1. toplam entry 1210
  2. takipçi 16
  3. takip edilen 0
  4. puan 6957
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

depresyona iyi gelen şeyler

her şeyden önce güçlü bir depresyondan çıkma isteğidir. geri kalanlar da biraz teferruattır açıkçası. zira bu olmadığı müddetçe artık konfor haline gelen mutsuzluğu terk etmek için bir adım atmak mümkün değil. daha sonra depresifliğin derecesine göre ilaç kullanmak, sorun yaratan bir etmen varsa bununla yüzleşmek, bunun için terapi almak, fiziksel yorgunluk ve dengeli beslenme iyi gelecektir.

ingiltere'de 239 sterline türkiye'den 7 gecelik tatil satılması

bizim ülkemizdeki emeğin bir başka ülkenin insanı için ne kadar kolay satın alınabilir olduğunu gösteren trajik durum. buradan elde edilen gelirin turizmde asgari ücretle çalışanlara bir ekstra katkı sağlamayacağı da aşikar. yani turizmde uçtuk, şu kadar fazladan gelir elde ettik haberleri halktan ziyade bu sektöre yatırım yapan zenginleri veya vergi alan devleti memnun ediyor.

ekşi sözlük

son dönemlerde özellikle telegram grupları tarafından yönetiliyormuş izlenimi verse de ara ara hala yetkin tanımlara ve ilginç kalemlere denk gelebildiğiniz sözlük. kallavi tanımlar yazıp yıllarca aynı başlıkların altında durduğunu görüp keyif almak, bu başlıkların altında bilgi, zeka yarıştımak da güzel lakin bir süre sonra sıkıcı hale geliyor. genelde aklımda uzun süre tartıştığım, bir bir yere aktarmak için beklettiğim bir fikir olursa kullanıyorum. onun dışında biraz bayıyor insanı.

kişisel gelişim kitaplarının tek cümlelik özeti

kitap okumak kısa yoldan kafayı çalıştırmak adına en güzel pratiklerden birisi. ancak bunun olması için bir metnin size illaki kişisel gelişim kitabı adı altında sunulmasına ihtiyacınız yok. okudukça bir başka bilginin eksikliğini hissederek bunun peşine düşmek bile yeterlidir. çünkü öğrenme beyni diri tutmanın en kolay yolu. dolayısıyla bu kitaplar belki de zaman zaman işe yarar bilgi içerse bile kişisel gelişim teması ancak bir satış politikası olabilir. bu nedenle doğu felsefesini kendisini okumak yerine gidip robin sharma okumanıza gerek yok.

rahatsız eden gerçekler

Evrenin yaşı ve büyüklüğü düşünüldüğünde muhtemelen canlılığın bulunduğu tek gezegen biz değiliz. Zaten evrenin merkezinde hiç değiliz. Bu bilgiyi düşününce, Gündelik hayatta uğraştığımız birçok şeyin salakça olduğu fikri bana çok rahatsız edici geliyor açıkçası.

luna

Düşüşten sonra Arzı kısa sürede 5 milyar dolar seviyesine ulaşmış kirpto para. bu saatten sonra arz yakımı olmadığı müddetçe çok büyük yükseliş beklememek lazım kendisinden. bir zamanların en güvenilir coinlerinden olduğu düşünülürse bu düşüşün piyasa hakkında ders verici bir nitelik taşıdığı aşikar. Projesi sağlammış, ekibi iyi çalışıyormuş diye elinizde tuttuğunuz coinler köpek coinlerinden bile fazla değer kaybına uğrayabiliyor. Bu belki de münferit bir olay olarak görülmemeli. Ve bu piyasa her daim çok cüzzi miktarlarda yatırımlarla oldukça uzun vadede değerlendirilmeli. Ayrıca bu coine 90 100 dolarken yatırım yapanları bir nebze anlıyorum. Çünkü bu şekilde bir düşüş en tecrübeli yatırımcının bile aklına gelmemişti. Bitcoinden yeni ath bekleniyordu ve saire. Ancak yüzde 90 değer kaybetmiş bir ürüne hala düşüşteyken dalmak ve yüksek meblağlar yatırmak hiç akıl karı bir tercih değil.

Sırf bu düşüş yüzünden birçok intiharın gerçekleştiği söyleniyor. hiçbir para bir insanın canı kadar değerli olmamalı. Bu yüzden Kripto para piyasası kesinlikle kumar oynamak isteyen, kolay yoldan zenginlik hayali kuran, sağlam psikoloji taşımayan ve genelde duygusal hareket eden insanlara göre bir yer değil. Yatırımlarınızı üzülmeyeceğiniz miktarda yapar, uzun vade bekler, açgözlü davranmadan kâr alır, soğukkanlı hareket ederseniz belki bu şekilde bir şeyler kazanmak mümkün.

Not: ytd.

deja vu

Yaşam bazı eski anların tekrarıdır. Yer ve zaman ve kişiler değişse bile benzer izlenimler ve duyumlar hep oradadır. Bunu bir anda da fark edebilirsin ömür boyu bilerek de yaşamını sürdürebilirsin. Ancak deja vu hissi hep orada bir yerlerdedir.
1 /