@abbâra

bana geç kaldın hayat...

  1. toplam entry 10024
  2. takipçi 43
  3. takip edilen 60
  4. puan 70708
  5. statü
  6. rütbe moderatör
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

yazın ev içinde yaşanan gece trafiği

sıcaktan bunalan aile üyelerinin yer/oda değiştirmesiyle yaşanan trafik oldukça yoğundur. yastığın ters düz edilmesi de bir yere kadar, sonra yine bunalmaya başlıyor insan. öte yandan birbiriyle karşılaşma olunca ya da göz konulan serin mekanın kapıldığı fark edilince komik anlar yaşanıyor. velhasıl; tebdil-i mekanda ferahlık vardır sözü, yazın bambaşka bir boyut kazanıyor.

imera fera

defalarca talepte bulunmasına rağmen moderatörlüğü bırakma isteği geri çevrilen ve sonunda kabul edilen biricik dünya sözlük yazarı... siz sanıyor musunuz ki imera fera sadece Karadeniz türküsünde geçen bir sözcükten ibaret? kendisi kadar sabırlı ve olgun biri ancak sadaret abi olabilir. helallik istemek gerekir kendilerinden, öyle emektardır. benim olduğum ya da olmadığım yerde bile kendisine söz söyleyenlerin birkaç kez düşünmesini tavsiye ederim, o kadar.

-limonata?

anadolu üniversitesi

geçen hafta sonu sınavları yapılan ve vize'de 10 gün sonra sonuçları açıklandığı için heyecanla sonuçları beklenen sınavların sahibi üniversite. vize sınavına yetişemedim, finale çalıştım ama tabi işim Zor. 7 yıldır önlisans bitmez mi diyenlere aldırmıyorum çünkü çoluk, çocuk zor oluyor. vazgeçmedim demek en büyük tesellim. yalnız öyle kritik bir durumdayım ki tüm ümidim (maalesef) çan eğrisinde. ya mezun oldum ya olacam arafındayım.

redmi note 11

bir Xiaomi sever olarak; özellikle de 9 serisinden sonrasını hiç sevmedim diyebilirim. galiba redmi 5 plus ile en kârlı kuşakta olabilirim. Samsung serileri şu anda daha çok revaçta ama tabi ki yeni çıkan "ekonomik" markalar bunu kısmen geri çekse de kullanıcılar önünde sonunda eski markalara dönecektir. Xiaomi'nin fiyatı düşük tutmak adına mı bilmiyorum ama mediatek işlemciye geçmesi hiç iyi olmadı.

bir gün bir çocuk

TRT'de tevafuken rastlayınca izlediğim; kâh tebessüm edip kâh duygulandığım film (tamam azıcık ağlamış da olabilirim). konusu basit evet, hatta günümüzdeki filmlere göre belgesel havası tattırdığı da oldu fakat sonuna kadar izlemeyi tercih etmiş olmam, filmden etkilendiğimi gösteriyor. ana konusu umut etmek olan filmde yer yer çok güzel cümleler de geçiyor;

"Dünyada tek bir çocuk bile gülüyorsa, umut vardır..."

dünya yardım

#7131519

merhaba sevgili mavidenbozma. iş başarısı nedeniyle er kişisine alınabilecek hediye, şahsımca ajanda/kalem olabilir. üzerine isim yazdırılan kişiye özel ajandalar var, keza kalem de. meslek grubuna göre hediyenin şekli de değişebilir. mesela çok işlevsel mühendis kalemi var, benim bile alasım geldi. köstekli saat? resmi iş ortamında çalışıyor ise şık bir kravat ya da kravat iğnesi. kişisel bakım hediyelerini seviyor ise hoş ve odunsu kokulu bir parfüm. özel baskılı tişört. sunum bölmeli ve mesleğe göre baskılı bambu kupa altlığı/kupayla birlikte...

bence bu kadarı yeterli fikir vermesi açısından. çiçeğe gelince... er kişisi zarif ise bundan hoşlanabilir fakat dümdüz biri ise onu ot olarak görebilir. ne olursa olsun; gönlünden geçen onu mutlu etsin inşallah.

dua ederken herhangi bir karışıklık olmasın diye ayrıntıya girmek

"dua detaylarda gizlidir" düsturunca sanırım böyle bir kaygı yaşanıyor. oysa duayı yerine getirme gücü olan Allah'ın, duayı bilmeye de gücü yetiyordur (geniş zaman kipli yüklem)

önceden bende dil sürçmesi yaşadığım vakit "Allah'ım öncekini dikkate alma, son dediğim olacaktı" şeklinde açıklama girişimi de olurdu. cahillik... oldu olacak alnına vuran "hay aksi!" emojisi de koy.
1 /