1. toplam entry 1163
  2. takipçi 13
  3. takip edilen 14
  4. puan 10836
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

imera fera

#7114134

çok teşekkürlerimi sunuyorum kendisine. tuhaf mizah anlayışıma mukabele eden nadir insanlardan biri, yaşasın fosilleşmiş videolar! *
kendimi çözmeye çalışırken insana dair durumlara fazla kafa patlamış ve bunları buralara taşırmış olabilirim, evet. bunlar empatiye vesile olup bir işe yarıyorsa, e mutlu olurum tabii. saygılar, hörmetler.

dünyaitiraf.com

Hayatım boyunca hiçbir insana ciddi manada sövmedim ama bazı insanlar hakikaten çok sövülesi. Ama sıradan küfürlerle değil, onlar hep bel altı, saçma sapan. böyle karşındakinin "ne dedi bu bana şimdi" diye beynini yakacak, alengirli küfürler olmalı. Yani en basitinden sinirlenip "beyinsiz" desen, gerçekten beyinsiz doğmuş ve bakıma muhtaç olan, ailesi bundan acı çeken insanlar var. onlara hakaret etmek istemiyorsun bir gereksiz üzerinden, anlatabiliyor muyum?

Pavyonda ödenen 47 bin liralık hesap

İnstagram'da hayrettin bulan diye bir beyefendi var. Adam kaç gündür ağlıyor, yalvarıyor resmen Şefkat Derneği olarak sahip çıktıkları evsizlerin kira, yiyecek vs masraflarını karşılayacak paraları kalmadığı, üstelik bir sürü kişiye borçlu oldukları için. Sonra Ölü Adam köpek Aşevi var, dağda taşta açlıktan birbirini yemeye başlayan köpeklere önceden tonla yemek dağıtırken şimdi karşılayacak imkan bulamadıkları için eylem yapıyor sahibi. Belediyeler çağrılarına karşılık vermiyormuş. Bunlar Allah rızası için ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya, destek vermeye çalışan insanlar. Milletin 50-100 tl'siyle bile neler neler yapıyorlar, kaç karın doyuruyorlar. İnsanlara bu soğukta sıcak bir yer sağlamaya çalışıyorlar.

nereye varmak istiyorum; Tam bunları üst üste gördüğüm bir zamanda bu başlığı da gördüm ve bu adaletsizliğe, aymazlığa kanım dondu bir kez daha. 5-10 lira at şu insanlara bir faydan olsun desen eli cebine gider mi belli değil, yazıyla kırk yedi bin Türk lirası basmış pavyona. Söyleyeceklerim bu kadar.

bıyık

Başlığı gördüğüm gibi kafamda canlanan sesler aşağıdaki efsane videoya ait. Jerome jarre abimiz tarafından bıyık, adeta Türkiye'nin sembolü olarak tanıtılmıştı bu videoda:

Mustaşi mustaşi mustaşi...

dünyaitiraf.com

Ben aslında çok neşeli bir insanım biliyor musunuz? Öyleyim, gerçekten. Ama zamanında bir laf ettim, "bir gün "ben Bir zamanlar neşeli bir insandım" demekten çok korkuyorum" dedim, hoop kendini gerçekleştiren kehanet. İşin yoksa kehaneti tersine çevirmek için uğraş dur...
Böyle söyleyince de kendimi fantastik bir kurgunun başrolü gibi hissettim. Belki de öyleyimdir??

Coming soon...

kazakistan

Rusya tekrar bölgeye girmek için istediği zemini buldu (ya da oluşturdu), şimdi de yardım edeceksek şartlarımız bunlar olsun, denmiş:

1. Kırım’ın ilhakının tanınması
2. Kiril alfabesine dönüş
3. Rusça’nın Kırgızistan'da olduğu gibi ikinci devlet dili olması
4. Rus okullarının serbest bırakılması git

Yardımı Rusça konuşarak bizzat isteyen de ülkenin Cumhurbaşkanı. Kendi güvenlik güçleri varken, üstelik kendi halkına karşı Rusya'dan yardım istiyor. Ne çeşit bir tiyatro dönüyor anlayamadım, çünkü ülkesini zorla Rusya'nın eline teslim etme çabası inanılmaz.

Akşam çayı içmeyen aile

Ne menem bir ailedir bilmiyorum ama biz değiliz, ondan eminim. Yoksa evden içeriye girdiğimde, selamunaleyküm aleykümselamdan sonra şahsıma kurulan ilk cümle "kızım çay verir misin" "çay suyu koyar mısın" veyahut "çaay?!?!" (Sen halâ çay koymaya gitmedin mi vurgusu) Ve türevleri olmazdı, diye düşünüyorum.
1 /