu ya" dememle hocanın bana bakması bir olmuştu. sonrasında bir şey olmadı çok şükür.

diyeceksin bari hoca de, kadın ne ya?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar