1. toplam entry 5875
  2. takipçi 13
  3. takip edilen 6
  4. puan 23849
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

aşı ikna timi

yav yıllarca bize yedirtilen mutasyonlu gıdaları tükettik kimse baba bize ne yediriyorsun demedi. hatta ve hatta bağırsak yedik ya kürtlerin tekelini tuttuğu ve çoraplarla süzdüğü midye dolmaları tükettik. aşının içine koyacakları tüm maddeleri adamlar bize kaşık kaşık yedirtmiştir yıllarca. ben aşıları gördüm en büyüğü Sputnik v ben onu kulağıma damlatırım kulağıma.

migros

komili'den kdv dahil 67 tl olarak benim dükkanıma inen 2 lt sızma zeytinyağı yüzde yetmiş kar marjı ile Migros'ta 106 tlye satılıyor. ben palet bazında aldığım halde bana 67 tlye geliyorsa Migros tırlarla alıyor. benim aldığım fiyatların çok çok altına aldığı halde fiyatları akıl alır gibi değil. çağrı, Migros, farketmiyor dincisi, dinsizi vatandaşın kanını emmekten başka bir şey yapmıyor. yazık bu insanlara.

leon

yıllar sonra nerede karşıma çıkacak diye merak ederken sami Yusuf'un klibinde back vokal yaparken denk geldim. mathilda'da kapanmıştır gibime geliyor. git yarabbi hamd olsun yine sevdiğimiz insanlar hak yoluna vakıf olmuşlar.

zerdeçal

Hindistanda kanser oranının %2 gibi düşük bir oranlarda olmasına neden olduğu düşünülen baharat. (Avrupada civarı bu oran) Günde ortalama tüketim miktarı hindistan’da 1 tatlı kaşığı. Ayrıca karabiber ve zeytinyağı ile tüketiminde çözülümü 20 kat daha artıyor.

recep tayyip erdoğan'ın yürürken zorlanması

açıkcası bu adamın yaşadığı stresi, tempoyu yaşayacak başka kişinin arkasından 10 defa helvasını kavurmuştuk. bu da kendisine çok iyi bakıldığının göstergesidir. türkiye hiçbir zaman böyle bir siyasetçi görmedi ve görmeyecek. aynı gün 5 farklı ile uçan ankara veya istanbul'a dönünce de bi 5 farklı programla gününe devam ettikten sonra 2 tv kanalına açıklama yapan bir insandan bahsediyoruz. bir keresinde gece 3'de alman konsolosluğundan çıkarken huber köşkünden de tayyip erdoğan konvoyuyla çıkıyordu. nasıl olur dedim kendi kendime bu adam kaç saat uyuyor acaba diye düşündüm o gece. 28 yaşındaki ben gece 3 de yatınca 11 - 12 gibi zor kalkıyorken adam sabah 7 de tekrardan mesaisine başlıyordu. ciddi anlamda azmine, temposuna saygı duymamız gerekiyor. ben (bkz: Ahmet Necdet sezer)'i bir anayasa kitabı fırlattığı zaman tvde görmüştüm bir de koca bardakla şarap içerken ki çekilen fotoğrafında görmüştüm. ondan başkası yok.

yapay et

Sanki şu an yediğimiz etler yapay değil mi? Hayvanlara bastıkları antibiyotik zemzem suyu galiba. Valla şimdi yediğimiz etlerden sağlıklıysa ben varım. Bu olayın bir tık üstü de artık hap besinler olabilir.

benim enflasyonum

normal enflasyonun yanında birde esnaf enflasyonu da var. pandemi öncesi kriz var dışarıda işsiz bir çok insan var diyip çalışanlarının gözünü korkutan sermaye şimdi de dışarıda bir sürü yemek bulamayan insan var bu fiyata bulduğuna şükret diye korku algısı yaratıp fiyatları yukarı çekiyor. bakın süpermarket işi ile ilgileniyoruz, bir çoğunuz ürünlerin toptancıya ve marketlere geliş fiyatından haberi dahi yok. en basit bir örnek vereyim; tavuk göğsünün bu hafta geliş fiyatı 10.50 kuruş. mopaş markette satış fiyatı 27'tlden 22tlye düşmüş. açık açık zincir marketlerin insanlığa darbe vurduğu bir dönemdeyiz.

kadıköy belediyesi

1 haftadır çöpleri toplamayan belediye. grevdelermiş. daha 200-300 personelin işleyişini koordine edemeyen parti kalkıp ülkeyi yönetmeye aday oluyor. olsun ya ne hizmeti biz bok içinde yüzeriz yeterki Mustafa kemalim askerim rahat uyusun. en büyük asker biziz ulan. ister toplarız ister toplamayız ülkenin tapusu biz laik ve cumhuriyetçilerin elinde.

bitcoin

Geleceğin emtiası. Bu bitcoin olur pirecoin olur bilemeyiz. Benim korkum piyasadan dolar çekmek için 11 eylüldeki gibi bir facia yaratmak yerine milletin elindeki avucundaki parayla bitcoin aldırıp piyasadan dolar topladıktan sonra bize nah çekebilir.
1 /