1. toplam entry 273
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 1037
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 ay önce

kendime saygım yok davranışları

Ahlagini bildiğin kişinin tavrına şaşırıp şaşırıp söylenen kişidir..
Biliyor musun bana böyle yaptı,ayyy bana nasıl böyle yapar deyip ayilip bayılan kisiler çok gereksiz.. ee daha öncede sana böyle yapmamış miydi?? Yaptı da o zaman şöyleydi,böyleydi deyip deyip başa sarmayin bizim de basimizi sisirmeyin bee

ev yapımı tostun büfeci tostunun yerini tutmaması

Sadece tost mu?? Evde pizza,hamburger,İskender,tost,tavuk döner,tantuni yapıyorum.. çocuklar doğduğundan beri evde deneyelim,temiz,sağlıklı olsun diye diye her şeyi evde yapmaya çalışıyorum.. inanın dışardakinin tadını hiçbiri vermiyor.. valla içine ne koyuyorlar bilmiyorum ama ne koyuyorlar çok güzel oluyor bee. Hele tost malzemelerini o kadar bol koymama rağmen nasıl tadı farklı oluyor yine de anlamıyorum..

cnbc-e

Ahhh yabancı dizi başlangıç kanalım.. ne güzeldi yaa.. merlini beklerdim dört gözle.. annem "ne anlıyorsun bunlardan" deyip dursa da evlenip gittikten sonra "ahh kizim bu kanalı izlerdi ." Deyip az aglamamis.. yerine neler geldi neler..

recep tayyip erdoğan’ı destekleme nedenleri

Bir nedene gerek duymadan Erdoğan'ı sevdiğim için partisine oy verdim başlarda.. zaman geçtikçe ülkedeki gelişmeleri görerek doğru karar verdigimi de görmüş oldum.. mesela 2003 yılında üniversite sınavına götüren annemi basortulu diye almadılar kampüse. Düşünsenize siz ulkenin çoğunluğunun müslüman olduğunu iddia ettiğiniz bir ülkede kendi inancinin emrini yerine getiren bir insanı yine bu ülkede benim hakkım olan devletin üniversitesine almiyorsunuz. Evet evet bunlar yaşandı canlarım. Başörtüsü var diye yemin törenlerine alınmalarıni anlatmıyorum. Çünkü herkes her şeyi biliyor. Şimdi deniyor ki senin inancını nasıl da kullandı. Nasıl kullandı kardeşim? Ben oy veriyorum diye memur mu oldum,amir mi oldum,cebim para mi gördu,ya da gel şuraya bağıs yap Allah için işini hallederiz mı dediler. Hayır. Çünkü ben aptal müslümanlardan değilim. İnancını siyasete satacak karaktersizlerden de değilim. Bir başörtülü müslüman memur,asker,polis,öğrenci olamadi bu ülkede.. sadece inancını yaşadığı için.. kaldı ki 28 Şubat magdurlarina denklik sınavlarını bahsetmiyorum bile..
Ha diyeceksin ki sen bu pahalılığı görmüyor musun,kör müsün,koyun musun??
Ben etrafımda pahaliliktan dolayı arabaya binemeyen,kirasını odeyemeyen,evine yiyecek alamayan görmedim.. ama eskiden babam çalışmadığı için hastaneye gidemediğimi de biliyorum sevgili kardeşim. Sırf doktorun anlaşmalı olduğu yerden lens alamadığımız için kardeşimin bir gözünün kör olduğunu da biliyorum kardeşim.. o zaman Cimer yoktu,şikayet edemezdin.
Yani ben Erdoğan'ı seviyorum.. sevmeyenlere saygı duymakla beraber benim sevgime saygı duymayana,hakaret edene,kufredene de saygı duymuyorum. Ee tabi ben hakaret de etmiyorum,küfür de etmiyorum.. çünkü o kadar zavallı da değilim..

