1. toplam entry 13698
  2. takipçi 62
  3. takip edilen 83
  4. puan 58982
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

dünya sözlük

arkadaşlar verdiğim rahatsızlıktan ötürü hakkınızı helal edin. bir süredir buradan uzaktım işlerimin yoğunluğundan ötürü. geleyim dedim özlemiştim sözlüğü ancak bazen ara vermeye gelmiyor bazı şeyler sanırım.

Allah'a emanetsiniz. Selametle...

telefon çalınca korkmak

eğer sevdiğiniz insanların sizi telefonla aramaları bir rutine dönüştüyse çoğumuz rutini bozan aramalar sonucunda çalan telefonu korkarak açarız. mesela annem veya kardeşlerim beni genellikle 18:00-22:00 arasında ararlar. bunun haricinde öğle vakti aradıklarında kalp atışım hızlanır ulan acaba kötü bir şey mi oldu diye düşünmeden edemem.

dünya sözlük

#7071233

mübalağa ve ciddiyetsizlikle öyle bir tanım yazdım diyerek yine buradaki insanları cahil yerine koyuyorsun. kasıtlı olarak nefretle yazdığın o kadar belli ki.

neyse ne söylesem nafile nasıl olsa kendini haklı görmeye devam edeceksin bu çok belli. üslubun tartışmaya değer biri olmadığını söylüyor bana. o yüzden kapatıyorum konuyu. nefret kusmaya devam et. görmezden gelelim hadi senin istediğin olsun.

dünya sözlük

#7070997 numaralı tanıma cevap yazıyorum.

Şimdi sen 2 farklı misal vermişsin. bir kere dürüst olmalısın ikincisi yalan söylememelisin üçüncüsü de çarpıtmamalısın. Hepimiz oturup ne yazılıyorsa okuyoruz görüyoruz.

"gelsin şeriatçı oyları" ifadesinin tamamen yalan olduğunu anlamak için abartılarak verilen misal 1 ve olabildiğince yumuşatılarak verilen misal 2 ye örnek tanımlara bakınız. hangisi daha çok oy almış bakın görün. ayrıca neden abartıyorsun ki doğru olanı yazsan da söylemek istediğin gayet anlaşılır olurdu. misal 1 de verdiğin üslup kimsenin tasvip ettiği bir üslup değildir.

misal 2 de yazılan "hüloooğğ, başörtülü bacıma ha!, mağduruzzz." gibi ifadeler gerçekte verilen cevaplara hiç benzemiyor. neden yalan söyleme çarpıtma gereği duyuyorsun. Böyle mi haklılık davası güdeceksin.

misal 1 de insanların inanç özgürlüğü diyerek alkışladığını yani bunun herkesin görüşü olduğunu ima ederken* misal 2 de ise şahsi fikir belirtmesi ifadesi var. yani bir tarafta herkes alkışlanıyor diğer tarafta şahsi bir görüş linç yiyor öyle mi? insanlara düşük iq dediğin tanımın kaç oy aldığını yazsaydın ya. bir de şu şeriatçı dediklerinin misal 1 de verdiğin örneklere kaç oy verdiğini yaz. hatta ispatla da ben mosmor olayım utancımdan sözlüğe giremeyeyim. al sana fırsat.

yapacak bir şey yok yazmışsın. dürüst olun yeter. başka bir şey lazım değil.


ilgili tanım;
misal 1;

"birbiriyle sevişen erkekler pisliktir, azgındır, sapıktır. iğrençç."
"atayizleri ve tüm ehli küfrü kahhar ismiyle kahru perişaan.."
"şort giyen kadınlar edepsiz, arsız. allah sizi yakacak, ne hakkınız var!?!?"

bu ve bunun gibi genelin ideolojisini destekleyen saygısız tanımların adının inanç özgürlüğü olduğu ve alkışlandığı sözlük. allahın yasaklarını tebliğ etme durumu sonuçta. daha ne olsun. gelsin şeriatçı oyları.

misal 2;

"sorgulamayan ve herhangi bir düşüncenin peşinde koyun gibi birbirini takip eden aşırılıkçı insanların iq'su düşüktür."
veya,
"bu sıcakta tesettür insanı bunaltır."

yine bu gibi şahsi fikir belirtmelerin ise "hüloooğ sen kimsin la!!1! sen mi belirliyosun iq'yu.. din kalp işi bi kerem.. sen ne anlarsın?!? saygısız.. hakarett!!?! mağduruzzz. başörtülü bacıma ha!" şeklinde karşılandığı güzide sözlük.

