1. toplam entry 2447
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 7
  4. puan 7960
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

fenerbahçe

Bu sene şampiyon olabilirler ama daha şimdiden havaya girmek komik olur. Hele bir iki derbi maçı oynansın ondan sonra bazı şeyler daha net görülebilir. Mesela 39 yaşındaki Emre'nin üst üste kaç maçı kaldıracağı da mühim bir konu.

pentagram

Bu topraklarda yeteri kadar ilgi görememiş grup, grubumuz. Halbuki adamlar Anadolu'nun çocukları. Tabi metal müzik yapıyorlar haliyle sertler ve popçulardan da hoşlanmıyorlar. * *
Ama müzikleri anadolu, sözleri Anadolu.
Daha bilindik başyapıtları haricinde for those who died alone gibi az bilinen ancak içinde bildiğin ağıt olan metal parçası bile yapmış adamlar. Kesin bilgi olmamakla beraber 17 Ağustos Marmara depreminde ölenler için yapıldığı da söylenir bu parçanın.
Şarkının tonlarını, tınılarını yumuşat sanırsın ortaya Kadir inanırlı,kartal tibetli ve kötü sonlu Türk filmi çıkacak sanki.

vatandaşlık hakkı dahi elinden alınası insanlar

böyle birşey yok ama işaret ettiği şeyleri önemsiyorum.
Doğuştan gelen en tabi hak olan vatandaşlık hakkı dediğimiz bu kavram;

insan hak ve hukukuna riayet etmeyen, şehir hayatına adapte olmamış/ olamamış/ olamayacak, kaç yaşında olursa olsun 15 yaşında bir ergen refleksi ve bencilliği hareket eden kişilerin elinden alınması durumunu tarif edecek bir durumun öznesi insanlar.

- gecenin bir yarısı mahallenin/binaların içinden son ses bangır bangır leş gibi arabesk müzikle *geçip herkesi ayağa kaldıran potansiyel ruh hastası varoş.
- belediyenin yapmış olduğu cillop gibi güzelim çocuk parklarını yenilmiş ve atılmış binlerce virüslü çekirdek çöpüyle dolduran, bir kaç metre ötesinde çöp kutusu olmasına rağmen her türlü cips, kola paketini yeşillikler içinde bırakıp çocukların oyun oynadığı , düşüp kalktığı oyun alanına tecavüz eden şehir dışı mahluk.
- zaruri durumlar müstesna 1 kiloluk balgamlı, her türlü hepatit virüsünü barındıran tükürük öbeğini zombi edasıyla yolun, parkın,yaşam alanının içine fırlatan insanlık ve medeniyet düşmanı oluşum ve daha nicesi. *

Bunlara vatandaşlık puanı tanımlansa 100 üzerinden bir ay içinde ekşi vaziyete düşer bu zevatlar.

rap müziğin bir anda tüm topluma yayılması

Son günlerde yaşadığımız ilginç durum.
Ne oluyor lan?
Sosyal medyanın her mecrasında korkunç bir sürat ve belki de merakla yayılması yayılmaya da devam etmesi.
Rap müzik her zaman kemik dinleyicisi olmuş bir müzik dalı kabul ediyorum benim ise hiç sevmediğim ve dinlemediğim bir tarz da konu bu değil.
Konu, ne oldu da kemiğin çok üstünde bir ilgiyle yok artık dedirtecek kadar yediden yetmişe dinlenir paylaşılır oldu?
Diss atıyorlarmış, salvo yapıyorlarmış muhtemelen birbirlerine sövüyorlardır da.*
Kavga ve magazin popülarizminden ötürü mü merak salıyorlar yani bu mudur?

Düzeltme: imla
1 /