1. toplam entry 360
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 12
  4. puan 2991
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 ay önce

getir

Yemek bölümünü çok işlevsel bence bir de getirsu var o biraz tuzlu ama geçen su bitmişti iftara dakikalar kala farkettim, damacana su 7'den sonra getirmiyor, getir Su çalışıyormuş artık ondan söyledik. Ama market kısmı bana mantıklı gelmiyor abur cubur için mahalle bakkalı daha iyi.

fatma [dizi]

Evlere temizliğe giden kadının adı neden Fatma? Öğretmeni övüp, imamı kötüleyen Yeşilçam geleneği hala bitmedi. İzlemeyeceğim. Bu kadının adı neden Jale değil, neden Serenay değil. Belki de abartıyorum. İnşallah abartıyorumdur.

40 gün aç ve susuz kalmayı deneyen youtuber'ın ölmesi

ortada bir yaşamın bitmesi durumu var ve bunu takipçi uğruna yapmış olduğu gayet açık. elinde imkanı varmış ve dürüst davranıp yemeyip içmemiş kamerayı kapattığı bir anda yiyebilirdi, iradesi dolayısıyla tebrik ediyorum ama dünya da bir çok insan açlık neticesiyle ölüyor. Bu çok garip bir ikilem etik burada başlıyor arkadaşlar. Bu dünyanın sırtını döndüğü bir gerçek.
ölen cana insan üzülemiyor çünkü kendisi göze almış ve bir kumar oynamış aslında kumarını da kaybetmiş ama yine de yutkunamıyorum bir yumru var. Çünkü dünyanın artık ne kadar bataklığa boğulduğunu görüyorum. bir yanda keyfen ölen insanlar var, onun ölümünü destekleyen insanlar var. her bir izlenme her bir yorum onun hastalıklı düşüncesini besleyip böyle bir eylem yapmaya itmiş...
zaten afrikadaki açlar falan o konuya girmeyeceğim dünya orayı unutalı çok oldu ama sosyal medyanın getirmiş olduğu bu çeşkemeş ciddi bir sorun artık.

ıtaewon class

netflix'de bulunan kore dizisi, izleyeli baya oldu. ama konusundan kısaca bahsetmek gerekirse, seul'un ünlü bir caddesinde mekan açmak isteyip, sektörün kodamanıyla yarışa giren eski bir mahkumu konu alıyor. konusu çok orjinal rekabeti sonuna kadar hissediyorsunuz diziyi izlerken.
bu bağlamda diğer kore dizilerinden ayrılan bir yapısı var.

[youtube][/youtube]

sıkıcı bir yazar olmaktan kurtulmanın yolları

sözlükte henüz başlığı açılmamış o kadar çok şey var ki, ben açıkçası yeni bir başlık açarken seviniyorum ama bir yandan üzülüyorum sözlük yeni kurulan bir sözlük değil çünkü buranın kaç yıllık geçmişi var. seviniyor olmamın nedeni ise, sözlükte yeni bir alan açmış olmanın verdiği bir mutluluk var. buraya yapılan bir katkı var. bence sözlük böyle eğlenceli hale geliyor, en azından benim için.

koşullu sevgi

bana kalırsa bile ebeveynler bile karşılıklı sever. çocuğu onun soyunu devam ettirsin, kendisi yaşlandığında evladı ona baksın sevsin diye sever. platonik aşktaki sevgi bile koşullanmaya hazır bir bilgidir, bir gün sevecek umudu da bir koşuldur. eğer karşılık bulamaz iseniz, koşulunuz gerçekleşmez ve sevmeyi de yavaş yavaş bırakırsınız..

West falafel

Nohut köftesi bu aralar baya bir popüler soğuk zincirde de kendisini görmek mümkün olduğu için denemek istedim. Vegan ve glutensiz bir ürün. Evde kendi yaptığınız daha güzel onu söyleyeyim. Bu ürüne puanım on üzerinden beş malesef. Ben bol yağda kizarmışını git de fırında denemek lazım.
Cüdâ'dan ürün denemesinde bugünlük bu kadar.

Club wich humus

Humus olayına karşı bir ön yargım olmasına rağmen beğendiğim hazır gıda ürünü. Zira humus yapmayı daha önce denediğim de başarısız olduğum için humusa mesafem vardı. Oysa nohutu pek çok severim. Neyse efendim buna vereceğim puan ise 10 üzerinden 7.5 birçok yemeğin de yanına yakışıyor. Hazır bir ürün olduğu için pratik yine de evde güzel humus yapan varsa tarife açığım.
1 /