probiyotik

1. (Tematik)
ukdeyi veren: .
ukdecinin yorumları: sözlükte o kadar tıpçı varken ben mi yazayım!

sindirim sisteminde belli sayılarda bulunan ve temel beslenmenin yanında sağlık açısından çok yararlı olan canlı organizmalardır.*
devamını gör...
5. (Tematik)
(alm. probiotikum, m; fr. probiotique, m; ing. probiotics) 1. biyom. belirli miktarlarda alındıklarında zehir üreten ve hastalık yapan bakterileri ketleyerek bağırsak mikroflorasını dengeleyen, bağırsaktaki yangısal hastalıkları hafifleten, patojen kaynaklı ishal, ürogenital enfeksiyon ve alerjik hastalıkları önleyen veya tedavisini sağlayan, bu özellikleriyle konakçıya bir sağlık desteği sunan laktik asit bakterileri ve bifidobakteriler gibi mikroorganizmalar. 2. tar. bağırsak mikroflorası için faydalı mikroorganizmalar içerdiğinden hayvanların beslenmesinde kullanılan yem katkı maddesi.
devamını gör...
bu başlığa hep tıbbi açıklamalar yapılmış şimdi ben kullanmış ve çokça faydasını görmüş biri olarak şunları yazacağım.

evet, öncelikle gerçekten faydasını görmek istiyorsanız üç ay gibi bir kür uygulasanız iyi olur.

kullanacağınız probiyotiğin içindeki bakteri sayısına dikkat edin. yani kronik kabızlık için milyon olan değil milyar olan bakteri değeri daha etkili olur.

probiyotik kullanımı kabızlık veyahut ishal gibi her iki rahatsızlık içinde tedavidir. ayrıca ilginç bir şekilde bağırsaklar vücudun ikinci beyni olduğu için midir bilinmez bağışıklık sistemini acayip güçlendirir.
devamını gör...
probiyotikler:
1. hastalıklardan korunmaya,
2. kanseri önlemeye,
3. sindirimi düzenlemeye,
4. yediklerimixden istifadeye
5. kilo kontrolüne yardımcıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar