1. toplam entry 13
  2. takipçi 3
  3. takip edilen 0
  4. puan 954
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 yıl önce

yolda öpüşen çift

uluorta romantizm yaşayan çifttir. ne zaman denk gelsem "yoo, görmedim ki, yok ki" edası ile kafamı çevirir geçerim direkt. rahatsız oluyorum zira. çünkü sevilen insan ile yaşanabilecek her çeşit tutku, aşk paylaşımlarının olabildiğince mahrem kalması gerektiği kanaatindeyimdir. lüzum yok keza milleti en özel anlarımın şahidi, yorumcusu yapmaya. ki böyle de geri kafalıyımdır işte.

tşkrler; seksi tünler.

yazarların favori film sahneleri

yazarların severek izlediği ya da izleyerek sevdiği birtakım yapımların en vurucu kısmı olduğuna kanaat getirdiği bazı sahnelerdir efendim.

ki şansım adına, blues dehası ray charles'ın biyografisini işleyen 2004 yapımı ray filminde, charles'ın el mecbur 20 dakika nasıl freestyle attığını gözler önüne seren sahne vuhuhu niteliğindedir. zira eleman, icra edip edebileceği her parçasını döktürüp sahneden tam inmek üzere iken, kontrata göre gösterinin bitmesine daha 20 dakika olduğu bilgisi gelir ve olaylar gelişir.

şöyle buyurunuz efendim;


tşkrler.

Gitar çalarak kız tavlama devri

(bkz: cinsel çaresizlik nedir ve nelere kadirdir) gibi uçkuru silsilelerinin ürününden ibaretti efendim.

zira, ekseriyet ile yakışıklılık, karizma, çekicilik veyahut da cezbedicilik gibi birtakım zaruri nitelikler açısından hayli bir kısır olan erkeksilerin "şemalimin yetmediği yerde sazımı tıngırdatırım, düşeni de soyundururum" tarzı biçare kurnazlıklarından ibaretti olay.

ama neyse ki azzon, yani şahane-i bendeniz, hem zekamı, hem tanrı vergisi ulviyetimi, hem de sanatımı ve hatta eşi benzeri olmayan vahşet-ül haşmet seksiyetimi konuşturarak siz hanımların ımdadına tam zamanında yetiştim, derman-ül çare oldum. ki şükran duyunuzdur bir zahmet ve kollarıma koşunuz, aradığınız huzura tekrardan kavuşunuzdur lütfen.

tşkrler; iyi tünler.

17 günlük alkol satışı yasağı

milletin alkol bahane bir araya gelip sosyal mesafe sınırı ihlalinde bulunmalarını önlemek için galiba. zira her şey sağlığımız için.

da neyse ki cemaat namazları serbest.
ki yarına arkideşler ile el ele tutuşup cuma namazına gideceğiz. covid'den falan da melekler koruyacak.

tşkrler.

en güzel türkçe rap şarkıları

türkçe sözlü rap müziğinin cevherleri sayılabilecek kalitede olan birtakım çalışmalardır efendim ve bu tarz çalışmalara, hayki ile da poetin *2014 senesinde çıkartmış oldukları hiç sevmedim seni adlı eserini örnek gösterebiliriz.

ki şöyle buyurunuz(olay, bana göre 1:30'da başlıyor);


tşkrler.

ha bi' de:

karanlığa dua edip yalanlara boğul
beni geçmişimden utandır ve ihanetle yoğur
paran varsa zaman durur, sevgi toprak gibi kurur
bugün aksesuar gurur çünkü samimiyet çürür

vakit buldukça yaşa, doğa verdikçe bitir
canın çektikçe tüket, ömür yettikçe yitir
razı kaldıkça esir bu nesil bir çağın yetimi
inan köpek yese kudururdu insanın etiniazzon

#6917898

şüphecilik iyidir, düşündürür ve sorgulatır. akabinde de yönlendirip gerçeğe ulaştırır. fakat sendeki şüphecilik, cehaletin ile karışınca bunların hiçbirine önayak olamamış ne yazık ki. tamtersi etki yapmış ve kaş koyayım derken göz çıkarmana sebep olmuş. saçmalatmış yani.

keza rap, abd'nın kültürsüzlük tabanlı oluşan kültürünün bir artığı değil, abd'nın nesil nesil sömürdüğü hayatların, ticari bir mal haline gelen siyahi kadın ve erkeklerin, doğar doğmaz gözlerini köleliğe açan bebeklerin yetiştirdiği torunlarının bir ürünüdür. ve rap'ın, aslı olmayan oyalayıcı tahayyüller ile ya da imgelemenin ruhu avutan geçici imajinasyonuyla işi yoktur. çünkü rap, yaratıcılarının sırtındaki kırbaç izleri kadar somut ve sahicidir. ki rap, icracısının ezilmişlikleri sonucu bastırılamayan isyanıdır.

bunları bir kavra önce ve bir ülkeye olan kininin kahrını, sanat olduğunu istemeyerekte olsa kabul ettiğin bir güzelliğe mal etme.

zira ben seninle burada abd'nın; türkiye, iran, özbekistan, çin veya türkmenistan gibi ülkelerle kıyaslanması halinde sönük kalacak olan medeniyetini veyahutta tarihsel yapılarını tartışmıyorum. bulandırmaya çalışma suyu. ha illa oralara girelim diyorsan da önce bir kafandaki çelişkileri gider, öyle dalalım muhabbete.

çünkü bir bakıyoruz, yazının başında abd'den özgün bir sanat türü vs. çıkmaz diyorsun ama sonra bir bakıyoruz, rock müziği öv öv bitiremiyorsun.

bre arkadaş, rock müzik denen zarafet, göm göm bitiremediğin abd'de doğdu ve mızmızlıkla itham ettiğin rap müzik yaratıcılarının köle olarak tarlalarda pamuk toplayan dede ve ninelerinin türkülerinden esinlenerek var oldu. yani blues ve caz'dan. ve bütün bu seksiliklerin kökeni yine varıp abd'e ve hatta aynı insanlara, yani blues'ın, caz'ın, rock 'n' roll'un ve rap müziğin mücitlerine dayanıyor bak, uyandırmış olayım.

da neyse, bak ben harbili uzatmak istemiyorum artık bu sürtüşmeyi. fakat, herhangi bir sanat dalını sırf sana hitap etmiyor diye bu denli karalaman günahtır. hatta karaladığın o müzik türünün sanatçısından tut, gönül verenlerine kadar edilmiş bir ayıptır. bunu bir düşün derim. ha sevmiyorsan, sevmiyorsundur. ona bir lafım yok. zaten böyle bir diretide de bulunmuyor kimse, lakin eleştirirken yiğidi öldüreceksen öldür, ama bir zahmet hakkını yeme arkadaş.

haydin selametle.

iki kişinin bildiği sırrı

rapçilerin bol giyinme sebebi başlığına girmiş olduğu #6917806 no'lu tanımı ile fazlasıyla boş bulunmuş yazardır.

ki rapçiler zamanında giyimin, yemenin, içmenin, kısaca hayatı yaşamanın ucuzuna kaçtıylarsa o da mecburiyetten idi. zira, yokluk içerisinde sürdürmekte oldukları yaşam bunu gerektiriyordu. ve o kıtlığın, sefaletin ya da çaresizliğin hakim olduğu sokakları işleyen bir müzik türünü icra eden, yaşayan birisi, tabii ki de mevzubahis sokakların dili ile konuşur ve burada yadırganacak hiçbir şey yoktur. ama bunu aykırı veyahutta abuk subuk bulan bir bünyenin taşıdığı beyinden azıcık empati beklemek ile ayıp etmiş olmuyorumdur umarım.
da uzatmayalım biz yine de.. ve rapçilerin yapmış olduğu herhangi bir çapulculuk, yani barbarlık var ise o da sistemin çarpıklığına yöneliktir diyerekten tez zamanda yanlışından dönmesi dileği ile noktayı koymuş olalım.

tşkrler.
1 /