1. toplam entry 376
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 1
  4. puan 1030
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

berbad

2011 yılında yazarlığa bazı şeyler öyledir rumuzu ile başlamış sonra gayri müekked olarak devam etmiş bir dünya müstear hesabının bir kısmı fark edilip bazı yaptırımlar uygulanınca ifşa olunan gerçek ve müstear hesaplarındaki tanımları silmeye girişmiş, silinmeyen tanımlarının büyük kısmı guest zimmetine geçmiş en son elinde "berbad" rumuzu kalmış olan yazardır. tanısanız sevmezsiniz öyle biri.

kadınlar camilerde hareketi

şimdi ne yaptıkları merak edilen hareket. en son içlerinden birileri kadın erkek beraber omuz omuza namaz kılalım falan diyordu derslerde yanyana oturuyoruz neden omzumuz omuzlara değmesin neden selam verdiğimizde bir çift güzel gözle karşılaşmayalım? allah güzeldir güzellikleri sever. camiileri dolup taşıracak bir hareketti neden destek görmedi emin değilim. ameriga oyunu kokusu var. maksat camiye gidip kurandan füze yapımı öğrenecek genç kızlar ve erkeklerin bunu öğrenmesine mani olmak! üçüncü hava alanını yapalım hele siz o zaman görürsünüz.

dua: eyyyy nemaaaz kıl bizi! ikimizi aynı anda beraber saf tuttuğum şu güzelliği de!

ilber ortaylı’nın harf inkılabı yorumu

okuma yazma oranının yüksek olması ile yüksek bir hayat sürmenin arasında bir bağ kurabilenlerin kafa salladığı yorum. hiç merkleak edilmesin harfler elif ba iken o kişiler kendilerine yetecek kadar okuma yazması olan kişilerdi. nereden biliyorsun diye soracaklar huylarıdır kendilerine gavurlar tarafından söylenmedikçe hiçbir bilginin itimad edilebilecek tarafı yoktur zira bunlar için nereden biliyorsun diye soracaklar demiştim en son çok basit o kişilerin hayatından tekellüm ettikleri dilden biliyorum. kapılarına kilit vurma gereği hissetmeyen bir topluluk evlerine üç kilit vuran topluluğu kritik ediliyor ama bunların okuması yok diye senin kaynağın ne? işte bak okuma yazma oranı bu! arkadaş bu adamlar fatihayı da ihlası da biliyorlar kendilerine yetecek kadarını ve aslında çok daha fazlasını. hakikaten mürekkep yalamış olanlar da ne konuştuğunu biliyor. şimdi durum ne? okuma yazma oranı yüzde yüz diyelim peki o zaman madem bu Latin harfleri sayesinde oldu bu da iyi birşey neden sokakta son ses müzikle geçen kişiler var? cevap veriyorum çünkü okuma yazmaları yok! Latin harfleri ile olan eğitim bu kadar oluyor çünkü bundan başka şeye yaramıyor. çünkü harfler Latin itikadınca şekillenmiş. çok biliyorlar ya Nurullah ataç'ın Latin harflerine geçtik okullarda Latince dersi verilmesi gerekir demesini nereye koyuyorlar? yani bütün bu olanlar bitenler arasında bir bağ kuramıyor olabilirsiniz öyle de olacak çünkü harf işte ne olacak demek et işte helal haram ne olacak et demekten farksız bunların arasında kopmaz bir bağ var Allahın tamamladığı din ile tüm bu söylenenlerin arasında kopmaz bir bağ var siz latin harflerini getirdiğiniz zaman bu bağı koparmış olursunuz ondan sonra gavurun sırt sıvazlaması kabilinden bak bunlar daha kolay daha çok kişi okuma yazma biliyor demelerini bir halt zannedersiniz.

ilber ortaylı’nın harf inkılabı yorumu

tam bir profesöre yakışacak yorumdur: baştan sona zırva. ne diyor beyimiz harf inkılabı gerekli idi niçin gerekliydi? bunun bir açıklaması makul mantıklı bir açıklamasını yapıyor mu? goygoyun dibine vuruyor evine varınca da bıyık altından gülüyordur. harfler bütün dünyada itikadi vaziyetinizi gösterir. Latin hurufatı ile yazan bir Ortodoks topluluk var mı? Yunanistan Ortodoks kendi harfleri var Ruslar Ortodoks Kiril kullanır gürcüler Ermeniler hakeza orayı geçelim Hind çin japon harfleri de onların itikadi durumlarına göre şekillenir. bunu İlber Ortaylı bilmiyor mu? zehir gibi biliyor. Türkçe'nin ilk sözlüğü kabul edilen divan i lugatit türk Arapça değil mi? elifba ile yazılmamış mı?

Cinuçen Tanrıkorur hatıratında İtalyan lisesine giderken İtalyan bir muallimin Kendisine elifbayı öğrenmeyi mecbur tuttuğunu anlatıyor başka türlü o müzikle irtibat kuramazsın diyor ve Cinuçen bey hayatı ile bu sözü doğruluyor. ilkokul 1 tarih dersi veriyor İlber Ortaylı da Tv'de yanına iki üç tane yancı almış kopeksiz köyde değneksiz dolaşıyor. türk nedir Türkçe nedir İslam nedir tarih nedir niçin bu topraklardayız niçin buraya vatan diyoruz istiklal harbi nedir Maraş'ın düşman işgalinden kurtuluşu büyük millet meclisinin açılmasından 1 ay nasıl evvel oluyor bunlar hakkında bir şeyler söyleyebilir mi kendisi? harf inkılabı denilen şeyi bir gereklilik olarak görenler Türkiye'nin gavurlaşmasının bir gereklilik olduğunu da iddia ediyorlar mı?

konserine tesettürlülerin alınmadığı şarkıcı

yakında bara pavyona da türbanlıların alınmaması ile neticelenecek zincirin ilk halkasının gözler önüne serilmesine sebebiyet veren şarkıcı. Allahın verdiği berkay konserine gitme hakkının bir kısım elitist tarafından engellenip türbanlı kardeşlerimizin mağdur edilmesi öz yurdunda garipsin öz vatanında parya dedirtiyor. elbet intikamınızı alacağız başın öne eğilmesin bacım başının üstünde ayet taşıyorsun!

mikro milliyetçilik

Türkiye sathında domino etkisi ile her cenaha yayılan bir hakikat mesela eskiden eskiden dediğim ben küçükken Karadenizlilerin kafasının 12'den (öğle 12) sonra çalışmadığı herkesçe bilinirdi, maacirler pinti olurlardı Egeliler uyumayı seven tembel, kayserililer şark kurnazı Afşarlar at hırsızı çingenelere de çingene falan denilirdi ne bileyim Arnavutlar Balkanların kürdü Kürtler mogadişunun vikingleri falandı yani övünülecek bir tarafları yoktu ancak zaman içinde insanlar tuhaf bir şekilde geldikleri yerin yahut atalarının geldikleri yerin süper muhteşem ötesi falan olduğunu iddia etmeye başladılar ve toptan bir sahiplenme yaşadılar kötü ve çirkin özellikleri bile göğüslerine iliştirdiler mesela Kürtlerin ezik edebiyatı mazlumluk Karadenizlilerin kabalığı dürüstlük çingenelerin çingeneliği ise göçebe kültür falan diye anılmak suretiyle sevimli gösterilmeye çalışıldı ve hakkında konuştuğumuz kavram ortaya çıktı: mikro milliyetçilik

yani insanlar güzel özelliklerini Türklüğüne değil de ne bileyim belirli bir il mücavir sınırları içinde kaydolmuş atalarına bağladılar. neden böyle saçma birşey yaptılar çünkü Türkiyeye inanmadılar. türk olmakla bir gelecek sahibi olamayacaklarını düşündüler ve bu bağı koparmaya yönelik gayret ettiler. başarılı da oldular dünya hayatı için. ahirette ise ne olacak er yarın hak divanında bellolalacak.

karadeniz mutfağı

karalahana ve karalahana haricinde yemekleri olmayan mutfak. he evet hamsikuşu muhlama kuymak. burada insanı gıcık eden şey yemeklerinin tırt olmasına rağmen deli gibi bu yemekleri öven yılmaz Karadeniz savunucuları falandır. herkes bilir ki Karadenizli erkekler kahvede otururken kadınları bir sezen aksu şarkısında yaşarlar (bir uşak göbeğimde altısı eteğimde) bütün işleri yaparlar ve yemek denilen şey de bütün işin kadınlar tarafından yapılmasından sebep fazla gelişim göstermez. Türkiyede en muhteşem mutfağın güney mutfağı olmasının sebebi oradaki kadınların hunharca çalıştırılmamasıdır mesela tabi bu ayrı bahis. Ana yemek olarak hamsi çeşitleri ve karalahana tatlı olarak sütlaç ve üstü biraz yanık sütlaç. ne olacaktı ya? türk mutfağının ortalamasını aşağı çeken bu kısımda yemek yapan insanları Gaziantep'e Adana'ya falan gönderip hususi eğitim vermek gerek.

ege'nin hamsisi

15 dakika kadar maruz kalanlarda beyinde ayak nasırı çıkaran bir dizi. senaristi var bir senaryo yazmış ne bileyim yönetmeni var motor falan demiş ve elinde ördek tutan bir kadın ne ağzı olduğunu hiçbir dilbilimcinin bilemeyeceği bir telaffuzla bir ördeğe ısrarla kaz diyor. ve karalahana sarması denilen leş sarma ile canım yaprak sarmasını karşılaştırıyorlar. nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça
1 /