1. toplam entry 280
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 761
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

domuz böbreğini insana nakletmek

böbreğini satıp bitcoin'e yatıracak olanlar için kötü haberdir. ayrıca böbreğini çalmak için insanları kaçıranlar vardı. 10 senede dünyada nesli tükenmiş olur domuzların. hiç bir olay tek bir açıdan değerlendirilmemelidir. fayda ve zarar yakın, orta ve uzun vadede değerlendirilmeli.

osman kavala

10 ülkenin büyük elçisine "tut oğlum tut tut tut" diye bir emir geldiğini anlamak güç değil. bir basın açıklaması düzenleyip kameralar karşısına geçip "hoşt" deyip çekilmek gerekiyor aslında. fazlasına gerek yok.

Tesettürlü kadınların modern giyinen erkeklerden hoşlanması

"modern giyim" safsatadır. yarın ünlü birisi paçalı don giysin ona da modern giyim denilir. kendini modaya kaptırıp türlü türlü şekillere giren insanlar güzel görünmekten ziyade "beğenilme" arzusunu taşıyor. beğenilmek ve dikkat çekmek uğruna neler yapacağını şaşırıyorlar. bugünlerde mesela yeşil eşofman ve numaralı düz tişörtler beğeni alacaktır. şahsen kadın olsam böyle moda akımının hafif esintisiyle bile savrulan bir erkeğe dönüp bakmazdım.

dünyayı kendi ideolojik konumlanışlarından ibaret görmek

bu hataya çok düşüyor insanlar. sadece kendi inandıklarınız kendi doğrularınız kendi ideolojiniz varken mi katlanılabilir olur dünya? yoksa bir doğru değil bir çok doğrunun olduğunu kabullendiğimizde mi katlanabiliriz birbirimize.

dünya gerçekten çok büyük çok fazla ideoloji var ve hepsinin doğruları yanlışları var. bir sürü inanç var ve bu inançların bile doğru veya yanlış anlaşılmalar sonucu farklı uygulanış biçimleri var.

hep ben doğruyum hep diğerleri yanlış diyerek bugüne kadar ne başarı elde edebilmiş bir insan gördüm ne toplum gördüm.

dünya böyleyken neden bir uyum yakalamak yerine savaş baltaları çekiliyor ve neden durduk yere hedef gösteriliyor insanlar, inançlar ve ideolojiler.

bir cümle kurmaya çekiniyor insan şurada. bir sevdiğimizden bir güzelden bir iyiden bir kötüden bir olumsuzluktan bahsetmekten. hemen biri çıkıp hebele hübele diyecek.

11 ekim 2021 letonya türkiye maçı

milli takım maçlarını izlerken neden san marino gibi bir takımımız yok diye üzülüyorum. yıllarca oyna yıllarca yenil sonra bir gol atsın takımın ve mutlu ol. mutlu olmak bu kadar basitken gidip gidip kendi ülkemin milli takımını destekleyip mutsuz oluyorum. bu bir turnuva değil mi neden başka takım tutmuyoruz ki. bi referandum yapılsın biz turnuvalarda başka takımı destekleyelim. böylece hem vatan haini falan da ilan edilmeyiz.

san marino'dan gol sesi > türkiye'den gol sesi.

sık sık küfür etmenin yüksek düzey zeka belirtisi olması

insan neden küfür eder? çoğunlukla beyni çok fazla çalışmayanlara kızdıklarında eder. trafikte sinyal vermez küfür edersiniz. sinyal vermeyi bilmek için üç yaşında bir çocuğun zekasına sahip olmak bile yeterlidir. gerizekalılığa tahammülünüz yoksa küfür edersiniz. saygısızlık görürsünüz küfür edersiniz. futbolcu geri pas yapar küfür edersiniz. bakın hepsi akıldan yoksun hareketler.
1 /