1. toplam entry 684
  2. takipçi 5
  3. takip edilen 2
  4. puan 5264
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

harflerin sıfatları

Arapçanın fonetiği ile ilgili çalışmalar neticesinde ortaya çıkarılan Arap harflerinin özellikleridir. Her bir harfin en az beş sıfatı vardır. Bu sıfatlar lâzımî ve arızi olarak ikiye ayrılırlar. Lâzımi sıfatlar harften ayrılmazlar. (bkz: Tefeşşi sıfatı)Ârızî olanlarsa belli şartlar gerçekleştiğinde harfte ortaya çıkan sıfatlardır. (bkz: İhfa)

arapça

Fonetiği üzerine yüzyıllardır birçok çalışma yapılan, her harfinin en az beş nitelik taşıdığı, öğrenmesi kadar telaffuz edilmesi de zor bir dildir.
Şekil ve anlam yönüyle arapça kadar üzerinde durulan bir başka dil yoktur sanıyorum.

anne olmak

Büyük vebaldir. Ailede davranışları ve sözleri çocuklarında en çok tezahür eden figür annedir. Bu durum onu çocuğuna ve dolayısıyla topluma karşı sorumlu hale getirir.
Bugün ailemde bu durumun somut bir örneğini gördüm;
Akraba wp grubuna Kardeşimin kuzenlerle çekildiği bir çocukluk fotoğrafı gelmişti. Kardeşim “Anne sana çok kırgınım neden beni böyle paspal paspal dolaştırdın?” diye yakınmaya başladı. Annem, “niye öyle diyorsun? sizin bir öğretmeniniz veli toplantısında, “Bu hanımın çocuklarının da çeşit çeşit kıyafeti yok. Onların da birer ceketi var ama bu hanım her hafta çocuklarının kıyafetleri yıkayıp kurutup çocuklarına giydiriyor.” deyip herkesin içinde beni alkışlattı.” dedi.

bir insanı tanımak

Duygular için iyi bir referanstır. Dolayısıyla tanıdığınızı düşündüğünüz biriyle ilgili fikirleriniz değişime uğramışsa o kişi hakkındaki duygularınızın da değişmesi muhtemeldir. anlaşılırdır da. Tabii kişinin iyi tanıdığı biriyle ilgili duygularının değişmesi de mümkündür. Bu da anlaşılırdır. duygulardan söz ediyoruz sonuçta.

burç faşizmi

Sırf yılın belli bir aralığında doğdukları için bazı insanların hor görülmesi, dışlanması; onlar üzerinde psikolojik baskı oluşturulması olayıdır.
Bu kişiler burçları dolayısıyla diğerleri tarafından tasvip edilmeyen kişilik özelliklerine sahip oldukları düşüncesiyle anılan muamelelere maruz bırakılmaktadırlar.
Ancak Doğduğumuzdan beri sahip olduğumuz ahlaki özelliklerimizin dünyaya geldiğimiz zaman dilimiyle bir alakası varsa bile kötü huylarımızı ıslaha çalışmak natık olmaklığımızın bir gereği olmalı.
(bkz: Irkçı değilim ama bazı burçlar biraz gayret etmeli)
1 /