1. toplam entry 15958
  2. takipçi 11
  3. takip edilen 17
  4. puan 50745
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

üçüncü dünya savaşı

#1898235 umarım Allah söyletmemiştir.

Aytuç altındal ın 2021-2025 arasında yaşanacağını söylediği savaş. Tam da 2022 Başlarında yaşadıklarımıza bak.

Ülkeler hayatımda görmediğim Kadar birbirine düşmanlıklarını dile getiriyor. İnşallah ağzımızdan cerrahi maskeyi çıkarıp gaz maskesini takmayız. Ben cerrahi maskeye razıyım. *

Ukrayna Rusya savaşı

#1091335 2014 yılında konunun nereye geleceğini yazmışım.

Dünya siyaseti çok sıkıştı ve artık gidecek bir yer kalmadı.

Dünya liderlerinin açıklamaları korkunç. Az önce İngiltere başbakanı Rusya yı parya haline getireceklerini söyledi. Rusya nın swiftten atılması son nokta.

Ben Rusya mı kazanır Ukrayna mı onu pek düşünmüyorum çünkü mesele çoktan bu eksenin dışına çıktı. Allah sonumuzu hayır etsin.

T: iki ülkenin savaşından çok daha fazlasıdır.

çocuk yetiştirirken yapılan en büyük hata

Çocuğa sevilmediğini hissettirmektir. Çocuğu yarış atı gibi diğer çocuklarla yarıştırmaktır. Çocuğun fikrini kestirip atmaktır. Elbette bir çocuk kendi kararları ile baş başa bırakılamaz ama bir fikir öne sürünce neden olmayacağını açıklamak lazım.

Şunu da söylüyüm çocuk yetiştirmek uzun ve zahmetli bir iştir. Günün sonunda yapmak lazım dediğiniz şeyleri çok da yapamadığınızı göreceksiniz. Sonuçta çocuk siz nasılsanız öyle yetişecek.

Benim çocuğum TV izlemeyecek kitap okuyacak mı diyorsun? Sen okumuyorsan o da okumayacak. Kitap oku laflarını hiç takmayacak. Çocuğa bağırmayacam mı diyorsun? Öyle bir an gelecek ki bağırmak zorunda kalacaksın.

Sonuçta ebeveyn de olsak biz de insanız. Çok da takılmayın.

ihsan şenocak

Şimdi bir kadının voleybol kıyafeti giymesi İslama uygun mudur? değildir. Hoca sıfatı taşıyan herkes bunu söylemelidir.

Lakin böyle hedefi belli bir şekilde söylemek insanları rencide etmek şort giymek kadar kusurlu bir davranıştır.

Hocalar kimseyi işarer etmeden dini anlatsın ondan sonra kim hangi günahı işler hangi ibadeti yapar kendi bileceği iştir.

Kişiye bilmiyorsa söylenir biliyor da yapıyorsa ona söyleyecek söz kalmamıştır.

Ayrıca bundan çok çok daha önemli sorunları var bu toplumun. Hocalar biraz da o konulara eğilsin. Tabi bu demek değildir ki tesettür önemsiz.

15 temmuz 2016 türkiye darbe kalkışması

Hala askerin boğazı kesildi diye birilerinin meşrulaştırmaya çalıştığı darbe girişimi. Defalarca böyle bir olayın olmadığı ispatlansa da bu yalan ısrarla sürdürülüyor. O gece halk yakaladığı binlerce askeri zarar vermeden polise teslim etti. Sadece 5 saat anons ile silahlarını bırakıp teslim olmaları için uyarılan ama onlarca kişiyi öldüren askerler kemerlerle dövüldü ki bana göre öldürülseler yerindeydi.

İki sakallı vatandaşın askerleri ambulansa götürürken çektikleri fotoyu verip askerleri linç ediyorlar diye verdiler o da yalan çıktı.

Binlerce Mehmetçiğin kanına girmiş pkk nın siyasi ayağı ile seçim ittifakı kuran kesimin asker hassasiyeti üzerinden yürümeye çalışması da ayrıca komik.

Halk binlerce askeri polise teslim etmek yerine linç edebilirdi ama yapmadı polise verip yargıya teslim etti.

Ne güzel darbe oluyor Tayyip gidiyor diye sevinirken hevesleri kursaklarında kaldı ve sağa sola saçma salak argümanlarla saldırmaya başladılar. Kimi gitti camideki müezzini dövdü kimi aman çıkmayın askere teslim olun diye telkinlerde bulundu. Kimi darbecileri alkış yağmuruna tuttu.

Ve bugün yine hem suçlu hem güçlüler. O gece darbe başarısız olmasa birkaç gün sürse sadece fetöcüler değil malum kesim de yargılanıyor olurdu. Bu da bizim şansızlığımız oldu.

Halkı tanklarla ezen teröristlere gereğinden fazla merhamet gösterildi ve şimdi başımıza çıkacak cesareti kendilerinde buluyorlar. O gün darbenin vizesini veren abd nin organizesinde muhalefeti bir araya getirip bu sefer seçimle devirmenin çabası içindeler.

Ulan devirinde görelim o zaman nasıl kedi köpek gibi birbirinize gireceksiniz. İlk seçimde gideceksiniz ama olan memlekete olacak.

insanın içindeki boşluk

Hayat boyu doldurulmaya çalışılan boşluk. Kuran da kalpler yalnız Allah ı anmakla Mutmain olur denmiş.

İnsan dünyada başı ve sonu olmayan bir hikaye gibidir hayatımız bu baş ve sonu aramakla geçer. Bu eksik hikayeyi ne kadar doldurmaya çalışsak da eksiktir. Allah ı anmak yani varoluş sorununa bir çözüm bulmak işte bu eksik tarafı doldurmak demektir. İnsan O zaman tam olarak huzur bulur.

1 /