1. toplam entry 1309
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 1
  4. puan 4167
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

kişinin büyüdüğünü anladığı an

Ben İlk defa şehirler arası otobüse bindiğimde fark etmiştim.

Bir de kuzenimin kızı "liseye hazırlanıyorum Ekho abla" diyince "ne lisesi ya? Sen nasıl o kadar çabuk büyüdün? ben bu kadar çabuk büyümemiştim." Demiştim. Babası (kuzenim) da bana dönüp "hııı büyümedin. Sen onu bir de bana sorsana" demişti.

zoom

Yaklaşık 6 ay kullandıktan sonra 3 ay ara verdim. İlk günkü yegâne derdim ses açıp kapatmaktı hâlâ da beceremiyorum. Bugün tiyatro izleyecektim izleyemedim.

Böyle şeyleri beceremeyince ayrıca sinirleniyorum, evet!

Tanım: ses açıp kapatmayı beceremediğim lanet olası uygulama. Köküne kibrit suyu dökülsün. *

Güncelleme: bu da tanrının hikmeti diyor ve o kusursuz sakinleştirici özelliği bulunan karavandaki adam şiir dinletisine gidiyorum.

ramazan pidesi

#6602449

Gençler ve daima genç kalanlar ben deistim ama şu girdiye hak verdiğim kadar hiç bir şeye hak vermedim.

Dininiz sizin olsun, ben 7/24 pideye tavım.

Not: evde pide yapma işi birden fazla kez tarafımca denenmiş ancak halk ekmek yahut taş fırın çıkışlı olmayan pideler, pideden çok poğaçaya benzemeleri nedeniyle gerekli ilgi ve sevgiyi görememişlerdir. Değerli yazarlara duyurulur.

Kafaya alınan en sert darbe

Eskiden oturma yeri tahta, kendisi demir salıncaklar vardı. Heh işte onlardan birinde ayakta sallanırken elim kaymış sırt üstü çakıl taşlarına düşmüştüm. Sonra da kalkmaya çalışıp demir salıncaktan ikinci darbeyi yemiştim. O gün nasıl kafam kırılmadı bilmiyorum ama çok kötü şişmişti.

bahar alerjisi

3 sene önce "doktor maskesiyle gezeceğim" demişim #6555413

Covid yüzünden malum herkes maskeli lakin Her yıl mart-mayıs da yataklara yapıştıran alerji, bu yıl şubat ayında 2 gün ilaç içecek duruma getirdi, sonrası hiç! Mayıs ayı da öyle geçerse görece rahatlamanın yolunu buldum diyebilirim.

yazarların bugünkü mutluluk sebebi

Bugün kuzenimin kızı 9 yaşına girdi. Sabah annesine şöyle bir cümle kurmuş; "Anneciğim Covid var diye parti yapamıyoruz biliyorum ama Ekho ablaya söylesek de bahçeye inse, azıcık görsem onu. Maskeyle çardakta otururuz. O hiç dışarı çıkmıyor, ben de çıkmıyorum. Lütfen azıcık..."

9 yaşına girdi ve doğum gününde 25 yaşındaki beni görmek istedi.

Ertesi gün editi: yine geldi. Birlikte oyun oynuyoruz. Keyfim 44 köşe.
1 /