1. toplam entry 2409
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 4844
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 yıl önce

deprem öncesi duyulduğu iddia edilen uğultu

ilk defa istanbul'da duymuştum bahsedilen ses tahmin ettiğim ses ise. sanki sura üfleniyormuş gibi hissettim bi garip oldum. depremle ya da fay hattıyla mı alakalı bilmiyorum. bir yerde atmosfere falan bağlamışlar, doğal bir ses olduğunu söylemişler net hatırlamıyorum ama bu zamana kadar duyulmayıp şimdi duyulan bu ses atmosferden mi başka şeylerden mi bilemiyorum. depremle alakalı olsa isi o duyduğum dönemde de deprem olması gerekirdi sanki.

ses kesinlikle bir yerde üretme değildir, aynını duydum.

bonzai krizine giren gencin kafasına sıcak çay döken adam

Güney Amerika'da bir ülkede adamı yaktılar bile. Yakmak doğru değil fakat kriz geçirdikten sonra bir araba dayak atılabilir. Çünkü bu ortadoğu evlatları ayıkken başka bir içmeyen arkadaşına ''kanka kafan harika oluyor, uçuyorsun adeta'' ve benzeri cümleler kurup bir başka kişinin zehirlenmesine sebep olacak. Bunları önce linç edeceksin sonra hapse atacaksın.

edit: bu eksi verenlerin çocuk çoluğu böyle biriyle arkadaşlık yapar inşa Allah da o zaman da bakalım aynı şekilde inancılık oynayabilecekler mi?

evlilik öncesi kız tarafından bekaret raporu istemek

ailesinden istemek edepsizliktir. kızdan ise öğrenmek lazım. evlenecek kişi bunu problem etmiyorsa bizi de ilgilendirmez fakat hassasiyeti olanın da bilmesi hakkı. adam bakire birini istiyor, evleniyor fakat durum böyle değil. gururuna yediremiyor ve boşanıyorlar. sonra hadi bakalım hanımefendiye ver ömür boyu nafaka. namus sadece bacak arasında değildir sözü doğrudur fakat namus bacak arasında değildir sözü yanlıştır.

“Kim bana, iki çene ve apış arası mevzuunda söz verir kefil olursa, ben de ona cennet için kefil olurum.”([Buhârî, Rikak 23)

kapandıktan sonra açılan kız

hepimizin bir yakınıdır. ablam izmir'e gelin gittikten sonra açıldı. nasihat edince ''buralarda herkes öyle giyiniyor, zaten kimse kimseye de bakmıyor'' diyor. demek ki bizim buralarda da herkes kapandığı için kapanıyormuş. herkesin kendi tasarrufu. kapanmayı hafifsemesin ve farzı inkar etmesin de. sonuçta biz de başka büyük günahların müptelasıyızdır illaki bildiğimiz ya da bilmediğimiz...

abdullah avcı

Küçük kulüp teknik direktörü. Pas oyunu diye diye anasını ağlattı takımın. Biz bilic zamanında da pas oyunu oynadık, hem de daha çöpleriyle. Şimdi bu arkadaş guardiola abisini izleyip onun gibi işler yapmaya çalışıyor ama elindeki oyuncular buna ne kadar uygun tartışılır. zaten boyd denen çöp kovasını isteyen ve onda gelecek gören bir adamın teknik direktörlüğü sorgulanır. Taraftarın isyanı kaybedilmesine değil. samet aybaba döneminde de kaybediyorduk, bilicle de kaybettik ama takım top oynuyor ve gelecek vadediyordu. Bu takımın ne oynadığı belli değil. Alınan isimler çöp isimler de değil gerçekten iyi isimler ama apoda iş yok. Caner erkin denen sıfatsızı takımda oynatan adama hoca demem ben başka bir şey derim ama kurallar malum.

ciddi olalım

(#6713114) Allah teala akıl fikir versin yazarı. Yanlışı yanlışla savunmak meselesini defalarca dile git ı biz iyitemedik.

(#6713122) bilmediği bir kelimeyi kullanacaksa önce anlamını öğrenmeli. tasallut tefe'ul babından mastardır. yani fiil -mak, -mek ekiyle biter türkçe karşılığı ile. bu şekliyle kullanıldığında da cümle hiçbir şeye benzemiyor. ha nerden öğrendim? cemaat denen tasallutta(!) sarf-nahiv (devam etsem mantık-alaka ve daha fazlasını da öğrenecektim) öğrettiler. tayyip babasının vakıflarında kalan cahiller bilmez.

a4 tech bloody zl5a

a4 tech'in oyuncular için ürettiği fare. dün elime ulaştı ürün. uzun kullanım yapıp bilgilendirmek lazım aslında. logitech'in m185 kablosuz faresi gibi ufak farelere alıştıysanız bu fare biraz büyük gelebilir. ayrıca o tip farelere göre daha ağır fakat bu fare kontrolünü etkilemiyor. standart farelerin tabanında plastik ayaklar olur, bu farede ise o ayaklar kaygan metal, yağ gibi akıyor. oyun esnasında dpi değiştirebiliyorsunuz. programı ile sağ-sol ve yukarı-aşağı kaydırma hassasiyetini birbirinden bağımsız ayarlayabiliyorsunuz. bloody'nin kendi sitesinden yazılımı indirip fare üzerinde tuş atamaları da yapabiliyorsunuz. ayrıca yazılımda 4 adet mod var, galiba ''core aktif'' olmayan farelerde bu yazılımları kullanabilmek için harici bir ücret ödemeniz gerekiyor. farenin yüzeyi enteresan bir madde. kadifemsi lastik gibi. bazı kalemlerin üzeri böyle oluyordu madde nedir bilmiyorum, yumuşak bir his veriyor. farede aydınlatma da var fakat sınırsız renk değil bir kaç renk var. yine fare üzerindeki tek tıklama - çift tıklama tuşunu kullanabilir, tek seferde dosya açabilirsiniz çift tıklamadan. basit ama güzel. ayrıca fare üzerinde fps oyunlar için ''sniper'' tuşu bulunuyor.

Başlığın açıldığı gün itibariyle hepsiburada satış sitesinde indirimdedir(170 tl)

özellikleri:
Algılayıcı Tipi: Lazer
Algılayıcı Özellikleri: Avago A9800 Laser
Azami Hassasiyet: 8200 dpi
Programlanabilir Tuşları: 11 Adet
Uyumlu El: Sağ ve Sol
ağırlığı : 150 gr.
Mikro İşlemci: 32 bit (4 çekirdek)

Diğer Özellikler:

Metal X Glide Alt Yüzey (Kaygan)
Sniper Tuşu
Hatalı Çift Tıklamayı Önleme
Dahili Hafıza
Infrared Micro Switch (20 Milyon Tıklama)
Sol Tuşta 4 Özel Vuruş Modu
180 cm Kablo Uzunluğu


git
git
1 /