1. toplam entry 216
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 956
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 ay önce

eve kapanmak

Evde can sıkıntısından patlamaya sebep olan Depresyon eylemi. Bitmeyen depresyon yapmışlar. Hava kapalı kah yağmuş yağıyor kah yağmıyor. buzdolabına acilen tüketilmesi bekleyen sebze ve meyveler var ve bugün kaç kilo meyve tükettim bilmiyorum. Gidişat iyi değil. Birinin beni acil evden çıkarması lazım, beraber espriler komiklikler şakalar yapmamız lazım. Allah'ım depresyondan çıktığım zamanları tez vakitte göstersin bana, amiin.

Kısmetin ölmüş olma ihtimali

Ara sıra akla gelen ihtimaldir. Ölmüş olabilir sonuçta o da bir insan. Öldüğü zaman doğrudan ölünceye kadar yalnız mı yaşanıyor yoksa halihazırda yaşayan başka bir kişi mi geçiyor kısmetin yerine acaba. Kader meselesini gerçekten insanın aklı almıyor.

Ek: Kaza ve kadere iman eden bir yazarım. Saygılar.

Yalnız bırakılmış kadın sendromu

Bende her türlü alışverişten uzak durmak (market alışverişi dahil), adam gibi yiyip içmemek, dışarıya burnunu çıkarasının gelmemesi, işe gitmek istememek, insanlarla karşılaşmak istememek, paso yatıp zıbarmak ya da komedi dizisi izlemek şeklinde sonuçları olan durum.

Geçtiğimiz haftasonuna kadar ev haftalardır tam takır kuru bakırdı. Öğrenci görse öğrenci evleri daha zengin der içlenirdi herhalde.
bu depresyon sürecinde iyi para biriktirdim sözlük. Fakat insanca yaşamıyormuşum, dün yemeğiyle salatasıyla güzel bir sofra kurup yemek yiyince anladım bunca zamandır sefiller modunda yaşadığımı.

hayır diyememek

Beni yaşlandırandır. İstemeye istemeye başıma iş açıyorum sırf hayır diyemediğim için. Nefret ettiğim şeyleri yapmak zorunda kalıyorum. Bilmem kaç dakikadır yarın görüşmek istemediğim biriyle nasıl görüşmeyi atlatabilirim diye düşünüyorum. Kız kaçtır yazıyor müsait misin diye, bir şekilde atlattım bir ara ama trip attı en son. İşimiz gücümüz yokmuş gibi çoluk çocuğun tribiyle, tasasıyla uğraşıyoruz. Yahu ben çalışan insanım, sen çalışmıyorsun. Ben eve yorgun geliyorum, sırf senin gönlünü eğlemek için seni niye misafir etmek zorundayım? Allah'ım, oynatmama az kaldı. İş desen millet başındaki işi savıp verme derdinde. Ona hayır deme buna hayır deme kendimi ciddi manada enayi hissediyorum. Bıktım enayi yerine konmaktan be.

düz insan

Kafa yapısı itibariyle kendimi dahil edebileceğim insan türü. Yemin ediyorum insanların kafası çok değişik. Aklı fikri çakallıkta olan da çok, düpedüz mal olanları da. Son günlerde çok görüyorum böyle tipleri, Allah sonumuzu hayır etsin. Düzlük iyidir. Dolanbaçsız, imasız, net olmak candır.
1 /