1. toplam entry 1599
  2. takipçi 9
  3. takip edilen 10
  4. puan 12152
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

yorulmaktan yorulmak

Her şeyi bir kenara bırakıp bulunduğunuz noktada saatlerce amaçsızca boşluğa bakma isteği uyandırır. Yorulduğumuz yorgunluk hali sadece fiziksel değil elbette. Fiziksel yorgunluğun üstüne zihinsel yorgunluğun da eklenmesi hayattan beklentisizleşmeye ve bulunulan bu halden yorulmaya yol açıyor.
Neyse ki bahar mevsiminin gelmesiyle bu hal bir miktar yok oluyor.

hasta olmak

Birkaç gün içinde tüm bedenimi halsiz bırakan şey. Hem öksürük hem hapşırık derken kendime gelmekte zorlanıyorum. Umuyorum ki sadece mevsim geçişlerinden kaynaklı bir hastalıktır. Diğer bir seçeneği aklıma getirmek dahi istemiyorum.

lise mezuniyeti

Belki Yapılabilecek en abartılı olanına katıldığım tören. Velilere davetiyeler bastırmış, türlü süslemeler ve etkinlikler düzenlemiştik. Sabahın ilk saatlerinde kızlar kuaförden koştur koştur mezuniyet alanına yetişmeye çalışmıştı. Sabah saatlerinde başlayan eğlence gece yarısına kadar devam etmişti. Gecenin sonu efsaneydi ama * “ Bu gece son biraz sonra
Bu kapıdan son kez çıkıp yine kendimi
Vuracağım yollara...”
sözleriyle tüm okul veda etmiştik.

Bu kadarına gerek var mıydı? Kesinlikle hayır. Ama iyi ki yapmışız.

Resimli sözlük

Kelimeleri resimlerle destekleyen sözlük çeşidi. Ortaokul öğrencileri için hangi yazar veya yayına ait olanı daha faydalı olur bilemiyorum. Uzun yıllar duyma problemi yaşayan ve yeni yeni duyup okumaya başlayan bir çocuk için okuduğunu anlama açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum.

“Şu yayının Çok iyi dediğiniz varsa önerilerinizi beklerim. “

sözlük yazarlarının bugünkü başarıları

Başarı mı bilmem ama birkaç ay önce tanıştığım 4. Sınıf öğrencisi tarafından yolum kesildi bugün. İlk tanıştığımızda kendisi için çok güzel olabilecek bir şey için buluşmuştuk ki gerçekten güzel şeyler oldu. O gün küçük bey benden korkup babasına sarılmıştı. Bugün yolumu keserek bana bir şeyler anlatmaya çalışıyor ve ben seni tanıyorum diyor. Ben bile tanımıyorum kendimi ama olsun abisinin ve kendisinin her geçen gün daha iyi olduklarını görmek mutlu ediyor.

bayılmak

Berbat bir his. Ayıldığınızda bir süre kendinize gelmiyor, ne olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz. Sonrasında gelen ağlama durumu ile on yaşadığınız duygu yoğunluğunu atlatmaya çalışıyorsunuz.

ses yalıtımı

Diğer dairelerden gelebilecek olan sesin en aza inmesini sağlayan şey. Oturduğunuz evin ses yalıtımı iyi değilse yan dairenizin tüm konuştuklarını rahatlıkla duyabilirsiniz. Hatta Küçük evinizde tek değil komşunuzla birlikte yaşıyormuş hissi oluşabilir. Gecenin bir yarısında bağrış çağrış yaptığı telefon görüşmesiyle uykunuzdan bile uyanabilirsiniz.

“Ettiği tüm kavgalar, muhabbetler hepsi beynimde yankılanıyor.”

mobbing

Şiddet. Maruz kalındığında yapılan işte yeterli verim gösterirlemeyecektir. Türlü tehdit ve stres altında kim çalıştığı kuruma koşa koşa gider ki? 6 ay da çok sevdiğiniz meleğinizden bile soğumaya başlarsınız. Bir an önce bitsinler dileğimle...
1 /