1. toplam entry 1019
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 5
  4. puan 5480
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

çalışılan pozisyonlar ve maaşları

Tercih döneminde olanlara ve yeni mezunlara, fikir vermesi adına paylaşıyorum.

Bankalar ve benzer kurumsal şirketlerin management trainee mt programları ile yeni mezun alımı yaptığı pozisyonlar için aşağı yukarı tüm kurumsal firmalarda maaşlar benzer oluyormuş.

Bilgi teknolojileri bölümünde maaşlar net 6000-6500 tl arasında, brütü 9-10k
Diğer bölümlerde ise net 5000-5500 arasında.

Bunun dışında, BT haricinde bölümlere mt programı dışında başlayan tecrübesiz personel maaşlarını sizi üzmemek adına paylaşmıyorum ama hiç insani değil diyebilirim.

Başlangıç maaşları tıp fakültesi mezunu olanlar dışında iyi olan bir bölüm yok şu an,
Buna diş hekimliği ve eczacılık da dahil.
Okurken bir kere daha mı düşünseniz?

(Buraya kadar girilen bilgiler 2021 yılını kapsıyor, gerisi eski duyumlar)

Haa tabi derece ile Boğaziçi, ODTÜ vs... girip sonrasında savunma sanayi çalışanı olursanız ya da Yemeksepeti, udemy gibi türk firmalarda yazılımcı olarak çalışırsanız 9-10k başlangıç olduğunu biliyorum.
Bt departmanı için güzel olan şey, her sene yüzde 20-30arasında zam alma durumu, bu şekilde 5-10 sene sonra düze çıkıp insani şartlarda yaşayabilirsiniz.

25 temmuz 2021 Türkiye Çin voleybol maçı

10 kaplan gücünde ki Kadın milli voleybol takımımızın enfes bir oyun ortaya koyup daha önce Üç kez olimpiyat şampiyonu olan Çin'i dağıtıp adeta sahalardan sildigi maç, ikinci sette arka arkaya sayılar yapıyor milli takım,izlemesi çok keyifli bir maç oluyor pazar günü şenliği.
O kadar müthiş ve kendini vererek oynuyorlar ki bir ara Ebrar karakurt topu kurtarmak için kendini tribünlere kadar attı.

Sürekli hizmet bekleyen kaynana

İki koluna bilekten dirseğe kadar bilezik isteyen,ben kirada oturmam diyen, düğün masraflarını damada ve dolayısıyla damadın ailesine kitleyen gelin, evlenince kayınvalidesine de kocişkosuna da hizmet etmek zorunda ben bunda bir tuhaflık göremedim.
Diğerleri için üzgünüm tabi ki.

pilates

şu #6934148 tanımıma devam niteliğinde giriyorum bu tanımı.

biz kızkardeşler elimizde mezurayla gezen tiplerdeniz, böyle her bir uzvumuzu santim santim ölçeriz (kulağa psikopatça geliyor farkındayım), dolayısıyla sayısal verilerle konuşacağım.

15 haziranda spor salonlarının tekrar açılması ile haftada dört gün pilatese düzenli devam ettim, tabi pilatesten önce ısınmak için yarım saat eliptik, beş dakika da kürek çektim, bunun dışında çoğunluğu masa başında ya da koltukta uzanarak geçen sedanter bir yaşam tarzına sahibim. Bu arada gece uyumadan önce de 15-20 (bkz: tuğçe alpay)'ın esneme videolarını yaparım.

15 haziranda tartıda 66 kilo geliyordum, şu an 64; pilatesin kilo vermeye doğrudan bir etkisi yok, yediklerime dikkat etmiş halim bu.
Fakat beni şaşırtan şey mezuranın gösterdiği sonuçlar.

Omuz çevrem,nasıl oldu bilmiyorum,1 cm genişlemiş bunu istememiştim açıkçası.
Gögüs çevremde 2 cm, belde 1 cm, göbekte 6 cm, basenlerde 3 cm incelme var.
Üst bacağımın inceleceğine asla inanmazdım (buradan kilo almaya eğilimliyim, tipik bir ankara armudu asdfghj) 3-4 cm de buradan gitmiş.
Fakat bazı şeyler kaderdir, (bkz: ronaldo bacağı) gibi. Kalflarım incelmek şöyle dursun daha da artmış, inceltemediğim kalfı öperim.

