1. toplam entry 281
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 1
  4. puan 1225
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

yalnız uyumak

Büyük keyif gerçekten. Kıskançlıktan çatlasın evliler. Yeğenlerle uyumak haricinde hiç bir albenisi yok yalnız uyumamanın. Evliler de çocuklarıyla uyumayı daha çok seviyorlardır garanti de dile getiremiyorlardır eşleri gücenmesin diye.
*

hiç ummadık birisinin sizi evlendirmeye çalışması

Ummadık taş baş yarar derler ama bu ters köşe olmuş dedirten hadise. Gerçi evlendireceği kişiye göre hadisenin durumu söz ile paralellik gösterebilir. Dikkat etmekte yarar var.

ben mesela ablam vesilesiyle evlendirilmeye çalışıyorum ki bu da benim için beklenmedik bir hareketti. Baktı tık yok ben devreye gireyim dedi herhalde. Velhasıl tanışmamıza vesile olduğundan beri kafasında beni evlendirmiş durumda. Olumsuz düşündüğünde de vebal almak istemiyorum diyor. Yahu ne vebali sanki kafamıza silah mı dayadınız evlenelim diye. İnsanların tanışmasına vesile olmak iyidir, niyet hayır akıbet hayır. Olmazsa da hayırlısı der geçersin, tanıştıran kişiye sövmezsin yani.

Benim nazarımda on numara beş Yıldız bir harekette bulunmuş insandır zira ummadık kişidir. Risk budur, helal Olsundur.

yökdil sınavı

Evet bu sınava da gözetmen değil aday olarak girdim. Yatırdığım para ile birlikte görevalıp kazanacağım parayı hesaba katarsak düşük puan alırsam baya bir maddi zararım var. Zaten daha da aday olarak girmek istemiyorum, para vermek değil almak istiyorum.

Sınav yorumuna gelecek olursak ramazan ayı münasebetiyle bir kıyak geçmişler gibi geldi bana, diğer alanları bilmem ama fen kolay gibiydi sanki. gramer kurallarını tam olarak hatırlasaydım daha iyi olacaktı ama bu tembellikle olamadı. Kısmet. Cüda hocama katılıyorum, bağlaçlarda arada bırakan sorular fende de vardı. Daha önceki girdiğim yökdil sınavları da hep ÖSYM tarafından hazırlananlardı ve bu aralarındaki en kolayı olmuş gibi geldi bana da.

Ramazanın ilk iftarında ıspanak yemek

bu başlık beni tanımlamış. Evime gizli kamera mı yerleştirdiniz dünyalılar. Kamerayı boşverin gelin iftarımız beraber olsun da yalnız iftar yapmaktan kurtulayım yahu.

Gayet on numara bir harekettir başlıktaki hareket. Kendim yaptım diye diyorum tabii ki.
Ben de fazladan yaptım bugüne de kaldı. Muhalefet abinin hanımı da benim kafadan demek ki, helal olsun yenge hanım adamsın.

sakız

Orucu bozar arkadaşlar bozar, ramazanda benim sakız kelimesine tahammülüm yok. Hem ajlıktan sakızı nasıl düşünüp akıl ediyorlar ben yıllardır bunu anlayabilmiş değilim. Orucu bozmasa sakız mı doyuracak seni nedu yani.

moral bozukluğu

Bugün zirveye çıkmıştır elhamdülillah. Zaten moralim bozulmadan sözlüğe girmiyorum ben. Başka moral bozukluğumu dökecek yerim yok. İlk olarak aileme döktüm ama yetmeyince buraya damladım.

Allah'tan benden almasını dilediğim durumdur. Moral bozukluğu, umutsuzluk çok kötü bir şey. İnsanı depresyona sürüklüyor.

yüksek lisans

Hayatımı ikiye bölen eğitim dönemi. Yüksek lisanstan önce ve yüksek lisanstan sonra. Yüksek lisanstan önce daha mutlu bir bireydim. Tez yazım derdi nedir bilmiyordum. Bilmemek mutluluk, cahillik mutluluktur zaten. Hoş mezun olunca hala cahil olacağım ama ruhen pert olmuş bir cahil olacağım.
1 /