1. toplam entry 86
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 1
  4. puan 400
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

allah zamandan münezzehse biz şimdi cennette ya da cehennemde miyiz

bu mantıkla gidersen şöyle bir öernme ortaya çıkar: allah zamandan münezzehse ve her şeyi biliyorsa şu an çoktan yaşanmıştır ve benim dua etmemin bi anlamı yoktur. yani şöyle düşün, zaman duraksayıp senin duanın kabulünün ya da reddinin kararını vermez. senin dua etmenin bi manası yoktur. zira o an çoktan yaşanmıştır ve sen ne yaparsan yap değişmez. duanın kabulü ya da reddi çoktan görülmüştür.

gibi.

ah muhsin ünlü

bir şiiri dışında hiçbir şiirini okumadım, kim olduğuna dair tek bir fikrim dahi yok. geceden beri okuduğum bir şiirinden mütevellit ağlamaktan göz pınarlarım aşındı. seslendiren adam da rızası ile seslendirmiş, öylesineymiş. insanın ciğerlerini söküp önüne koyuyor, al ağla diyor resmen. şiirlere o kadar meraklıyım ki; yazarım, okurum ama ben hayatımda böyle şiir okumadım, dinlemedim. diğer şiirlerini de okumuyorum, yüksek ihtimalle okuduğum şiirden katbekat daha iyi olmasını isteyeceğim ve olmayacak, beklentim çok yüksek. yüreğine sağlık.

sultanbeyli

doğup büyüdüğüm yer. ne oldu nasıl oldu bilmiyorum ama şu serserilerden nasıl olmadım hiçbir fikrim yok. ben küçükken bunların aralarına karışırdım, bir allah'ın kulu da bir şey içmemi teklif etmedi ya da buna zorlamadı. milletin kova yapıp arşa yükseldiği yerlerde efendi efendi oturduğum bile oluyordu. kendimi bir şekilde korumayı başardım. buralar pek tekin yerler değil, her yer pkk sempatizanı, suriyeli, it kopuk dolu. dayak yedim, attım, bi şekilde büyüdüm. şimdi her yer suriyeli her yer. artık türk görünce vay kardaşım sen bu gurbette napıyorsun diyesim geliyor. büyük de bi yer, nüfusu çok yoğundur. insanı pistir, kokar. herhangi bir pttye girin bi kokuyu alın, ya da bi 18kya binin kadıköy'den ne demek istediğimi anlayacaksınız. gelişiyor, gelişti de. kendi gelişiyor da insanı asla. muhafazakar görünüp dinle alakası olmayan başka bi ilçe göremezsiniz.

güldür güldür'e gülen insan

gayet normal olağan bir insandır. ya arkadaşım milletin neye gülüp neye gülmediğini dert ederek yaşamak zor olmuyor mu? hayır ben istersem marjinal showlar izlerim istersem güldür güldür izlerim sana ne kardeşim? valla bak hayat böyle geçmez. şunu yapan insan bunu yapan insan nereye kadar. bırak, gülmek güzel bir eylemdir, neye gülüyorsa insanlar gülsün. arada bi izlerim, hoşuma da gidiyor. özellikle şu meslek liseliler ve bilal'i canlandıran onur buldu'nun skeçleri çok hoşuma gidiyor.
1 /