1. toplam entry 793
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 1
  4. puan 1914
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

rus gelinler türk aile yapısına çok uygun

daha önce 'entri' girerek açıklanmış olmasına rağmen, muhtemelen dönemin konjonktürü nedeniyle "silinmiş" başlık.

bu ve benzeri nedenlerle danışmadan, uyarmadan silinenler var mı bilemiyorum, çetele tutmuyorum. ama aylar sonra girdiğimde "boş bakınız" olarak karşıma ilk sırada çıkınca enteresan oluyor.

konjonktür neleri yemedi ki tarihte, sözlükler belki en az etkilenenlerdir.

samimiyet var mı samimiyet, bana ondan bahset, boşver rus kızları.

yine de tanımı yapalım:

ahmet davutoğlu'nun eski bir beyanı. gugıl'dan ulaşılabilir.

başkanlık gelmezse ülke bölünecek

seçimler esnasında ofisindeki osmanlı armasının üstünü bezle örttüren siyasetçinin görüşü. şimdi sormak lazım, neyi düstur edinmiş başkanlık bu? herhalde dümdük başkanlıktan bahsetmiyoruz. kafalardaki bir eskizin tarifi bu başkanlık.

olduğu haliyle düşünürsek, mevcut anayasayı uygulayan mı var? şu anki durumla, başkanlık arasındaki fark nedir?
ortamlarda başkanlık desen, biri çıkıp 'yok orası demokratik bir hukuk cumhuriyetidir' mi diyecek?

bu kadar istihza fazla.

kur an yeterciler

gönülden böyle inananlar olduğu ve icraatları hesap günü kendisini bağlayacağı gibi, edip yüksel gibi, ehli sünnet müslümanları'nın kafalarını bulandırmak, vesvese vermek üzere devam eden exeter projesi olanları da vardır.

çoğu sadece "haklı" olabilecekleri argümanları ortaya koymak yerine, doğrudan resulullah'ı sav. hedef alırlar.

öyle bir resim çizerler ki, stilleri incil'i andırır. bir tür 'özgürleştirici' tavrı takınırlar. imanları, olabilecek en sinsi şekillerde zedelerler.

buna ek olarak tabii ki her hadis gerçek değildir. sünneti yaşamak, zaten özünde kur'an ahlakını yaşamaktır. ancak bu tipteki kişiler, peygamberi tabiri caizse 'getirme memuru' gibi görürler. fazlası değildir. zaman fitnesi olan deizmi misyon edinmişlerdir.

rusya türkiye çatışmasını tarihten okumak

günümüzde pek yapılmıyor olan okuma şekli.

g20 ülkeleri, daha 100 yıl önce itilaf ve ittifak devletleriydi. fransa anadolu'yu işgal eden devletlerden idi.

geçen gün başbakan davutoğlu fransa için "müttefikimiz" dedi. ingiltere de keza müttefiktir, saygıda kusur yok artık. almanya zaten kanka. rusya da pek tabii ki aslında müttefik. yeni dünya düzeni konjonktürü temelde bunu gerektiriyor.

geçmiş öyle ya da böyle tekerrür edecektir ancak oluşum süreci cancişliği artık kaçınılmaz. çünkü birbirinden farklı bayrakları, sınırları, yönetim sistemleri varmış gibi görünen ülkelerin tamamı, parayı basanların tek dünya devletinin eyaletleri. çok sıkışırlarsa patlatırlar bir dünya savaşı daha, nüfus dengelenir, yönetmek kolaylaşır. bir yüz yıl sonra da, yine o tarihi okuyan çıkar.

istanbul u fethedip şeriat ile yöneteceğiz

evangelist pagan haçlıların, selahaddin eyyubi'den intikamlarını ortadoğu'da (sözde) almalarının ardından, şimdi de istanbul'un fethi'nin intikamını, sahte islâm şeriatı üzerinden alması emelinin su yüzüne çıkması halidir.

