1. toplam entry 3447
  2. takipçi 17
  3. takip edilen 37
  4. puan 14920
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

anne sütü bankası

anne sütünün faydası tartışılmaz bir gerçgit ı annenin sütünü alan bebekler takip edilir, süt kardeşler ile uzun vadede tanıştırılırsa herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.
zaten, uygulama da bu şekilde olacak. aileler sisteme kaydedilip çocuklar büyürken kendi süt kardeşini bilerek büyüyecek.
mahalledeki süt anne uygulamasının global hali.
tamamen gönüllülük esasına dayanacağı için de hiç bir maddi çıkar olmayacak.
bebişler sağlıkla büyüyecek.
tabi sonuçlarını zaman içerisinde göreceğiz.

dünyaitiraf.com

survayvır izleyenlerle 9 yıl dalga geçtikten sonra bu sene ben de izledim.
insanlar yaşlandıkça, kendileri hareketsizleştikçe televizyonda hareket eden insanları izlemek istiyor galiba.
500 bin lira ödül kazanmak için 4 ay aç susuz( ki bence değil) gibi yorumlar yapar olduk.
yaşlanmışız.
buralar da çok değişmiş.
dostarım listemedeklerden hiç biri online değil.

not: all star şampiyonu= 500 bin liranın sahibi= turabi!

elazığ

belediyecilik anlamında çok yol katetmesi gerekiyor.
bir kere şehirde çöp kutuları yok. neymiş açıklaması da koku yapıyormuş. hal böle olunca köşe başlarına insanlar çöplerini koyuyor. çöplerin olduğu yerde de köpekler eksik olmuyor tabi. şehrin içinde köpek grupları. düşünün. 400 bin nüfuslu koca bir şehir burası.
park ve bahçe namına çok eksikleri var. insanlar betonların üzerine konulan banklarda çekirdek çitliyor. hani böyle bir ağaçlı- havuzlu klasik bir park ara ki bulamayasın. bir tane üniversite kampüsünde var. o kadar.
bir gölü var. etrafında tesis yok. nezih elit. gidip keyfine bakabileceğin.
halk evinden çıkmak istemiyor ve belediyeden talepleri olmuyor ki gelişmiyor bir takım şeyler diye düşünmemek elde değl. bu tezimi destekleyen en büyük kanıt da şehirdeki evlerin büyük kısmının büyük metrekarelerde olması. 1+1 ev bulmak imkansız, 2+1 bulmak imkansıza yakın, 3+1 için de evli ya da aileniz ile yaşıyor olmanız gerek. toplum baskısı yüksek. çok hem de.

uçakta bagaj verirken yaşanan gerginlik

otobüslerde yaşanmadığı için zengin kaygısıdır. gerçi artık otobüs bilet fiyatları uçaklarınkinden daha uygun olabiliyor ama bu gerginliğe paha biçilemez.
otobüslerde fazla valizinizi hiç tanımadığınız biri adına bagaja verip, cam kenarına geçip, akabinde uzaklara dalıp hayallerinizde boğulabilirken, uçak kötüdür. yakaladım kaçırdım derdinden tut, yanıma bay/bayan kim gelecek kaygısına, ayaklarınızın yerden kesilmesine kadar bir çok handikap. uçak uzakları yakın eden ama otobüslerin yerini tutamayacak bir kavuşturum aracıdır.
1 /