1. toplam entry 5664
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 15924
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

Tarım ilaçları

Hepsi ithal, hepsi yabancı. Türkiye'de üretilenler de patent alımı. Yani taşeronluk.

Az önce İlaç almaya gittim, bir müyendisle konuştum. Bakır yatakları bizde, lakin üretim yok, madenler dışarıda işlenip, paketlenip geri bize geliyor.

Yani, şimdi İttihatçılar bizi, İslam dünyasına baş olmaktan çıkarıp, sömürgeci hristiyan birliğine kuyruk yaparken bu tabloyu göremediler mi?

"Ah bu sağ partiler ah!"

Sol parti arabayı, 100 metre hafif meyilli bir yolda bıraktı, millet zanneti ki hep beyle gideceğiz. Araba hızlanıp kontrolden çıkmaya yakın hemen seçime gitti ve sağ parti iktidar oldu. Düzen sağ partinin elinde patladı yani. Bunu da "dini yasaklar" hilesi ile başardılar. Ayne 28 şubat ve Akp örneği gibi.

Avrupa'nın ortak pazarı ile sen kim rekabet etmek kim. Adamlar senin ürettiğin fiyata satıyorlar, hem de daha kalitesini.

dünya sözlük zayıflama kulübü

Hergün burada sosyetelik yaparak, Akp'nin "obezite"yi bahane ederek gıdaya zam yapmasına neden olmaktadırlar.

Anladık, varlıklısınız, yiyeceğiniz saçınıza, başınıza sürecek kadar çok. Ya susun ya da hakkınızın yarısını bir fakir ile paylaşın. Zamlara neden olmayın.

Ek: Şaka kardeşim, amaç hükümete laf vurmak, size değil. Ama yine de fazlalık erzağınızı fakir- fukaraya verseniz Allah'ın hoşuna gidersiniz.

yola çıktık yanımızda kimler vardı maalesef bugün yanımızda kimler var

Gladyo'nun adamlarını bile hapisten çıkardın. güney bir vilayetimizde buluşup muhalefete tehditler yağdırmalarına sustun.

İktidara geldiğinde gladyo vardı, fakirdik; ama zengin olabilirdik, çünkü elimizde kaynaklarımız vardı.

Şimdi yine fakiriz, elimizdeki kaynakları sattın, 7 nesil de borca bastın. Geldiğinde içeri tıktığın adamlara terk edip gideceksin ülkeyi. Anladık.

Emperyalizm, Türkiye'de islam'ı bitirme projesi çekti; lakin tarikatler, cemaatlar, çare olmayan fıkıh çöktükçe Alttan Kur'an hakikatleri çıkıyor.
Kimlerin yanında olduğunun bir önemi yok artık.

Her fikrinin desteklenmesini bekleyen sözlük düşmanı

İnsan inanaraktan yazmışsa, bu doğaldır. Her yazar fikrinin desteklenmesini ister. Sonra alta daha değişik tanımlar okur, kendi bakış açısını ölçer- biçer yeniden konuyu değerlendirir vs.

Lakin, ben de suya sabuna dokunmadan yazanlardan heç hazetmiyorum, adeta ortamın havasına uygun yazıp herkesin onayını almaya çalışan zihniyetten.

Delikanlı adamın bir dünya görüşü olur ve girdiği ortamlarda bunu savunur. Onun dostu da olur düşmanı da. Seveni de olur, sevmeyeni de.

Yani, konuyu sözlüğe aktardığın zaman "artısı da olur, eksisi de olur" mevzu bu.

Eldiven kullanmayı bilmeyen çalışanlar

Çalışırken plastik eldiven kullanmak demek "eldivenin içinin su gibi olması" demektir. O eldiven eninde- sonunda bir mamulun üzerinde patlayacak ya da delinecek. Eldivensiz çalışılan ve tamamen doğal olan ev üretimi, katkısız gıdaları tercih etmek gerek. Kanserden ve tekelleşmeden korunmak için.

Ama öyle bir kadın yetiştirdi ki sistem. Tam kapitalizmin pazarı. "Ben yemek yapmayı, bulaşık yıkamayı bilmem" demeyi marifet sayıyor insanlar.
Bir arkadaşım vardı, kulakları çınlasın.

"Şundan avrat olur mu la, şundan!" derdi.

Salçanı, konserveni, yoğurdunu, peynirini, çökeleğini, kurutmalığını, evde yaparsan; bütçeni zincir marketlere aktarmaktan, aileni de kanser olmaktan kurtarmış olursun. Vicdanını dinle.
1 /