1. toplam entry 13410
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 0
  4. puan 44106
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

enflasyon

Akp, para bastıkça, ülkeyi mülteci kaçkınlarla doldurdukça, üretimi ve ticareti tekelleştirdikçe kuduran iktisadi bozukluk. Alım gücünün azalması. Paranın değer kaybetmesi olayı.

Şimdi Akp hibe veriyor, teşvik veriyor, mültecite ve afetzedeye para veriyor, kurkorumalıya fayiz borcu ödüyor. Nasıl yapıyor bunu?

Tabiki de karşılıksız para basarak.

muhalefetül lügateyn

Abee, biz devrimciyiz. Toplumsal düşünürüz, şahıslarla işimiz yok. Düzen ve düzenin insanların ahlakını bozmasıyla derdimiz. Evet.

Ayrıca sert de yazmıyorum. Gördüklerimin, düşüncelerimin yarısını yazıyorum.

Ben de fayiz alırım diye tefeciyi kınamayacaksam,

Ben de zina ederim diye zinacıları kınamayacaksam,

Ben de sisteme kul olurum diye; karunları, hamanları, bel'amları ve bunlara kul olarak dünyalıklarını kazanmak isteyenleri kınamayacaksam yeryüzündeki iddeam nedir abee?

Günah işlersem tevbe ederim. Tevbe etmezsem ben de hapı yutarım. Olay bu.

işsizlik

Bir patronun yanında köle olmak iş sahibi olmak demek değildir.

Ben bakkalım, çiftçiyim, pazarcıyım vs. Eğer mesleğimi yapamıyorsam işsizim arkadaş. Kapitalist rejim, kendi böyüttüğü zincir şirketlere bizim işleri yutturup işsiz birakıyor, bizi. Sonra da istiyor ki bizi yutan böyükbaş şirketlerin reyonlarında ve depolarında açlık sınırının altında bir ücrete yardıralım. Yardırmayınca " iş var; ama çalışan yok" algısı veriyorlar.

Ben işimi yapmak istiyorum kardeşim, niye gidip beni yutan böyükbaş şirkete bir de köle olayım ki?

Değil mi sunni kardeşim? Allah bir rızk kapısını kapatır, diğerini açar.

Zina yapan erkek

Asla zina yapmış kızla evlenmez, gönlü gözü açılımamış 0 km birini arar. Kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan, bakire ile dulun anlaşılamadığı şu ortamda kendine böyük bir tecrübe kazanmıştır.

Ayrıca; zinanın çocuk olmadığı müddetçe kul hakkı olmadığını savunanlar var. Yani, çocuk olmamışsa zina Allah hakkı. İsterse affeder!

Bekarken zina eden kız, babasını ve erkek kardeşlerini satmıştır. Evlenince de kocasını ve doğan çocuklarını satmıştır. Heçbir erkek, kolundaki karısına ( tehanu abee'nin tarifyle) kendinden önce karısını becermiş bir çip erkeğin bıyık altından gülmesine tahammül edemez. Bundan ötürü zina, kul hakkıdır ve pislik bir fiyiliyattır.

kafayı karı kızla sıyırmak

4'çü layiklerin ve mezhep ehli dincilerin zihniyetidir bu. Abee, bizde ne karı var, ne kız var, ne sevgili, ne sevilen ne de seven. Doğa ve ben varım hayatta.

Bir eş herkese lazım. Bizim tepkimiz pare için kendini satan bayanlara ve zangin olduğu için ayda bir karı değiştiren çip erkeklere.

Bunda darılacak ve gücenecek bir şey yok. Ortalık fuhuştan, zinadan, yasak ilişkiden geçilmiyor. Biz de bunları eleştiriyoruz.

Bunlar yaşamayı deneyen her mu'minin zoruna gitmeli. Evet.

1 /