1. toplam entry 1373
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 5336
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

balıkesir höşmerimi vs çanakkale peynir Helvası

Yöresel lezzetlerimiz. İkisinin de ana ögesi peynir ve irmik olsa da tat bakımından tabiki de farklılar.
Bir tarafta tuzsuz ezine peyniriyle yapılan,fırınlanmış haliyle de tüketilebilen ,yanında sakızlı dondurmayla efsaneye dönüşen peynir helvası diğer tarafta taze pişmemiş süt ve peynir mayasıyla yapılan ,çikolatalı,meyveli de tüketilebilen höşmerim.
İkisini de yolum düştükçe merkezlerinden yerim. ikisi de damağımı şenlendiriyor. bende berabere biten bir karşılaştırma oldu açıkçası.

(bkz: Olsa da yesek)

dört yıllık mı

Lise mezunu olmanın halk nezdinde değerli olduğu,üniversite mezunu olanların daha kolay iş sahibi olabildiği zamanlarda akrabanın eşin dostun tahsilli demek için kıstas olarak gördüğü soru kalıbı. iyi havalar atıldı bir zamanlar bölümden bağımsız ,okunan yıla bağımlı eğitimlerle.

Kronik bekarlık

kronikleştiyse aynı zamanda da alışılmış olan durumdur. baştan dezavantajı hissedilmez,uzun dönemde çıkar etkileri. akut dönemden çıkışta kroniğe de girmeden evvel bir hal çaresine bakılmasında fayda olabilir. bu arada tabiki de herşeyin hayırlısı olsundur.

Kayısı çağlası

Tadı biraz ekşimsi olan erik gibi kütür kütür yemesi zevkli henüz erimemiş meyve.
Küçükkken bahçedeki kayısının olgunlaşmasını bekleyemez tepesine çıkar gömerdik mideye. olgunu lezzetli olsa da olmamışı da baya lezzetliydi.

otellerde turistlere uygulanan indirimler

Bazı otellerde Yabancı turiste bedavaya ramak kalana kadar yapıldığını öğrendiğiniz indirimlerdir .Erken rezervasyon ve paket turlar nedeniyle yerli turistten daha ucuza tatil yaptıkları söylense de ortada bariz bir çifte standart mevcuttur. tamam ülkeye döviz girdisi olsun biz de isteriz ancak yerli turisti yolunacak kaz görmek kimsenin haddi olmamalıdır. umudumuz turizm bakanlığının bu işe el atıp belli bir standardizasyonu sağlamasıdır.

sokak lezzetleri

Satanı yakından tanımadığın,malzemelerinin kalitesinden ,temizliğinden hiçbir zaman emin olamadığın ancak tadına bayıldığın küçük arabalarda ve tezgahlarda satılan yiyeceklerdir.
Nohutlu pilav ve şambali tatlısı ise benim favorilerimdir.

Pahalı transferler yapmak

Ruh yoksa,irade yoksa,cesaret yoksa hava atmaktan başka birşey değildir. havaya saçılan paralarla medya pohpohlar ,taraftar şişer de şişer lakin başarıyı tek kişiye indirgemenin,takım olabilmeyi başaramamanın cezası yıl sonu şampiyon olunamamasıyla kesilir. Geriye zamanında el üstünde tutanların eleştirileri ve kara delik halini almış borçlar kalır. velhasıl para her kapıyı açmaz,açmadı.
1 /