1. toplam entry 3724
  2. takipçi 29
  3. takip edilen 16
  4. puan 12973
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

aynı zamanda birden fazla kitap okumak

bebesi olan annelerin eylemidir. bebeler öyle bir varlıktır ki; ne zaman ve hangi şartlar altında uyumaya geçeceğini bilemezsin. öyle reklamlarda, filmlerde odalarında beşiklerinde uyuduklarına bakmayın. bazen hol, bazen mutfakda bebeği sallarken bulursun kendini. misal salonda hop yastığı kaparsın, ayaklarını uzatır, sırtını koltuğa verirsin ve elini koltuk altına atarsın, eline hangi kitap gelirse onu okursun. tekli koltukta başka, ikilide başka, mutfak çekmecesinde başka kitap. hayat sevince güzel

şaka maka ali babacan'dan başka çaremizin olmayışı

ya bu / ya şu kafa yapısının getirisi olan çaresizlik. Mavi boncuk kimdeyse gönlün ona kayması şarkıda güzel, bırakın öyle kalsın.
bu adam ki, sıcak para zamanı ekonomiyle ilgileniyordu ve "27 şubat 2003: abd ile ırak’a müdahale pazarlıkları devam ederken dönemin devlet bakanı ali babacan ırak’a “ilk bomba düşsün 8,5 milyar dolar hesaba geçecek" diyordu.

şimdi geçmişin sonuçlarını yaşadığımız bugünlerde, işin sorumlularından birini seçmek intihar etmek demektir.

delirmek hakkını elinde tutmak , isteyenler bir adım öne çıkın ve kuyuya düşen çocuk ölmesin.

uzunköprü

"Adını sahip olduğu dünyanın en uzun taş köprüsünden alan Edirne’nin Uzunköprü ilçesi Ergene nehri kıyısına kuruludur. Türkiye’yi Balkanlar ve Avrupa’ya bağlayan geçiş yolları üzerinde stratejik açıdan önemli bir sınır kenti olan Uzunköprü kapladığı alan bakımından Edirne’nin birinci, nüfus bakımından ise ikinci büyük ilçesidir. İlçenin 54 adet köyü bulunmaktadır."


mübadelenin göçmenlerini köylerinde taşıyan ilçedir.
çöpköy, sipahi,gazimehmet ve diğerleri.
misal çöp köy neden çöp köy; murad hüdevandigara soğuk ayran ikram eden köylü terli haliyle birden ayranı içip hasta olmasın için ayran bardağının üstüne saman çöpü koymasından ,
sipahi adı üstünde,
gazimehmet köyü, mübadele öncesi rum köyü ve selanikli türkler yerleştirilmiş. hatta köy'ün imamının kaldığı ev papaz'ın eviymiş. kilise mevcutmuş yıkılmış. atatürk'ün teyzesinin at çiftliğinin bulunduğu, isminin hikayesi köprülü mehmet paşa'dan aldığı rivayeti de dolaşıyor dillerde.


sarımsak dediğimizde aklımıza taşköprü gelse de, Uzunköprü'de de hayli güzel ve bol yetişiyor. hele bugünlerde marketleri istila etmiş çin sarımsağını değil tez elden uzunköprü sarımsağını bulun derim.

küçük ilçe olmasına rağmen halk kütüphanesi de mevcut. fazla kitap olmasa da belli başlı kitaplara ulaşabiliyorsunuz.
1 /