1. toplam entry 945
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 13
  4. puan 6742
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

2022 ramazan'ın oruçsuz geçmesi

Bu başlığı ekşi sözlükte gördüm. Ayrıca kendi gözlemlerim de bu yönde. Üzüldüğüm nokta insanlar neden dinden bu kadar soğudu?
Siyaset dolayısıyla diyen var ancak katılmıyorum. Temmuzun sıcağında tutuyordum yine dışarı çıktığımda çocuklar bile ayıp olur diye dondurmalarını kuytu köşelerde yerlerdi. Açıkçası bu yıl nefsim çok zorlandı. Belki de gerçekten bu yıl gerçek bir ramazan yaşadım.
Bu konuda dünya sözlük yazarlarının görüşünü merak ediyorum.
Açıkçası insanlar ibadetlerinde özgürler ama bu özgürlük halinin altındaki sosyolojik sebepler neler. Gözlemler ne yönde merak ediyorum.

citroen ami

Çok şirin bir arabacık, benim olsun çok isterim. Hem de çok fonksiyonlu Avrupa fiyatı ucuz ancak Türkiye de 210.000 TL'ye benzinli ve daha kullanışlı 2.el araç alınabilir. Malesef bu pahalılıkta kimsenin tercih edeceğini sanmıyorum.

robert pattinson

Çok değil 10 sene önce hayranıydım (küçük bir hanımefendi iken). Ara ara yaptığı filmleri seyretsem de son üç sene hatta 5 senedir oynadığı filmleri seyretmediğim aktör. Batman filmine işe gitme sebeplerimden biri tabi bir diğer sebep de nolan. Bu hafta nasip ise the batmana gidip yıllar içindeki değişimini göreceğim aktör.
1 /