bir insanın 300 kg olması

Dr. Novzaradan'ı tanimamiza vesile olan ağır yaşamların baş karakterleri..
Eğer ki izleyenleriniz varsa bu kilodaki insanların ailevi sorunlarının sonucunu görüyoruz..
Anne babası kavgalı,boşanmış çocukların sosyal hayatlarında tecavüze uğraması sonucu maalesef çok fazla . Akabinde ailede değer görememe takip ediyor. Ya da bosanmis annenin sonraki evliliğinden olan çocuklarına gösterilen fazla ilgiden kendisini değersiz gören kişinin yaşadığı sorunlar.
Özetle her şeyin temelinde aile yatıyor. Özellikle Amerikan dizilerinde gördüğüm gerçek şu ki anne ve babasıyla sorun yaşayan herkes başka bir sorunla hayatına devam ediyor . Ve çıkarımimi da ekleyerek veda edeyim ""herkes anne baba olmamalı!!""

hamam böceği

Genellikle kapalı naylon tuvalet terliginin içinden çıkan,kızların görünce ayyyy dige bağırdığı,erkeklerin görünce siye git dediği ve benim bir sabah görmeden çıplak ayakla ezdigim Rabbimin yaratmış olduğu tin tin hızlıca oradan oraya hareket eden sevilmeyen mahlukatlardir.. kardeşim git ormanda,dağda,bayırda yasa.. ne işin var senin mutfak dolaplarının arkasında??

Beğendiği şarkıcıyı söylemekten utanmak

Babam eskiden kasetciydi. Siz gençler bilmezsiniz.. yeni çıkan ya da eski şarkılardan liste yaparsınız soooyle güzelce. Aaa sıralaması da önemli tabi. Listeyi kasetciye verirsiniz o da şu saatte,şu gün gel al derdi.. ee bu işi babanız yapınca ayrı bir forsunuz oluyor. Arkadaşlarla bir ferdi baba listesi yapar sonra walkmenimize takar okulda bağıra bağıra söylerdik.. demek ki çevremiz de aynı kafaymis.. bu arada kampanya da vardı aşkolsun.. "Müslüm kaseti alana jilet bedava"" eee şaka değil baya baya satmislardi o zamanlar:))

Mükremin gezgin

Milletimizin dengesiz olduğunun somut örneği . Şahsi tanimam,takip etmem, kesfette de denk gelmedi. Şahıs ben trans bir birey olarak babasız çocuk doguracagim,hamileyim diye sosyal medyada azimsanmayacak takipçiye sahip bir kişilik.. vatandaş deli gibi takip ediyor,beğeniyor,yorum yapıyor. Bu şahısta amacına çok güzel ulaşıyor. Kazandığı paralarla hastanelerde bir senaryo hazırlıyor ve aylardır zeminini hazırladığı senaryoyu ne amacla verdiklerini anlamadığım masum bir bebeği kucağına alarak taçlandırıyor. Sonra yok efendim ahlaksız,namussuz deyip yirtinan o halk hiç kendisi takip etmemis,para kazandırmamis gibi ahlak bekçisi kesiliyor.. yapmayın yahu biraz dürüst olsanız olmaz mıydı?? O şahısta bu noktaya gelebilir miydi acaba??

yahudilik

Aklıma unorthodox dizisini getirdi..
Tam bir fiyasko . Şöyle ki dizinin tek bir kesitinden öyle bir fragman yapmışlar ki altından baya baya dram çıkacakmış imajı veriyor. Ve bir dizi nasıl pazarlanir,nasıl izlettirir dedirtiyor insana.. hep öyle değilmidir zaten.. bir sahneden etkilenip hemen izleme gafletine düşer ve bu sahne için mi izledim ben be dedirtir insana..
Ama Yahudilikle alakalı kısmen de olsa bir şeyler öğrenme adına dikkat çekici bir dizi.. katı kurallar bir türk olarak yok artık dedirten cinsten değil.. ülkemizdeki töreler,gelenekler,adetler bilinince duygusal açıdan hiç etkilenmedim diyebilirim.
Dediğim gibi bir inanç nasıl en derinden yasanir,dünyada aynı dine mensup insanlar nasıl birlik olur,dünyadaki amaçları ne ve ne için yaşıyorlar diziyi izleyince anlayacaksınız.

