1. toplam entry 15677
  2. takipçi 24
  3. takip edilen 12
  4. puan 67445
  5. statü regulus
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

20 kasım dünya çocuk hakları günü

Şu an Türkiye’de 2 milyona yakın çocuk işçi var. ki gecen sene bu rakam 1 milyondu. Ayricane 2018 yilini Çocuk İşçiliği İle Mücadele Yılı olarak ilan eden iktidara seslenmek gerenk. Niye mi? su an çalışan her 10 çocuktan 8'i ise kayıt dışı olarak çalışıyor. Ulkede Son 7 yılda 340’tan fazla çocuk çalışırken iş cinayetine kurban gitmiş. bur diger konuya gecek mi?Türkiye’de bir milyon çocuk tarikat elinde eğitim görüyor. Giderek artan özel eğitim kurumlarının 3’te 1’i bir tarikata bağlı. Son olarak ekleyem, Türkiye cocuklara karşı cinsel istismar, taciz ve tecavüz olaylarında dünyada üçüncü sırada yer alıyor. Yılda ortalama 8 bin çocuk istismara uğruyor. Son 10 yılda çocuk istismar davaları ise yüzde 700 arttı. Kutluyorum hepimizi lan.

spas

Camus, Casares’e yazdığı her mektupta “Kafamı çevirdiğim her yerde geceyi görüyorum” dermiş. Benim için de bu aralar oyle. bana desteginiz, Mesajlariniz ve insanliginiz için size teşekkür ederim. şafak sokecek lan, elbette şafak sokecek. Hadi bagalim.

şarbon

Bi de bu acidan bakak lan dedigim hastalık. Ciddiyetsizlik diz boyu.


"20 Ağustos tarihinde, yani Kurban Bayramı'ndan hemen önce Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan "Ürünlerin Ülkeye Girişinde Veteriner Kontrollerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", "31 Aralık 2018 tarihine kadar, insani yardım ve hayır amacıyla faaliyet gösteren, izin almadan yardım toplama hakkına sahip dernek ve vakıflar tarafından ticari amaç güdülmeksizin ithal edilecek koyun, keçi ve sığır cinsi hayvanlara ait etlerin sağlık ve teknik şartlarına ilişkin usul ve esaslar bakanlıkça belirlenir" ifadelerini taşıyor."
1 /