1. toplam entry 3357
  2. takipçi 3
  3. takip edilen 2
  4. puan 17194
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 yıl önce

mahmut ustaosmanoğlu

Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Hayatı boyunca rızası için çabaladığı dostuna vâsıl oldu. Arkasında binlerce hoca, talebe, medrese, Allah diyen adam bıraktı. Şu memlekette İslam sancağını ayakta tutan tavizsiz bir sancaktardı. Allah sırrını aziz makamını âli eylesin.

bittiğinde üzen şeyler

Kendini yetiştirmiş değerli insanlarla dedikodudan, boş laflardan uzak bazen; bilime, sanata, felsefeye ve edebiyata dair uzun uzun faydalı konuşmaların yapıldığı saatlerin bitmesi bir miktar üzüyor beni. Şu da bir gerçek ki kıymet bazı şeylerin bitmesiyle başlar.

ramazan

Sanıyorum İbnul Cevzi yada ibn kayyım ikisinden biri idi Şöyle diyor; Yakup Aleyhisselamın 12 oğlu vardı. Bunlardan Yusuf a.s ona en sevimli olanıydı. Yusuf as kıskanan kardeşleri onu kuyuya attılar. Buna rağmen Yusuf as onları affetti. Allah da Onları affetti. Yusuf'un hürmetine 11 kardeşi affeden Allahu Zülcelal bu mübarek 11 ayın sultanı Ramazan için de diğer 11 ayı affediyor. Yani o aydaki hataları.

Şunu anlıyoruz yani; Yusuf'un kardeşlerine olan nisbeti, Ramazan'ın diğer aylara olan nisbeti gibi. Dolayısıyla bu ay güzide bir ay, kadrini kadir gecesinden alan müstesna bir ay. Öyleyse bizde kendi kadrimizi bilerek bu aya gereken değeri verelim.

dünyaitiraf.com

Annemin evleneceğini hiç ummadığı biri evlenmiş. Hatta bugün çocuklarına isim vermek için babama gelmişler. Annem de bunu bize anlattı. Hayret ettim diyo. Nasıl evlenmiş böyle bebek gibi kızla diyo. Ondan sonra bir kaç dakika duraksadı. Kardeşimle bana baktı. İkinizden midem bulanıyo dedisjsjsj

Bundan şunu anladım olay bizle alakalı bir şey değil. Burada sıkıntı evlenenlerde. halbuki kimse evlenmezse sıkıntı yok. Genel Bilgi yayalım inşallah

dünyaitiraf.com

Mevzu bahis başkalarının hayatı olunca her türlü probleme çözüm bulabiliyorum. Ama konu bana gelince... benden adam olmaz sözlük. Biliyor musunuz Şuan youtube'de kaybolmuş durumdayım. düdüklü tencere yapım videosu izliyorum.

doktorla evlenebilecek meslek erbabı

Garsonluk değil.

Geçenlerde akrabalarımdan biriyle bir düğünde karşılaştık. Tabi bu akrabam Kıvanç Tatlıtuğ ayarında biri. Sarı saç mavi göz.. Esaslı bir oğlan. Karakteri de iyi. Gönül işlerini sordum. Önce sen söyle dedisjsjsj. Ceplerimin astarını çıkardım. Okey? Okey. Sen ne yaptın peki dedim. Biri var dedi. Kurmanci dizane(Kürtçe biliyor mu dedim) gülüştük. Türk dedi. Doktor dedi. Bu arada bizim oğlan garson. Ama dediğim gibi nereye koysan orada iyi durur. Karizma. Oğlum mal mısın malak mısın dedim. Hadi doktor eğleniyor peki sen ne yapmaya çalışıyon dedim. Bu ilişkiyi kimse biliyor mu dedim. Yaaani dedi. Sonra konuştu biraz ve dedi ki birbirimizi seviyoruz. Ona, Ben garson sen doktor nasıl olacak diye sorduğumda beraber harcarız dedi. O yüzden kafam rahat dedi. Sence olmaz mı dedi? Çocuğun adı da Veysel bu arada. Veyseli aldım kenarı çektim. Dedim ki veyselcim bak. Beni tanıyor musun dedim. Çok iyi dedi. Şunu görüyor musun.(mabadımı göstererek)-evet. bunu görüyor musun peki.(asık suratımı) -evet dedi. Bak oğlum bu g*tü bu hale getirenlerle bu suratı bu hale getirenler aynı kişiler dedim. Seninle eğleniyor dedim. Ben bu senaryoyu hem okudum hem yaptım hem yaşattım dedim. Bırak bu kızı dedim. Boylusun poslusun Thor’un kuzeni gibisin. Bak kız muhtemelen seni yakışıklı bulmuş arkadaşlarına iskandinav erkeği buldum diyodur. Seni kullanıyordur. Yok o beni gerçekten seviyo fln. Baktım olacak gibi değil. Nasihatı yarıda bıraktım.

Bu hikayede kız eğleniyo oğlan evleniyor. Sıçacak farkında değil. Bunu niye anlattım ben. Haaa herkese akıllı olun mesajı verecektim.

Akıllı olun.
1 /