kur'an'a tekme atan liseli

İnsanların sasirmasina sasirdigim videolardan birisi..
Çok üzülüyorum hem de çok.. üzülüyorum böyle bir nesil var ve birileri tarafından yetiştirildi. Ailesinin içinde boyle davranılması normal olarak görüldü. Belki de böyle davranmamasi anormaldi onlar için. Çevresi ona göre şekillendi. Arkadaşlarını kendi zihniyetini normalize ederek seçti. Yine garipsenmedi. Toplum böyle tavırları hep normal kabul etti. Hiç anlamadi mi insanlar böyle bir yaşam şekli çıkacağını?? Gayet de iyi anladı. Çünkü zeki bir toplumdu. Ama buna rağmen abes bir şey görmedi. Zira Müslümanım deyip namaz kılmayan,oruç tutmayan,gıybet eden,hırsızlık yapan,kul hakkına giren,zina yapan,iftira atan ama ayiplanmadigi,dislanmadigi için bu yaşam şeklini normalize eden toplumun içine yerleşti. Sonrasında da "Allah affeder,benim kalbim temiz." Diyerek nefsini tatmin etti. Diyorum ya kimse tek bir söz bile demedi. Diyemedi. Çünkü kendisi de aynıydı. Arkadaşına,komşusuna,annesine,babasına,evladına yaptığınin yanlış olduğunu söylese kendisi de eleştirilecekti. Gerçekleri duymak istemedi. Ve böylece binlerce,milyonlarca sözde müslüman yetişti..
Evet kardeşim ben çok üzülüyorum. O kişi ilerde benim evladım da olabilir olmaması icin doğruyu ne zaman yapacagiz? Elestirmeyelim,dua edelim "Allah'ım sen günahını açık eden kardesimizle beraber gizli saklı günah işlemeye devam eden cümle müslüman alemini islah et,sana çevir."
Ve son olarak keşke böyle tavırlar sergileyen kişilerin aile yapısı incelense ve nerede yanlış yapılıyor,nasıl hayat sürülüyor ve bu pencereden bakmamiz gerekiyor bilsek.. bilsek de biz doğrusunu yapmak için çırpınıp dursak..

çalışan kadının kocasıyla eşit olması

Bir kadın olarak kadın ve erkeğin eşit olmadığini bilen,Türkiye'de yaşayan bir kadın olarak kadının erkeğin kolesi olarak yetiştirildiğini goren biriyim. Durun hemen sayın erkekler savunmaya geçmeyin. Eee biz dışarıda çalışıyoruz gelip bir de evde yediğim yemeğin tabağını mi kaldiracagim,çayını içtiğim bardağı mi yikayacagim,kirli camasirlarimi kirli sepetine mi atacagim,çocuk ağlıyor diye eşime "sen yat ben bakarım ne de olsa ben de babasiyim" mi diyeceğim,çocuk hastalanmış sabaha kadar ateşini ben mi olcecegim,yok artık çocuk okula gidiyor ödevini ben mi yaptıracağım,1 gün tatilimiz var kahvaltıyı ben hazırlayıp bir de yemek mi yapacağım,annem 5 çocuk büyüttü tek başına babam anneme yardımcı olmadı bir de benden babamdan farklı bir adam olmami mi bekliyorsun,çamaşır,bulaşık,elektrikli bin çeşit makine varken çamaşır asip,bulaşıkları mi yerlestirecegim,ee evi süpürüp,silip,tuvaletleri mi ovacagim...... Diye sizlanmaniza gerek yok canlarım.. zira tabi ki bunları kadın yapacak,eşi izin veren kadınlarimiz dışarıda çalışıp gelip bir de evde çalışacak.. tabi ki izin verirse diyorum çünkü hala izin vermeyen beyinsizler mevcut..
Yani bir kadin bir erkekle asla eşit olamaz canım kardeşlerim.. aaa ama benim eşim öyle erkeklerden değil diyen nadide bacilarim milyonlarca erkeğin içinde 5 tanesi ülkeyi değiştirmez. Siz sevgili kociskolarinizla mutlu mesut yasayiniz.. aman nazar değmesin..
1 /