ve ilk hedef olarak kudüs'ün geri alınmasını göstermeyerek, kellerini projektör ışığı altında göstermektedirler. o derece de ehli sünnetlerdir.

hürriyet te yayınlanan montaj erdoğan fotoğrafı

linkteki odatv haberiyle birleşince ilginç bir hâl alan fotoğraf. cem küçük'ün "ferit şahenk'in ntv'si erdoğan'a pusu kuruyor" çıkışı da eklenirse, nur topu gibi bir komplo teorimiz olur. dilipak da çıkıp, 'murat ülker böyle böyle yapıyor' derse, kafalar iyice karışır. zaten karışık; çivi çiviyi söker belki. son akşam yemeği (last supper) deyip geçmemek lazım. sonuçta azmettiren dışında, o akşam yemeğinin son olacağını başka kim bilebilir?

git

devlet ister istemez pkk ile masaya oturacak

hollandalı türkolog, kürdolog, ortadoğulog ve bilumum alman derin icraatları'log martin van bruinessen'in iddiası.

standart medyada bu tip haberler pek çıkmaz, onlar daha çok toplum algısını köreltmekle yükümlüdürler; bu haber agos gazetesinde. başka yerde de var mı bilemiyorum fakat, liman von sanders stili belli ki hâlâ devam etmekte.

ancak masaya oturulmaz, sandalye ya da koltuk daha rahat olur. önce hdp'den bir kısım blok ayrılıp akp'ye geçsin, gerekirse ayakta da çözerler.

git

paralel operasyonlarının yıldız holding e uğramaması

enteresan bir hâldir. murat ülker'den daha büyük bir cemaatçi var mı bu ülkede bilemiyorum ancak, senelerce onların okullarında, dershanelerinde okumuş biri olarak, anlayamadığım durumdur.

daha saymakla bitmeyecek isimler varken, seçmece bir iki noktaya operasyonlar olması, durumun gerçekliğini sarsıyor.

7 haziran seçimlerinde malumunuz murat ülker "artık ben değil biz zamanı" dedi. aynı sloganı hdp de kullanmıştı. nitekim hdp, hatırı sayılır seviyede oy sayısını yükseltti.

erken seçimde, hem hdp, hem mhp ve baraj altı partileri, ciddi kayıplar verdi. bunu terör korkusuna yoran da oldu, paralel operasyonlarına, istikrara vesaireye.

ancak gelinen noktada, fuat avni samanyolu gruba bile operasyon yapılacağını salık ederken, nedense yıldız holding ile ilgili istihbarat veren çıkmıyordu.

eski okul arkadaşlarım (ki bunlar cemaat operasyonlarına gelene kadar en koyu ak kplilerdi) şu an akp'ye karşı müthiş derecede dolular. hatta sanıyorum yine bu vesile ile, davutoğlu'nun kızı sefûre ve murat ülker'in yeğeni ahmet özokur, geçtiğimiz sene boşandılar.

her halukarda hükümetten kopan ya da karşısına almış gibi görünen onlarca cemaatçi grup var.

haydi uzun adam, murat ülker'in inine de gir de âlem samimiyet görsün.

ben de ertesi gün gidip akp'ye üye olayım.

laik atatürkçü osmanlı cumhuriyeti korkusu

obama'nın dizlerinin tir tir titremesine neden olan korkudur. sen gel ingilizler üzerinden, kahramanlık yalanıyla 'nasıl olsa ben bu müslümanları 100 yıl içinde dinsizleştiririm' diye hesap et, tam 2023 geliyor sınırlar yeniden çizilip, ermenistan genişletilecekken, bir uzun adam çıksın ve laik atatürkçü osmanlı cumhuriyeti'ni kursun.

o zaman korkma titre, hatta altına kaçır.

bakalım uzun adam ne zaman batıya top yekûn savaş ilan edecek. öyle beyzbol sopasıyla falan olmaz. biz her gece duvar tokatlıyoruz. sopayla mı korkutacaksın?
1 /