yapcak bişiy yok.

vodafone hediye çarkı

vodafone yanımda isimli uygulama içerisinde yer alan ve turkcell deki salla kazan ve turk telekomdaki sil süpür mantığıyla çalışan çarktır. çeviriyorsun vodafone market alışverişi çıkıyor, çeviriyorsun bilmemne yarışmasında joker hakkı veriyor çeviriyorsun hiç kullanmadığınız vodafone uygulamalarının kampanyalarını veriyor. çok nadir internet veriyor o da böyle ucundan. bakın hemen şu anda çevireceğim ve çıkan sonucu söyleyeceğim.

sonuç: günlük 1 gb internet verdi. tarifemde 25 gb internet var zaten 1 gb internetle anca 5 kedi videosu falan izlenir.

Avrupa huzurunu bize borçludur

avrupaya karşı siyasi tehdit içeren bir ifade olduğunu düşünüyorum. yani avrupa'dan sanırım bazı talepler var ve buna karşı alttan bir tehdit var. açarız bak kapıları demekle aynı. misafir dediğimiz insanları bir tehdit malzemesi olarak kullanmayı bırakması lazım. avrupa göndermeyi vaadettiği parayı göndermiyorsa tehdit etmekle vakit kaybetmeye ve mültecileri bir tehdit kozu olarak kullanmaya gerek yok aç kapıları gitmek isteyen gitsin. ya da avrupa vaadettiği milyar dolarları göndersin.

dünya sözlük

bir gün oturup o gün içinde ne kadar ahlaksızlık şerefsizlik adilik hakaret aşağılama hor görme ne varsa oturup tek tek not alacağım. kimileri çıkıp millete salak avanak gerizekalı diyerek ve arttırarak hakaret etmeye devam ettikçe sözlük gerçek kimliğinden uzak kalmaya devam edecektir. eskiden böyle durumlara moderatörler müdehale ederdi şimdi bakıyorum moderatör hakaret ediyor.

sağlık sektörünü yahudilerin kontrol ettiğini bilmeyen insan

tabi lan manyak mısın. biz koka kolaya boykot yaparken inadına koka kola içen adamlar bugün aşı karşıtı olduğundan bir anda yahudileri sırtından pıçaklamaya mı karar verdiler.

aşıya ses çıkaran avanaktır. o kadar acıtmıyor ki. ayrıca zorunlu değil yani karşıysan vurdurma. beyin bedava. ha sonra statlara almiyürler avemelere sokmiyürler demenin de manası yok avemeler ve futbol da yahudilerin elinde olabilir. işyerinden mi kovacaklar aşı olmazsan zaten aşı karşıtı olmayan bir işyerinde çalışıyorsanız size yazıklar olsun. başka derdi olan varsa söylesin.

Mültecilerle aramızdaki düşünce farkı

mülteci nedir? insandır. insanlar hep benzer şeyleri düşünür. hayat şartlarını göz önünde bulundurmadan tespit yaptım oldu kafası sağlam bir kafa değildir.

insanlardan sokak köpeği gibi bahsetmekten vazgeçin artık. genelleme yapmaktan vazgeçin artık. kimin ne düşündüğünü nereden bilebiliriz. düşünce okuyabileceğini düşünen sadece aptaldır. bilimkurgu dizilerinde oluyor böyle şeyler.

nefret pompaladığınız için ne oluyor bakın! git
neydi bu çocuğun suçu? ne rahatsızlık verdi.

*

sürekli afgan mülteci taciz haberleri olması

önce bu tür haberler çıkar sonra suriyelilerin evlerini taşlayan vahşi köpeklerin videoları çıkar ardından siyasetçiler çıkar "eee siz de onları almasaydınız ülkeye" der, sonra biz "boş yapma ulan" deriz. böyle böyle birbirimizle kavga etmek için yeterli sebeplerimiz olur.

hepimizin yapması gereken en başta yalan haberlere direnç kazanmak olmalı. her gördüğümüz habere atlamazsak bir sorun olmayacak. yalan çabuk yayılıyor. "doğrusu aslında buymuş" diye başlayan haberleri ise çoğumuz görmüyoruz.

sazan olmayalım insan olalım çok iyi anlaşabiliriz.
1 /