prensesler gibi yaşatmak

başta bi bakarsın söyleyen kişi prens mi kral mı diye soytarıysa eğer pand*k atıp kaçabilir! ama karamsar olmamak gerek yine de belki bir oba beyliğinden başlayacaksınızdır sıkın dişinizi zevk almaya bakın.
devamını gör...
böyle bir dünya var mı ki? sorsak prensese o bile memnuniyetsizdir belki. prenses gibi yaşatmayı vadetmekte buna inanmakta saflık olur . hayat sadece prenses gibi yaşamayı isteyecek kadar basit değil...
devamını gör...
olm prenses de sonuçta hikayenin kendisine verdiği rolü oynadı. mutlu olmaktan ve beyaz atlı prensten başka seçeneği yoktu. saray'da ne olduğunu bilmiyoruz.

hem her gidenin mutlu olduğunu düşünürüz ama kalmak bazen elde olanı korumaktır. az ama sana ait olan ile iktifa etmektir. gerçek mutluluktur.
devamını gör...
prensesler gibi yaşatmak kolay da, prenses olmak zordur. birazcık kitap karıştırsak prenses olarak doğmanın çok da iyi bi şey olmadığını anlardık.

tarihe bakalım, bizim türk devletleri hep kimin yüzünden yıkıldı? kim tabi ki çinli prensesler. allem edip kallem edip, devletin en derin sırlarına vakıf olup, sızdırdılar her şeyi. bir dönemin vikileaksiydi bu mendeburlar.

başka örnek mi yok: cüneyt arkın filmlerine bak, bütün prensesler cüneyt'e varmak için babalarına asi davranmış, dinini bırakmış(allah kabul ede),özetle kocaya kaçmış. yalın ayak, üzerinde ipek pelerin, alınlarında kınagecesi tokasıyla binmiş atına ya nasip demiş.

masallara da bak: pamuk prenses desen, zerre miskal aklı yok, ormanda elin yedi cücesiyle aynı evde, hoş şeyler değil bunlar. sindrella desen, o konuya hiç girmeyeyim hafakanlar basıyor. biri gider kurbağayı öper, biri gider kuleden aşağı saçını sarkıtır. hepsinin aklı fikri evlenmekte...

şimdi söyleyin kim prensesler gibi yaşamak ister. sizi prensesler gibi yaşatmak isteyenden fersah fersah kaçın gızlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar