1. toplam entry 15906
  2. takipçi 12
  3. takip edilen 17
  4. puan 50540
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok

Haklı bir söylem. Pandemiden önce düğünlerde gece 12 yasağı uygulanıyordu. Mesela bizim caddede gece 1.30 da kız evinin önünde davul çalıp halay çekmişlerdi ve bildiğim bütün küfürleri edip polise ihbar etmiştim. Medeni ülkelerde böyle vandallık göremezsiniz.

Yalnız yerleşim yeri dışında kimseyi rahatsız etmeyecekse kim ne çalıyorsa çalsın. Ama eğlence yerlerinin çoğu merkezi yerlerde senin benim gibi sabah kalkıp işe gitmek zorunda insanların yaşadığı yerlerde. Bunun ayrımı nasıl yapılacak bilmiyorum.

Düşün ki zengin kodamanın biri içip eğlenecek diye ücretli çalışan birinin uykusunun içine etmeye kimsenin hakkı olmamalı.

Bunu müziğe sanata karşı bir tavır olarak nitelendiren de dangalağın tekidir.

sizi aşı olmaya zorlayanlar için vereceğiniz dilekçe örneği

Şu virüs yüzde elli öldürücü olsa aşı karşıtları ilk sırada aşı olurdu. Bana birşey olmaz diye komploculuk oynuyorlar. Yok çip var yok kısır yapıyor yok ilerde yan etkisi çıkacak türünden saçmalıklardan başka ne argumanınız var? Aşının güvenlik kontrolleri zaten ikinci fazda yapılıyor. Ayrıca bu aşı milyar insana yapılmış milyar! Önemli yaygın bir yan etkisi görülmemiş siz hala niye tatava yapıyorsunuz?

Bence toplumsal bağışıklık sağlayacak kadar aklı başında insan aşı olacak bu yüzden Aşının zorunlu olmasına gerek yok. Olmayan olmasın aşı olmayıp covid den hastaneye düşen olursa da tedavi ücreti tahsil edilsin.

T: Reçetesinde yan etkisi ölüm yazan ilaçları hapur hupur yutanların vereceği dilekçe.

öleceğini bile bile yaşamak

Yeryüzünde sadece insan oğlunun üzerinde olan lanet. Nereye gittiğini bilmeden Bi yolda gidiyorsun. Yolun sonu karanlık ve pek de uzak değil. Buna rağmen bir yandan da kaçınılmaz sonu uzatmak için hayatını idame ettirmek zorundasın. Ertesi gün idam edileceğini bilen mahkumun akşam yemeği telaşında olması gibi Bi hayatımız var.

Tamam sonrasında bir yaşama inanıyoruz ama itiraf edelim hiçbirimizin bu konuda kesin bir bilgisi yok.

Bir yandan da hayatı belki de güzel yapan bu. Kim sezon finalini bildiği bir diziyi izlemek ister?

Yine de gelip geçmiş ve adı anılmayan milyonlarca minik insandan biri olduğunu bilmek insana çok ağır gelen bir durum.

Geliyorsun dünya ya neyin parçası olduğunu bilemeden yok olup gidiyorsun. Bu yüzden Hiçbirşey ile tatmin olmuyoruz. Ne zenginlik ne mal ne mülk ne sevgili. Hep Bi tarafın boş kalıyor.

kuantum mekaniği

En iyi biliyor dediğiniz bilim adamlarının bile tam anlamadığı fizik konusu. Hal böyle olunca bir düşünceyi kabul ettirmek için bir araç haline gelmiştir. Kuantum fiziği şunun şöyle olduğunu ispatlamıştır dediğinizde karşı taraf bön bön bakıp karşı argüman üretmekte aciz kalacaktır.

Ateiste göre yaratıcı olmadığını, Müslümana göre hak dinin İslam olduğunu, kahine göre geleceğin bilinebileceğini, fenkşui felsefesinden ekmek yiyene göre fenkşuiyi ispatlar.

Hatta Konya etli ekmeğinin en iyi etli ekmek olduğunu bile Kuantum anlatarak kanıtlayabilirsiniz.

Gerçek olansa fiziğin artık pratik olmaktan uzaklaşıp teorik hale gelmeye başlamasıdır. Çünkü bilmediklerimiz artık algı sınırlarımızın ötesinde kalmaya başladı.

İşin içine gayb girince de atış serbest hale geliyor. Kuantum ile buna bilim sosu dökebiliyorsunuz.
1 /