@el ojala

Büyüyünce yazar olacağım. Biraz daha büyüyeyim, nasipse şair olacağım. Çok büyüyünce, Allah selamet versin, öleceğim. Cesedim kırış kırış olsun istiyorum.

  1. toplam entry 1792
  2. takipçi 6
  3. takip edilen 0
  4. puan 5771
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

devamke

Türk Kürt kardeştir söylemini çok yanlış anlamış, Türkçe katili, varoş, itici ve Türk diline aykırı bir senkron olan sözcük artığı. Ağzımızdan ırak olması dileğiyle. Kullandığınız kelimelere dikkat edin, maazallah hak etmediğiniz nazarlara muhatap kalabilirsiniz.

sözlük yazarlarının şiirleri

Nemli bir özlemin,
darağacı gibiyim.
Darağacında çürük zamanlar kokan
Çiçek çekirdeğiyim.
Fil hafızası geçmiş,
An balık hafızasında,
gelecek ayaklar altındaki sehpa.
Düşüyorum,
urgan boğumu ölüm kokuyor,
jilet değen yüzümü urgan gıdıklıyor.
Ölüme düşüyor, yarımlar doluyorum.
Allah'a yüzü tıraşlı,
Kalbi sevde ile Doluca gidiyorum.

uçurtma avcısı

Afgan asıllı Amerikalı yazar Halit Hüseyin kitabı. Bin muhteşem Güneş kitabında Amerika'nın tarafını tutmuş, işgale göz kırpmıştır. Bu kitabını da okumak nasip olacak iken olmadı.

Amerikan işgalini meşru görmek insanlık ayıbı.

evlenme teklifi eden kadın

Evlilik hayatı boyunca en az 3 defa kocası tarafından eyleminin yüzüne vurulacağı kadın. Erkek psikolojisi gece ve gündüz olmak üzere ikiye ayrıldığı gibi, kadınlar da ikiye ayrılır; eşi ve diğerleri. Erkek beyni komplikasyonlar üreticisi değil. Bu eylemi kadınlarda hoş görür ama mevzu bahis yenge hanım olunca yüzüne vurur. Teklif etmeden önce düşün derim yenge, pardon, abla hanım.

Bardakla ayçiçek yağı almak

Kandırılmış ve kandırıldığından habersiz olan, dahası kandırıldığını söyleyen kişilere ağız dolusu söven kahir ekseriyetin nedensellik bildirisi. Beterin beteri var sözüne karşın, beter olalım diliyorum. Hak ettiğimiz bir kitle tarafından yönetiliyor, tencereye ne koyduysak onu yiyiyoruz.

Bu gün memleketi yöneten kişinin umurunda bile değil bu hadise. Siyasi iktidarın tek derdi; erk kalma arzusu, tek derdi koltuk.
1 /