1. toplam entry 1259
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 5543
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

palu ailesi

"Ordulu olan aile Kocaeli'de yaşıyor. "
Palu Elazığ ilimizin tanınan ve saygın bir konumu bulunan Güzide bir ilçemizdir.
Palu ailesi ile Elazığ'ın palu ilçesinin ve bu ilçede yaşayan yahut kimliğinde bu ilçeye kayıtlı olanların hiçbir bağı bulunmamaktadır.
15 sene Elazığ'ın palu ilçesinde yaşamış biri olarak palu ailesi ile palunun hiçbir alakasının olmadığını belirtmek istedim. Saygılar ,sevgiler...

sözlük yazarlarının şiirleri

ölüm acı bir gerçektir dünya hırsı olana
özünde büyük nimettir rabbini arzulayana
ne malın ne evladın yoktur faydası insana
yanında götüreceğin yalnız amelindir anlasana!

hepimiz aldandık, kandık dünyanın o şatafatına
zamanı gelince bineceğiz elbet ecelin ölüm atına
niçin yaşıyoruz, neden varız soralım bir Kurana
zariyat 56. ayet cevap verir sorumuza.

bir hırstır aldı gidiyor rabbim sonumuzu hayr ede
faizler, krediler gırla, yok mudur dönüş ahirete !?
bu nasıl felakettir ya rab, düştük biz bir gaflete
kurtarıcımız ancak sensin, hidayet et bizlere.

evim olsun, arabam olsun diyenler şimdi ahiret yurdunda
ne ev götürebildiler ne araba o toprağın altına
dünya hayatı pek kısadır kapılma mal mülk hırsına
ecel ansızın gelip yakalar, bunu sakın unutma.

"dünyayı atmamak ahireti unutmamak" böyle buyurdu büyükler
unuttuk ahiret yurdunu, aldandık dünyaya biz küçükler
nefis öyle pistir ki hep dünyaya meyleder
meylin neticesi ise insanı ebedi kahreder.

saygılar, selamlar...

2018'e bir not bırak

Sen ne güzel bir seneydin öyle. Beni hayata yeniden döndüren kişi senin zaman diliminde karşıma çıktı. Dört elle sarılmaya başladım, umutla ve huzurla tutundum tekrardan yaşama. Her şeyin sahibi olan Allah'a hamd olsun. Seni güzel ve hayırlı bir sene olarak hatırlayacağım bir ömür boyu...

said nursi fethullah gülen kadar tehlikelidir

Hani bir söz vardı; "bir ülkede küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir!"
Son yıllarda çok fazla görülmeye başladı bu tip vakalar. Boş beleş kişiler, ağızlarından salya akıta akıta toplumun değerlerine, sahip çıkılan kişilere ve millet indinde kıymeti bulunan gelenek ve göreneklere laf atmaya başladılar. Sen kimsin de said nursi gibi önemli bir şahsiyete laf atıyorsun?
Bu hayatta said nursi'den daha büyük ne hizmet edebildin de islama ki; said nursi'yi vahim ve tehlikeli biri olarak lanse etmeye çalışıyorsun?
Hidayet eden Allah'tır amenna lakin bu hayatta her şeyin bir vesilesi vardır. Benim hidayet yolculuğumda bana vesile olmuş kişi de said nursi hazretleri ve geride bırakmış olduğu kıymetli eserleridir. Said nursi ile fetonun peş peşe anılması, aynı çatı altında anılması kabul edilemez. Ki zaten herkes de bilir ki; said nursi hazretlerinin cemaati ile fetonun hiçbir alakası yoktur. Rabbim, toplumu ifsat etmeye çalışanlara hidayet nasip etsin, şayet hidayetleri mümkün değil ise tez zamanda kahru perişan eylesin. Amin.

mesleklere göre yalanlar

Esnaf: vallahi kurtarmıyor, bana gelişi bu.

Daha bugün başıma gelen bir olayı anlatayım. Usb 3.0 hızında, 32 gb hafızalı bir usb bellek almaya niyet ettim. Gece saati olduğu için teknoloji mağazaları kapalıydı ve el mahkum bir kitap kırtasiyeye girdim. Adam kırtasiyeci ama aklına ne gelirse satıyor. Neyse bi tane usb bellek beğendim ve fiyatını sordum. 95₺ söyledi. İçimden oha dedim, çüş dedim. Dışımdan da; fiyatını biraz tuzlu buldum, bu beni aşar dedim. Ürünü bıraktım ama adam peşimi bırakmadı. Abimin güzel hatırına 85 olur dedi. Cık dedim, 80 olur dedi ben kabul etmedim. Tam kapıdan çıkacakken koşar adım yanıma geldi ve eline hesap makinesini aldı. (sözde) ona geliş fiyatını yazdı, üzerine kdv ekledi falan ve bana 75₺'ye bu ürünü verebileceğini söyledi. 70₺' ye o almış bana da 75₺'ye verecekmiş falan filan. 95₺'den 75₺'ye düşünce biraz aklıma yattı, adam elinde makina ile hesap kitap da yapınca içime sindi açıkçası. (bu arada flash disk piyasasını bilmiyordum). Neyse, aldım flash diski çıktım. 20 - 30 adım anca yürüdüm ve içime bir kurt düştü. İnternette ürünü aramaya başladım. İndirimli(!) hali ile 75 tl'ye aldığım flash diski, İnternette kargo dahil 44,50₺'ye buldum. Deli oldum. Kırtasiyeye geri döndüm ve ürünü iade etmek istediğimi belirttim. Sebebi soruldu, açtım telefonu gösterdim ve ekledim; sana 70₺' ye gelen ürünü adamlar kargo dahil 44,50₺'ye satıyorlar hem de kar ederek!
Satıcının yüzü yere düştü, paramı verin dedim. Paramı Aldım ve çıktım.
Bu da bana bir ders oldu; bana gelişi bu diyenlere kesinlikle inanmamam gerektiğini bu gece daha iyi kavradım.

zeki insanların tanrıya inanma ihtimalinin daha az olması

"(En akıllınız, ölümü çok hatırlayan, ahiret için azık toplamakta acele edendir. Ölümü çok hatırlayan dünya ve ahiret saadetine kavuşur.) [Taberani]"
Allah resulu (s.a.v) efendimiz en akıllı insanı yukarıda tarif etmişken; hevasına uyup nefsini rab edinen ve işin kötü tarafı bunun farkında olmayan ve ben ateistim diye ortada dolanan bedbaht akılsızlar kendilerini zeki sanmaya devam ededursunlar.
1 /