@derviche moderne

iyi ki varsın sözlük, iyi ki varsınız dünyalılar...

  1. toplam entry 18766
  2. takipçi 66
  3. takip edilen 19
  4. puan 131574
  5. statü
  6. rütbe Kurucu
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

derviche moderne

sözlüğü ve yazmayı çok özledi lakin hayatın farklı perdelerinde tutunmaya çalışıyor. son bir şarkı besteledi, güftesi uyarsa ne ala...

not: şahsi numarasına isteyip de ulaşamayan yok, oradan ulaşıp cevap alamayan da yok.

not-2: nagehan ile fotoğrafı çıkana kadar ümidi kesmeyin!

Memleketten coca cola şişesi içinde gelen pekmez

vakitlice cam kavanozlara aktarımı sağlanmazsa, bilhassa güneş altında veya sıcak mekanda uzunca kalanların vitamini eksildiği gibi kanserojenlik riski de artar.

not: memleketten gelmiş bile olsa, mahsülün yetiştiği topraklar yapay gübreyle karıştırılmışsa ve toplandığı ağaçlara kimyasal ilaçlar serpildiyse coca-cola ile arasındaki muhtemel zarar farkı incelmiş olabilir.

tiktok insanları

nasıl tiplemelerden bahsettiğimin farkındasınız, genellemenin çitlerine takılmadığımı bilecek kadar da beni tanıyorsunuz. şimdi tanıma geçeyim: üzerlerine önce kusulup sonra ceset torbasına doldurularak en yakın lağıma atılmaları beni zerre kadar hüzne gark etmez, bilakis doğumlarından itibaren dünyaya yaptıkları en değerli katkı olabilir.

waves

rusların kripto para piyasasına servis ettiği bir altcoin. altyapısı güçlüdür ve başra rusya olmak üzere birçok ülkenin güvenlik projelerinde etkinlik alanı bulmuştur, bu da onu blockchain aleminde güçlü ve popüler hale getirmiştir.

dünya sözlük

yazarlarımızın talepleri ve moderasyonun istişaresi sonucunda; bazı noktalarında düzeltme, bazı noktalarında makyajlama, bazı noktalarında niteliklendirme gerçekleşmiştir. sizlerin değişikliğe giderek daha da ısındığını fark ediyoruz ancak alışkanlıklarınız doğrultusunda verdiğiniz önerilere de gerekli değeri veriyoruz. elbette bu noktada, diğerkam yazılımcımıza çoook teşekkür ediyoruz.

*tema renkleri ayarlandı.
*link sistemi geliştirildi.
*gündem özelliği onarıldı.
*başlık optimizasyonu sağlandı.
*içerdekiler listesi düzenlendi.


(bkz: to be continued)

çifte şah

satranç müsabakasında, bir taşın gerçekleştirdiği hamleyle hem hareketlenen taşın hem de aynı taşın yolunu açması nedeniyle başka bir taşın şah çeker duruma gelmesidir. rakibin savunma stratejisi sadece perdeleme üzerine kuruluysa, evlere şenlik bir oyun sonu yaklaşıyordur.
1 /