@clelia maris

Yıldızların altında uyuyakalan acar gasteci.

  1. toplam entry 216
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 2
  4. puan 1369
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 ay önce

kabuğuna çekilmek

Bir alttaki tanım bana dizi olan baba evini hatırlattı.
incesaz ın sevdayla hesaplaşılmaz şarkısının bir bölümünü söylerdi aşkın nur yengi jenerikte..

Parlak bir inciydim önce
Derinlerde saklanırdım
Baba evi kabuğumdu
Hayat çok uzak sanırdım
Düşlerimle yandım sonra
Sevdalarımla kavruldum
Düşlerimin peşi sıra kendimi yollara vurdum...Aklımdaki tanım : hep kaçış, sığınak, korunak barındıran kabuk. Tatlı tosbağaların düşmanı görünce içine çekiliverdiği.

Biz insanlar için sevgili omzu, anne dizi, baba sohbeti, dost kahvesi.. belki de dünyanın hay huyuna bir vakitlik es verme.

Kimi zaman farkında ve istekli, kimi zaman bilinçsiz sadece refleks..

Tosbağalardan farkımız, kabuğumuz sert değil. Darbelere açığız. Ve kafamızı uzatınca bişiler değişmiş olsun istiyoruz. Korku geçsin. Biz değişelim. İçerideki süre beni büyütsün vs.

Kabuklara boya fırlatan ruh hastalarından uzak , şahane çekilmeler efenim.
son bakış

Twitterdaki bir videoda gördüm. Türk dizilerindeki ölüm, kayıp, feryat figan sahnelerine koymuşlar müziği. Bak yemin de ediyorum kanıtlarım da. Mutluyum la la insanı da gelse dengesi şaşar. Sezenim, 89da söylemiş.

İnsanın ağzına eden şarkılardan. Yeterince acı hikaye var. Dinlemek fazla mazoist. Bak emin misin? Eminim gönder gelsin.

aman aman yandım aman...

yeni heyecanlar aramak

Yaşam koşulları bize hareketsizliği kapandaki peynir gibi sununca biz de bu dayanılmaz teklifi reddetmiyoruz. İki adım atsak yorgun, bilgisayar başında boynu tutuk, kalksa ah belim burda uyuyakalmışım.. otur otur laktik asit birikiyor içimizde.
kafayı koyup ağızdan salya akan rüyalarda gördüğümüz de işte bunlar.

Yeni film mi izlersin, dacianı alır dağ tepe gezer misin, 5 günlük dinlenme için 5 aya bölünmüş ödemesi aman neyse der tatile mi çıkarsın, workshoplar , eğitimler vuhuuu yeni kızlarla tanışma fırsatına mı koşarsın.. artık o sende.
Sörf ? Oğlum aloo. İn lan. Sörf yapmayı bilmiyorsun ki.
Köpek balığı mı o ? Bikinili çıtır kızlar varken bu nerden çıktı?

uyan Mahmut. Sızmış kalmışsın yine ev pandasına dönmüşsün. Bak gofret seni bekliyor
elini yüzünü yıka da al köpeği gezdir.. ben kuaföre gitcem.

Dünya sözlük halay etkinliği

Bir ara baktım kılıçlar çekilmişti. Birileri et yiyor, ağzının kenarından kan akıyordu, diğeri yorgun terli.. anaa ne olmuş yav bit kadar sözlükte allah allah dedim kaçtım. Şimdi bu başlığı gördüm.

Yaşasın halkların kardeşliği yazar kardeşim. Türk kürt eski yeni acemi usta yazar el ele.. pandemi de var malum dileyen eldiven giyer günaha da girmez temiz temiz eğleniriz.
Mahmut abiyi ayarlıcam o bende. Kıps.

gülseren budayıcıoğlu

4. Dizisi de bugün yayınlanmaya başlayan kadın. Ben başarılı ve saygın buluyorum kendisini. Bize lazımdı abicim böyle psikolojik diziler. Severiz..

Doğdugun ev kaderindir, masumlar apartmanı, kırmızı oda derken camdaki kız da katıldı ekran yarışına.
Hepsine başka yayın günü ayarlamak da zordur ha. *

Elde ettiği gelirleri acaba türkiye yararına bir işte kullanır mı onu merak ediyorum.. yapmalı bence.

mehmet boynukalın

Siyasetin göbeğindeymişcesine konuşan biriydi.
Dini söylemleri göze batmış olsa da bir kesimce takdir gördü. Hocam doğruları söylüyor helal olsun denildi. Hadi bunlar söylenmeliydi de başkomutan Erdoğan.. görevinden ayrılması/alınması/istifası artık ne haltsa isabetli olmuş.

dünya sözlük

hedef koyduğum takip mesafesini ayarlamaya yardımcı olmuş ve bu anlamda beni ziyadesiyle mesut etmiş sözlük. Önceden neydi o fikir ispatları, haklı çıkma imaları, sık sık nick altı yazımı.. bir değişim kararıyla arkama bakmadan bıraktığım kabuğun orada kalışına ve bu mecraya hiç bulaştırmadığıma memnunum.

Bilinmezliğin güvenli kollarında enseyi karartan karalamalardan , hakikisi bende ancak pişmanlık yaratan itiraflardansa, bilgi tanımı yazıp kaçmak ne güzelmiş.

Etliye sütlüye karışmamak. Açıkçası dikkatimi verdiğim şeye dönüşürken hep daha iyi şeylere vakit harcamayı öncelik haline getirmek amacım.

Bunun faydasını çok görüyorum. Eskiden neydi o kafalar. Şükür ki bazı şeyler tamamiyle yok oluyor siz isteyince.

Ama yalan yok; vakti verimli kılma mevzusuna takık yaşayınca bura aklıma gelmiyor bile.

Buralara bu tip mecralara gelip yaldızımızı kazıdığımız da oldu. İçinden çıkanı görünce hayal kırıklığı yaşadığımız da.

İçine çiçek eken, kendi yıldızını ,içindeki ışığını yaşamına yansıtan, buraya da adının hakkını inatla verircesine sözlük muamelesi yapana ne mutlu.

erdoğan'ın dolar ve altınları bozdurun çağrısı

Duymazdan gelinmesi gereken talep.
Faizleri artırdı diye başkan değiştir. Öncekini de sonrakini de sen ata.. 20 ayda 4 başkan değiştirirken sorun yok. Hem doları hem faizi yükselten kararlar verirken sorun yok. doları altını euroyu enflasyonu ve işsizliği yüksek bir piyasa yarat ki bu inanılmaz bir başarı, cebindeki tl nin anlamı olmasın Sonra da dolar bozdurun. Çok şükür bazı söylemlere karnımız tok. sağırlık geliştirdi kulaklarımız.
1 /