1. toplam entry 10771
  2. takipçi 6
  3. takip edilen 0
  4. puan 35974
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

Ekonomik kriz nedeni ile aile içinde oluşan huzursuzluklar

Ülkesini, A.b'li ve A.b.d'li şirketlerin pazarı eden, üretim yerine taşeronluğu ve üçkağıt ekonomisini öne sürerek halkının gözünü boyayan siyasilerin, geçim sıkıntısından ötürü aile içinde neden olduğu huzursuzluklardır.

Bu ne kadar elektirik yaktınız?

Suyu açık mı bıraktınız?

Tüp ile mi ısınıyor sunuz?

Doğalgaz kaynağı mı buldunuz?

Daha dün 5 tl harçlık verdim sana?

vs.

Dini ve sistem tarafından koltuğuna verilmiş " aç gezip tok sallanma" ilkesi ile halkımın itiraf etmediği huzursuzluklardır.

Allah'a herhangi bir şekilde herhangi bir şeyi ortak koşmak

Yusuf suresinde, Yusuf peygamberin zından arkadaşlarına yaptığı tebliğ sahnesesinden bir kesit.

Atalarım; İbrahim, ishak ve yakup'un dinine uydum. Biz peygamberiz ve bize Cebrail aracılığı ile vahy ediliyor. Bu tablo bize ve bize uyana bir rahmettir. Bu nimetlere rağmen şirke düşüp saray'ın rejimine eyvallah çekmek bize yakışmaz; ama insanların çogu bu rahmeti dinlemek istemez, işine gelmez çünkü.


"Onlar, Allah'dan başka bilginlerini ve rahiplerini de kendilerine Rab edindiler, Meryem oğlu Mesih'i de. Oysa onlar bir olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardı. Allah'dan başka hiçbir ilah yoktur. O, müşriklerin ortak koştuğu şeylerden de münezzehtir."

Tevbe 31.

Yusuf'tan sonraki şirk ehlinden bahseden bir ayet.

inşaat firmaları

Eyi para kazanıyorlar. Bir taraftan devletten hibe, teşvik, kredi, borç sildirme ayağından faydalanıyorlar, bir taraftan afganlı ve suriyeli din gardaşlarımızı sigortasız, güvenliksiz ve yarı fiyatına çalıştırıyorlar, diğer taraftan da binaları millete bacak gibi geçiriyorlar.

Gazancıyığızığ gırhda birini tarikatlara, medreselere bağışlıyınız değil mi lan kötü orlonlar? Dinciye yedirmezseniz milleti susturamazsınız.
1 /