1. toplam entry 861
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 4
  4. puan 2723
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

muhendisin te cetveli

Özlenmiş isimdir. O tanımlarının huzur verici akıcılığı, beni benden alan özgünlüğü yok mu? Hangi tanımı okurken aldım ki bu tadı? Dilinize adeta elma şekeri yermiş gibi bıraktığı şekerli bir tadı vardı yazdıklarının. Kendisini çok sevdim, çok benimsedim ama, o güzel yazar hesabını kapatıp gitti. Özledim seni be mühendisim, gönlüm hep seni arıyor.

evde çocuk beslemek

Çocuk yetiştirmekle hayvan beslemeyi birbirine karıştıran yazar beyanıdır.
Çocuklar bağırır çağırı ancak bunların hiçbiri hayvan kişnemesiyle/havlamasıyla bir tutulamaz. Çünkü biri aklı olmayan bir varlıktır, diğer ise senin kanından ve canından bir parçadır.
Sen bu dediklerimi anne/baba olunca anlarsın çocuğum eksilendin!

sözlükteki kan aranıyor duyuruları

Acilen dünya sözlük'te de uygulamaya konulması gereken özel başlıktır. Sözlük yönetiminden istirham ediyorum.
Bu başlıkta:
1- sözlük formatından ayrı olarak, hastaları için kan ihtiyacı olan her yazar ve çaylak bu başlığa tanım girebilmeli.
2- girilen tanımlar sadece kan ihtiyacı belirtmeli.
3- tanım giren bütün yazarlar iletişim bilgisi, hastane bilgisi paylaşmalı. İletişim bilgisi paylaşılmayan tanımlar silinmeli.
4- sözlük yazarlarının ve üçüncü kişilerin iletişim bilgilerinin korunması adına her girilen kan aranıyor tanımları paylaşıldıktan 15 gün sonra silinmeli.
5- bu başlıktaki duyurular, güncele ve gündeme kalın harflerle başa sabitlenmeli.

Anonim bir yazar olarak, sözlük yönetiminden bunu rica ediyorum. Daha iyi bir sözlük için, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmak için gelin şu uygulamayı devreye sokalım.

Sevgi ve saygılarımla;
Bir dünya sözlük yazarı...

rakı

Milletin ballandıra ballandıra bitiremediği, ancak bana göre oldukça acı ve dayanılmaz bir kokuya sahip alkollü içecek türüdür.
Her insanın bir keyif anlayışı vardır. Sözüm ona rakıyı keyif için içen insanlar, rakı için yaptıkları hazırlıkları eşleri için yapıyorlar mıdır bilemem.
Rakı için meze hazırla, masa hazırla, yanına soda al, şişeyi soğut, içine buz atma... Bir de sanki devlet ritüeli uygulanıyormuş gibi rakıdan bir yudum al, üstüne su iç ve mezeden tırtıkla.
Oğlum neyi kasıyoruz bu kadar? Ne bu kasıntılık, bu adap sevdası?
Seven insanlara afiyet olsun. Ama benim gözümde rakı, bir kasılma aracından ileriye gitmeyecek, acı ve bolca kafa ağrısı yapan bir içkidir.
1 /