1. toplam entry 608
  2. takipçi 3
  3. takip edilen 0
  4. puan 2413
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

sözlük ahalisinin cami anıları

gezip görmek istediğim camii de zorla başımı örtmemi istemeleri bunun için eşarp gibi bir şey vermeleri, pantolon giydiğim ve tişörtümün kolları kısa olduğu için elbisemsi bir şey vermeleri.. giymeyi reddettiğim için camiiye almamaları, (içeride başı açık gezen turistler vardı, saygıysa herkese saygı, kuralsa herkes uyacak) bahçesinde dinlenmek istediğimde "başınızı örtecekseniz!" diye peşimde gezmeleri, karışamayacaklarını söylediğimde yaşanan gerginlik, bir daha camiiye gitmeme kararı almam..

su yüzü görmemiş kıyafetleri mi giyeceğim? şu pandemide olacak iş mi? allahın kendine geleni bu kadar irdelediğini hiç sanmıyorum. kulları kraldan çok kralcı.

borç istenecek yazarlar sıralı tam listesi

ben tam o yazardım. zamanında verdim birine borç, ailesinden uzakta öğrenciydi, babası da işi de yoktu. ben de öğrenciydim, aynı yaştaydık zaten. ailemin yanındaydım ve işim de vardı. sonra bir daha hiç konuşmadık. dolandırıldığımı değil, gerçekten ihtiyacı olduğunu düşünmek istiyorum hala. öyleyse de canı sağolsun. bende kayıp yok.

çocuk yetiştirirken yapılan en büyük hata

çocuğa küçük yaşlarda bir birey olduğunu, fikrinin düşüncelerinin dinlenmesi gerektiğini aşılamamak ve düşünmesine izin vermeden dayatma yapmak en büyük hatalardan olabilir. tabii bunu ifade etme şekli de öğretilmeli. eğer anne-baba ve çocuğun her gün gördüğü çekirdek çevre çocuğu bir birey olarak kabul ederse, konunun öneminden bağımsız ondan da fikir istenirse müthiş bir özgüven kazanıyor çocuk. istediğini söylemekten, hakkını savunmaktan asla vazgeçmiyor. çok güzel ifade ediyor kendisini.

yeğenimle aramda bi olay oldu, istediğini yaptım. öylesine bişeydi. daha 4 yaşında olmasına rağmen, benim şu yaşıma kadar kullanmak aklıma bile gelmeyen şu cümleyi kurdu: "bana saygı duyduğun için teşekkür ederim teyze." saygını, ağzını yerim senin.

tatili evde geçirmek

----- bu bir keyif şeyliği [açıkça yazmama müsaade edilmez kesin] entrysidir --------

2 haftadır izindeyim, 2 hafta daha izinde olacağım. sadece 1 gün dışarı çıktım, onda da inşaat amelesi gibi yandım. söve söve geldim eve. benim için tatil; insanların gezmeden elini ayağını çektiği, havanın az biraz soğuk olduğu, nefes ala ala rahatça gezebildiğin zaman dilimidir. yani bolca dinlenme içerir, gezerken bile. maalesef işim yüzünden ilk kez temmuz ayında yıllık izne çıktım. bu da benim için insansız hava sahasında sıcaklığı 18 dereceye sabitlediğim odada (salonumuz oluyor) klima karşısında, rahat giysilerle ruhen ve bedenen dinlenmemi sağlayan canıııııım evimde oturmak demek. en az dışarda yapabileceklerim kadar aktivitem de var. telefonum da tüm aramalara kapalı, kimse ulaşamıyor.

evimde geçirmeyi tercih etme nedenlerim;
1. hava çok sıcak,
2. her yer çok kalabalık,
3. 3-5 gün kalacağım bana özel eve +10k bayılacak kadar salak değilim. gittisi geldisi değmez,
4. her şey dahil oteller mi? öğğğğ,
5. kültür tatilinin köpeğiyim ama bunu maskeyle yapacak kadar delirmedim.
6. hava çok sıcak demiş miydim? gerek var mı bu kadar sıcağa üf.

14 temmuz 2021 melih bulu'nun boğaziçi üniversitesi rektörlüğünden alınması

zerre kişiliği olmadığını düşünmeme rağmen, yazık kullandırdı kendini nasıl bakacak çevresinin ailesinin yüzüne demiştim ama peşinden rte'yi her şeyin sahibi, ulu başkan diye tanımladığı bir tweet attığını görünce dedim az bile, bu mu utanacak. melih ve melih gibilere az bile. içimin yağları eriyor, kendinden olana zarar verdiğinde, harcadığında. çok seviniyorum, birbirlerini yiyorlar diye.
1 /