1. toplam entry 7509
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 20
  4. puan 26639
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

cumhurbaşkanlığının tarafsızlık ilkesi

klasik akpli savunması: öncekiler şöyleydi böyleydi rerörö.

tarafsızlıktan kasıt herhangi bir düşünceye sahip olmadan ortada durabilen futbol hakemi değildir.

anayasanın ve de makul her vatandaşın beklediği cumhurbaşkanı, ülkedeki yasal çerçeve içinde durabilen her vatandaş ve görüşle yan yana gelebilen bir cumhurbaşkanıdır.

sadece yüzde ellinin cumhurbaşkanı maalesef tüm kesimlerle diyalog kuramıyor. ülkede önemli ve kritik herhangi bir konuda cumhurbaşkanı tüm taraflarla görüşüp durumu kontrol altına alabilmeli.

lakin bizim cumhurbaşkanı akp ile özdeşleştiği için, akp ye ve dolayısıyla kendisine destek vermeyen hiçkimse ile iki kelam laf edemiyor.

tüm zıt seslere en büyük tepki cb den geliyor. haliyle toplum hiçbir konu için bir araya gelip ortak bir karara varamıyor.cumhurbaşkanının davetini reddeden muhtar

--- alıntı ---

"cumhurbaşkanının temel görevi anayasa'ya uygun davranmak, onu korumak. ama anayasa'yı tanımıyor, saygı duymuyor. tarafsız olması gerekirken, taraflı bir cumhurbaşkanı. taraflı olduğunu 80 milyon görüyor. ayrıca sorunlarının çözülmesi değil başkanlık için ülkemizi kaosa sürükleyen politikalara yer veriyor. muhtar kimdir? muhtar, hiçbir partiye üye olmayan, parti gözetmeyen, kendisini seçenlere ya da seçmeyenlere eşit biçimde davranan biridir. parti ayrımı, insan ayrımı yapmaz. cumhurbaşkanı da konumu gereği tarafsız olmalıdır. ama iki yıldır partili bir cumhurbaşkanı var."

--- alıntı ---

cumhurbaşkanından daha bilinçli ve demokrasiye saygılı bir muhtar. cb ye demokrasi ve idarecilik dersi vermiş.
sadece hazinenin verdiği araç geçiş sayısı garantisi ile özel şirketlere köprü yaptırmakla ülke yönetilmiyor.
1 /