1. toplam entry 9854
  2. takipçi 44
  3. takip edilen 28
  4. puan 77924
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 yıl önce

yazarların hayallerindeki düğün hediyesi

ortada bir düğünün olabilmesi için gerekli olan neredeyse* hiçbir şey olmamasına rağmen düğün hediyesi hayali kurabiliyor olmamın mantıklı bir izahı olmadığını bilmemin beni üzmemesi gerçekten içeride bir yerlerde bir şeylerin fena halde ters gittiğini düşündürmüyor değil. ama ne demişler: çalışıyorsa müdahale etme!

benim hayalimdeki hediye tabi ki 3d yazıcı. aklınızda bulunsun.

* kendi varlığım da şüpheli olduğu için neredeyse...

denklemlerle düşünmek

faraziye aleminde işlevseldir. fakat dünyada olan biteni kavramak için düşünürken denklemleri kullanmak makul olmayan olayların varlığı hesaba dahil edilmediği takdirde hayata anlam verememekle neticelenebilir. hayatın anlamsızlıklarının, anlamına dahil olduğunu göz önünde bulundurmadan oluşturulan denklemler yalnızca kendi varlıklarıyla çelişip var oluş gayelerine hizmet etmekten uzak kalırlar. bilinmeyenleri böyle işlevi olmayan denklemler yüzünden meşgul etmek de hiçbir fonksiyon erbabına yakışmaz diye düşünüyorum.

edit: ayrıca bkz.

#1864477 - #5594934 - #6861379

yazarların bugünkü mutluluk sebebi

aslında hiçbir sebep olmaksızın aklıma esen bir fikir yüzünden yaptığım ufak bir değişiklik zihnimi öyle rahatlattı ki sanki kafamdan ağır bir yük kalktı. fiziksel olarak hafiflemiş hissediyorum kendimi. belki de bu vesileyle kalbim de sükun buldu çok şükür nihayet. allah iyiliğimizi versin dostlar.

günü şaşmak

hangi günde olduğunu kestirememek.
-bugün cuma mıydı yahu?

kafanın içi çok dolu olduğunda şaşabiliyor günler. şuurun bulanıklığına göre aylar hatta bazen yıllar da şaşabilmekte. tabi bu şaşmalar ay/yıl dönümlerine denk gelip birkaç evraka birkaç tarihi yanlış atma şeklinde ise pek de endişe edilecek bir şey yok gibi. zihni kısa süreli tatillere göndererek problem kolaylıkla çözülebilir. öteki türlüyse de bir bilene danışmakta fayda olduğu açık.
1 /