1. toplam entry 7705
  2. takipçi 5
  3. takip edilen 1
  4. puan 23286
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

Türk dizilerindeki patronların ütopik yaşam tarzları

Patron var patron var şimdi. Esnaf olan var, kobi olan var, böyük baş olan var, yandaş olan var.

Bilal ve Enişte de patron sonuçta. Pek bir şeylerden anladıklarını ve yapıldıklarını zanettimiyorum. Babalarının makamının himmetine koşar adım böyüyorlar.

Dizilerdeki patronun yaşam tarzını koy bir kenara. İşçilerin yaşam tarzı başdödürücü.. Gerçekte özel şirketten asgari ücret alan işçi, parayı iş çıkısı; yemek, kafeterya, pastane, taksi harca harca bitiremiyor. Evine, eşine, manitasına hediye de alıyor. Üstü başı da parıl parıl. Sanki dersin ki üçbin kağıt değil otuzbin alıyor.

celal şengör

Ateist diye bizim dindarlar tarafından topa tutulmuş bilim insanı.

Yahu bizim gibi inansa ne değişecek?

Bana göre bu zat, çoğu dindarlardan Allah' a daha yakın. Allah'ı reddediyorsa da ona iftira atmıyor. Biz ise, Allah'ın kitabında anlam olarak tahribat yaptık.

Otoriteyi, şehveti ve mülkü eşitlemek için gelen dini, tekrar firvanlara, karunlara ve belamlara göre uyarladık.

Celal, senin hergün ruhuna dua okuduğun bu tahribatçı alimlerden çok daha masum.

i̇stanbul

Taşı toprağı beton ve insan olan şehir. Hava kirli, trafik bozuk, insanlar yabancı ve birbirine soğuk. Güven duygusu yok.
Altında lüks araç ile hava atmak için bu şehirde yaşamak bir hayat mı?

Dün gece Beydağında idim. 1700 rakımda. Kollarım soğuktan buz tuttu. Karşıda Akdağ'ın zirvesi, rakım 2580 küsür. Bir yağmur yağsa kente, muhtemelen oraya kar yağar. Arka tarafımda ufukta Munzur dağları, batı yönümde Nurhak zirveleri. Ayağımın altında Fırat nehri ve karakaya barajı. İstediğim an şehirde, istediğim an yaylada ve dağdayım. Temiz hava, bol oksijen, delikanlı ve sırtını yaslayacağın insanlar... Tüm güzeliklerin hassı burada. İstanbul ne oluyor?
1 /