1. toplam entry 8931
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 2
  4. puan 34047
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

tuzlaspor

yeni sezonda 1. lig'de mücadele edecek. işin garibi şu ki 2. lig play off maçlarının tamamında yani çeyrek final, yarı final ve finalde buldukları gollerin tamamı penaltıdan. ilk iki maçında normal sürede attıkları üç gol de penaltı sonucu gelirken, son maç ise golsüz bitip seri penaltı atışlarına gitti.

devletin dini olmaz diyenlerin en muhannet ideolojiyi topluma dayatması

valla devleti, ideolojiyi bilmem de buraya ne zaman gelsem birtakım eşhasın sürekli aynı konuları sözlüğe dayattığını görüyorum. "kuzum, yıllar boyunca dön dolaş aynı şeyleri tekrar ve tekrar yazmaktan bıkmıyor musunuz?" diyesim geliyor. kişisel hırs mıdır, "en iyi savunma hücumdur" refleksiyle kendi cenahlarına laf kondurmamak için sürekli gündemi "kemalizm" ile meşgul etmek midir bilemem ancak ne zaman ki tabldota bağlandı, o zaman kabak tadı vermeye başladı.

hüsnü yalınkılıç

a.k.a hüsnü deli yalınkuşak. hastanede bu şekilde anons edilmesinin ardından yaşanan tatsızlık sonucu iskender büyük'ün bu sefer de kendi peşinde olduğunu ileri sürmüştür.

bunun yanı sıra harama-helale çok dikkat eder. yanlışlıkla yemeğini çalan bir şahsın kafasına metrelerce mesafeden attığı taş sayesinde söz konusu kişi, haram yemekten kurtulmuştur.

yunan'ı ege'ye döküp 2 km açığında balık tutamamak

zaten "mustafa kemal osmanlı subayıydı, onu padişah anadolu'ya gönderdi" denilerek yapılıyor bu. evet, mustafa kemal osmanlı bünyesinden çıkan, osmanlı için savaşan bir subay idi ama osmanlı, 1918'de fiilen bitti. dolayısıyla bu tarihten sonraki başarıyı osmanlı'ya yazamayız.

bu söz tamamen yanlıştır. ciddi ciddi yunan işgali altında olsak bizim daha rahat bir şekilde islam'ı yaşayacağımızı düşünüyorsanız o sizizn sorununuz.

başlık da amacından sapıyor.

yunan'ı ege'ye döküp 2 km açığında balık tutamamak

ittihatçıların osmanlı bünyesinde olmadığını gördüğümüz başlık. osmanlı o kadar kuvvetliyse yönetim neden ittihatçılara kalıyor? demek ki osmanlı'da sorun var değil mi? ittihatçılara gelene kadar zaten gerileyeceğimiz kadar geriledik, onlarınki bardağı taşıran son damla oldu.

"dini daha iyi yaşamak" da zaten baskı ile alakalı bir şey. "dini konularda baskı olmazdı" ile aynı kapıya çıkıyor yani. eğer "keşke yunan galip gelseydi" derseniz, söyledikleriniz hayalcilikten öteye gitmez. o yunanlar, milleti camilere doldurup yakıyorlardı örneğin.

yunan'ı ege'ye döküp 2 km açığında balık tutamamak

başka yerlere çekilerek geçiştirilmeye çalışılan şey.

bu denli uzun bir entryde yazılanların hiçbirisine cevap yok (cevab veremedi) ancak "ittihatçılardan bahseden yok". ittihatçılara gelene kadar ülkenin anası bellenmişti zaten, osmanlı uzatmaları oynuyordu. ikinci meşrutiyet öncesi haritaya bakılsa ortada cihan devleti kalmadığı görülecek zaten. 300 yıl boyunca durakla ve gerile, faturayı ittihatçılar ödesin, ne ala!

ne anlamda söylediği açıklanmalı madem. şu anlamda söyleniyor: "yunan galip gelseydi dinimizi daha iyi yaşardık." şuna inanan varsa yorum yok!

yunan'ı ege'ye döküp 2 km açığında balık tutamamak

evet, burnumuzun dibindeki adalar yunanistan'ın. iyi de bu yeni keşfedilen bir şey değil ki. ege'deki adaların birçoğu zaten osmanlı döneminden itibaren elden çıkmış vaziyette. "ulu hakan", abdülaziz'in adam ettiği donanmayı "bana darbe yaparlar" diye boğaz'da çürümeye terk etmeseydi o burnunun dibindeki adaları italyan'a yahut yunan'a kaybetmezdin. kaldı ki osmanlı'nın son birkaç yüzyılında adamlar rusya'dan, venedik'ten gelip boğazları kapatıyor, adaları da alıyorlardı. o cihan devleti, başkentin dibindeki çanakkale boğazı'nı aşamadığı için büyük sıkıntı yaşıyordu.

tarih kitaplarında hangi adanın yunan'a ait olduğunun gösterilmesine gerek yok. ilkokul birinci sınıftan beri herhangi bir ders kitabının arkasındaki harita açılırsa söz konusu adaların bizim olmadığı gösteriliyor zaten. sosyal mecrada tepki veren o 20 kişi zırcahilse lozan heyeti ne yapsın?

kurtuluş savaşı'nı hezimet olarak gösteren zihniyete zaten bir şey anlatılamaz. haritalara o kadar meraklı olanlar, üstteki entrylerde gösterilen sevr haritasına baksın. viyana önlerinden edirne'ye kadar, yemen'den hatay'a kadar (ki hatay bile sonradan geldi) gerilemenin faturası, o toprakları yıllar yıllar önce kaybedenlere çıkarılır. adaları neden alamıyorsun? çünkü donanman yok!

suyun sıcaklığı paylaşımları, ancak "keşke yunan galip gelseydi" diyenlere dokunur. nasıl çıldırıyor fesli üstadın avaneleri yunan denize döküldü diye...

sen namusunu balkanlarda, ortadoğu'da, kuzey afrika'da (ki laf ettiğin mustafa kemal örgütlüyordu trablusgarb direnişini, donanman olmadığından kaçak göçek giriliyordu libya'ya) koruyabildin mi de gelmiş meis adası'nın muhabbetini yapıyorsun? adam, burnunun dibinde senin adalarına çöküyor, ne yapabiliyorsun?

"sen şuna islam'ı yıkmaya söz verdim, masonluğun dibine kadar uygulanmasına göz yumup paris'e bile gitmeye tenezzül etmedim deme" şuna ne yazılır bilemedim. mason localarını kapatan adama mason denilmesinden tut da en önemli islam ülkesini bağımsızlığına kavuşturmasına rağmen islam'ı yıkmasına kadar hezeyanlar. adamın savaş vermesine ne gerek var, zaten her yer işgal altında, islam mı kalacaktı?
1 /