Duruş bozukluğu, sırt ağrıları ve zihin açıklığına iyi gelmesi ise diğer güzel yanlarından, kendimi daha dinç hissediyorum.

ekşi sözlük

'Caddebostan sahilini Suriyelilerin istila etmesi' diye bir başlık ve içindeki tanımları okumuş bulundum ve okurken ben insanlığımdan utandım, maalesef hayatım boyunca da bu tür insanlarla muhatap olmak zorunda kaldım, gerçekte ise ucuza elde ettikleri konforlu yaşamlarının bozulması dışında dertleri olduğunu düşünmüyorum, solculuktan milliyetçiliğe sert bir geçiş yapmışlar yersen, burayı okumanın negatiflik, kötülük ve nefret duygularını beslemek dışında bir getirisi bulunmuyor.

sivrisinek

Ya bu sene bu hayvanlara bir şey olmuş.
Kudurmuş gibi saldırıyorlar buna okey de
Isırdıkları yerlerde yara izleri hem çok büyük ve derin hem de aşırı kaşınıyor.
Ayak bileklerim yara izleri ile dolu, kıpkırmızı ve davul gibi şişmiş durumdalar.
Eskiden böyle değildi yara izleri, hemen geçerdi.

et doğrarken dinlenecek şarkılar

(bkz: gamsız hayat) şu Candan Erçetin'in söylediği.

Muhafazakar bir aile kurban bayramına tatil gözüyle bakmaz, bakamaz, aksine bizde mesai iki katına çıkıyor; para,pul ya da meslekten bağımsız.

Arkadaşlarım arefe gününde plajdan, havuzdan hikayeler atarken, ben aşırı çamaşır suyu koklamaktan zehirlendim(şaka değil).

Ev baklavası, ev sarması için getir götür işlerine yardım edip üstüne de perdeleri astım.

Bugün de gözümden pıt pıt diye akan yaşlar eşliğinde söylenerek et doğradım.

Hiç abartmıyorum,bayramda allah muhafaza tatile falan gitsem, aileme ve geleneklerine ihanet etmiş görülür ve düşkün ilan edilirim.
Bir hamakta uyumak varken et doğramak...
Gamsız hayat


donatella versace

so fab, blonde, skinny, rich and a little bit of a bitch, Versace markasının baş tasarımcısı ve kreatif direktörü, travesti görünümü kendi tercihidir inşallah
Kadın aynı zamanda başarısız estetik operasyonları ile de ünlü.
Demek ki para da bir yere kadar
Olmayınca olmuyor

meme

Küçük olanı makbuldür, olmayanı değil yalnız.

Neden mi?

Çünkü büyük memeler, kadını hem şişman gösterir, alnına yapışan 'balık etli' etiketi, hem de yaşlı.

Ne kadar zayıf olursa olsun asla fit bir kadın vücudu görüntüsüne sahip olamaz.

Giydiği çoğu kıyafet, özellikle gömlek türü şeyler, yakışmaz.

Bu madde yaşadığı topluma göre değişse de, çoğunluğu ergenlik döneminde memelerinden utandığı için kambur durmaya eğilimlidir ya da belki sırt, memeleri taşımak için yeterince güçlü değildir.

Bunu yazmayı unutmuşum, çok sıkı bir sporcu sütyeni giymeden koşamazlar, bedenlerinde bir beden küçük sütyen kullanırlar sporda ama sokakta ne yapacaklar mecburen yavaş yavaş yürür bunlar.


Memelerini gözümüze gözümüze sokup, dekoltesiyle bir şeyler elde etmeye çalışan kişiler hariç, diğerleri için artısı yoktur.

Ayrıca bence meme aynı zamanda cinsellik çağrışımı yapan hipnotize edici bir organdır, dolayısıyla sokakta bu şekilde gezilmesi tacizdir.avokado

Ocağınıza incir ağacı dikengillerden doyurucu bir meyve ya da sebze mi?

İnstagirl kardeşim nedeniyle bizim kahvaltı rutinine de eklenince deneyip, tadı sabuna, evet sabuna, benzediği için yiyememiştim.

Herkes yazmış zaten, aslında olgunlaşmış ve yumuşacık olanını almak gerekiyormuş.
Bol limon, karabiber ve zeytinyağı ile püre haline getirince bir şeye benziyor.

Kimsenin söylemediği şey tok tutma özelliği ya da galiba mide hayata küsüyor ve bu nedenle uzun bir süre hiçbir şey yemek istemiyorsunuz.

Kahvaltıda biraz yeşillik ve kızarmış bir dilim ekmek üzerine yukarıdaki tarifi sürüp yediğimde altı saatin üzerinde hiç acıkmadan hareketli bir gün geçirebiliyorum.
Tamamen buna bağlıyorum, verdiğim iki kiloyu.

Yalnız her gün avokado yemeye kalktığımda, ciddi bir maliyet oluşuyor,market reyonunda tanesi 15 - 20 lira arasında değişiyor,.
Değer mi?
Sanmıyorum.
1 /