1. toplam entry 49
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 4
  4. puan 490
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 ay önce

kadınların çalışmasına karşı olmak

çevrenin güvensizliğinden yakınıp kadının çalışma hakkını kısıtlamanın çözüm yolu olduğunu düşünmek biraz şey.. Bunu bir de din ile desteklemek de biraz şey.. çünkü Hz. Hatice validemiz kervanı olan çok güçlü bir ticaret kadınıydı. Kaldı ki hiç bir anne, eş evini ihmal etmek istemez ve etmemeli. o ayrı bir konu, konuşulur.
Bir de elimde olmadan olaya matematiksel ve mühendislik açısından bakmadan edemiyorum.
Eldeki kaynakları kullanarak insan hayatını kolaylaştırma mantığıyla yaklaştığım zaman afaki erişkin nüfusun yüzde ellisinin kadın olduğunu düşünürsek yüzde elli iş gücü kaybı (belirli yan etkilerle düşer bu oran ama worst case belirleyici etmendir. tamamını aldım o yüzden )

Türkiye'de renkli gözlülerin sevilmemesi

Sevilir mi sevilmez mi dikkat etmedim ama aklıma aşırı sinirlendiğim bir anım geldi. Gözlerim hafif ışıkta dahi çok ağrıyıp kızarıyordu. doktora gittim bekleyişin ve kontrolün sonunda söylediği şuydu;

Senin gözlerinde renk pigmenti eksik olduğu için ( Türkçesi renkli gözlü olduğun için ) güneş ışınlarından gözün korunamıyor. Bir sorun yok güneş gözlüğü kullan dedi ve gönderdi........

Bu muydu be diye düşünmedim değil.

insanı yoran şeyler

Nankör davranışlar. Bi gram açıklama isteğin olmazken bütün o nankörlüğe susmak bile yorucudur. Bu durumlarda sinirden kan beynime çıkmışlığı var. Bir taktik geliştirdim kendime. Gözlerimi kapatıp derince bir nefes alıp içimden "ya bi s*ktir git!" Diyorum. Hafif bi tebessüm edip ortamdan uzaklaşıyorum. Tek korkum ya bi gun içimden degil de sesli söylersem..
1 /