1. toplam entry 16
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 6
  4. puan 4748
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

Vergiyi tabana yaymak

git

Saygıdeğer kıymetli yeni bakanımız tarafından açıklanan yeni vergi politikası. Ben bir şey demeyim de konunun üstadı mahfuz birisi açıklasın ne demek olduğunu. Kesin benim göremediğim bir hikmeti var bu işin.

Yoksa sade vatandaş zaten gelir vergisi, kdv, ötv, öiv, bsmv vs envai çeşit vergi ile kazandığının yarısını belki fazlasını devlete veriyor. Ama yetmez elbette üreten, hizmet eden, ihracat yapan kodomanın ödeyeceği vergiyi de yüklesinler bize. Ödeyelim bence.

Temel ihtiyaçların fiyatlarının yükselmesi beka sorunu değil midir

Değildir efendim.

Atalarımız tepelerinden mermi yağarken Çanakkalede kuru ekmek ve üzüm hoşafıyla gün geçirirdi. Şükürsüzler.

Neymiş et fiyatları yükseliyormuş. Yeme lan. Yemesen ölür müsün? Ekmek al. Pazardan da kuru üzüm al yap hoşafını kaşıkla sonra.

Önemli olan mübarek zatların varlığıdır. Onlar hizmet üretecek onlar ihracat yapacak onlar kazanacak onlar 5 milyonluk araca 25 milyonluk eve sahip olacaklar ki din elden gitmesin. Onlar yiyecek siz şükredeceksiniz. Bu işin fıtratı budur. Hem Din elden gitse ama senin karnın doysa daha mı iyiydi. Bi düşün bunu ister misin Bu günaha ortak olmak ister misin mümin? Bakma öyle sana soruyorum.

islam'ın şartı ikidir

Allahın için seven pek kalmadığına ve önüne gelen herkesi fetöcü terörist ilan etmek moda olduğuna göre diskalifiye olan çoğunluk hayli fazladır.

Şaka bir yana imanın sınır boylarında gezen büyüklere pek itibar edilmemelidir. İslamın şartları bellidir tartışmaya açık değildir.

Helal parayla 5 milyonluk araba nasıl alınır sorunsalı

Dün kutlamalar için kefenimizi giyerek katıldığımız konvoyda cevabını bulduğum sorunsal. Saydım 40 tane 5 milyondan fazla değeri olan araç vardı konvoyda da 100den fazla araç vardı. Geride kalanlar da 1 milyon civarında fiyatı olan araçlar. Çok şükür rabbime dış güçlere imkan vermedi. Zenginlik ve refah içerisinde yaşıyoruz.

Mercedes, audi, volvo, maybach, ne bileyim işte envai çeşit lüks araç. Var ki alıyoruz konvoyda bulunan bir doğan görünümlü şahin vardı ona da öğütlerde bulunduk iyi bir mümin olursa o da alabilecek.

Evet cevabı iyi bir mümin olmak olan sorunsal.

kredi kartı borçlarınızı ödeyeceğiz diyen telefon dolandırıcısı

Ya mahfuz hocam

İki dakika önce zulum diyordun niye şimdi başka bir şey diyorsun. Yazık günah. İki yüzlü, hazımsız falan demişsin de al oku şunları da sen yazdın. Kim iki yüzlü kim hazımsız kendin karar ver.

---
7440 sayılı yapılandırma kanunu
mahfuz birisi#7215581 · 25-05-2023 22:23:48
kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında başıma bir iş gelmemesi için ayrıntı veremeyeceğim bazı şahit olduğum şeyler neticesinde abi artık yeter da dediğim bilmem kaçıncı yapılandırma kanunu. bir ekmek büfesi var. adamın defter tasdiki için devletimiz oda kaydı istedi. adam yok yere ticaret odası harcı aidatı ıvırı zıvırı ödedi. kıytırık ihe büfesi. bu adamcağıza çöken devlet öte tarafta vergi kaçırdığını alenen tespit ettiği firmayı yapılandırma kapsamına sokup milyonlarca lira vergiden vazgeçti.

bu zulümdür.
----
O zaman ihe büfecisi arkadaşına edilen de haktır. Devleti yönetenlerden iyi mi bileceksiniz bu işleri.

İçimden bir ses zulmü eden kılışlı diyip işin içinden çıkacak diyor ama bakalım hayırlısı.

kredi kartı borçlarınızı ödeyeceğiz diyen telefon dolandırıcısı

şirketlerin milyonluk hatta ve Hatta milyarlık borçlarını sileceğiz diyenlere de dolandırıcı demişmiydin reis yoksa sadece halkın faydalanabileceği projeler mi dolandırıcılık faaliyeti size göre.

Devlet aynı devlet sizin partiniz tril tiril tirilyonluk projelerden bahsederken hüloğ, karşı partinin üç beş fakirin borcunu silme projesine gelince ya bu projeye para mı yeter ya dolandırıcılık! evet bana da mantıklı geldi oyum size.

Googlela vergi borcu silinen büyük şirketler yazın da az ufkunuz açılsın. Gerçi onu da kılışlı sildi dersiniz boşverin en iyisi. Oyuna devam.

Temerrüde düşünce beraber halay çekeriz.
1 /