@el ojala

Çok canım sıkılıyor puşt vuralım istersen.

  1. toplam entry 2737
  2. takipçi 10
  3. takip edilen 0
  4. puan 9778
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

yaratılış

Evrimsel filizlenme süreci.

Antik ve İbrani dinlere bakılınca fantastik edebiyat transferleri söz konusu. Ezidi inancının kutsal kitabı mushaf-ı reş'te/kara kitap yaratılış öyküsü İbrani dinlerin öyküsü gibi ama burada karakterler yan ve asıl karakter olarak yer değiştirmiş. Öte yandan Hint ve antik Yunan yaratılış mitleri de gayet eğlenceli duruyor.

Kur'an'ı Kerim'de yüzeysel olarak bahsedilen kesik kesik kıssalar, insan doğasının kümülatif öykücülüğe yatkınlığı ile fantastik külliyat derecesine varabiliyor. Uzakdoğu'da bulunan bir dağın yamacında "Adem'in merdivenleri" var ve bu merdivenlerin başladığı yerde budistleri secde ederken görmek tam manasıyla kümülatif kurgunun evrensel olduğuna işaret ediyor.

Adem homo sapiens türünün protipi. Hem ne demiş sufiler? Adem dediğin dünkü çocuktur adem'den evvel binlerce adem var. Bu söz başlı başına evrim önermesi ya da mümin bir ifade ile tatawur önermesi.

Dünyanın en sinirli ülkeleri

Resmi ve şahsi olmak üzere 2 görüşe sahip olan, bilinçaltı ve Biliç üstünde iki farklı karakterin ruh hallerini şekillendiren, sağlıklı cinsel hayatları olmayıp, cinselliğin tabu olduğu ve ahlak problemleri ile dolu olan, ahlâk denilince akıllarına but ve göğüs çatalı gelen, sosyolojik olarak hasta toplumlar sınıfına giren ülkeler.

Listeye bakmadım ama bakmadan söyleyebilirim ki; ilk 5 ülke müslüman ülkelerdir. Maalesef müslüman ülkelerin birçoğu hasta toplumlar sınıfına giriyor.

Bastırılmış şehvet sosyolojik hastalık belirtisidir.

Edit: Ermenistan ilk beşte yer alıyor. Ermenistan kardeşim, sağ olasın. Mahcup ettin, sağ ol.

yazmaktan kesilmek

Susuş menşeli olan Meryem orucuna benzeyen yazma orucu. Tıkanıklık ile başlayan süreç zamanla ilgisizliği doğuruyor, ilgisizlikten umursamazlık Peyda oluyor ve sonrasında kullanıcı gümüş imalatından altın imalatına geçiş yapıyor. Sütten kesilmenin büyümüşlüğü gibi. Öncesinde de cümlelerin kısaldığı gözlemlenir.

Nerede o eski paragraflar.

mahmut ustaosmanoğlu

Ölümü ile Birgün gazetesinin "şaibelerle dolu hayat" sürmanşetine konu olan cemaat lideri. Şaibelerden kasıt Çarşamba semtinde bulunan işbu cemaatin camiinde yaşanan iki cinayet. Biri ustaosmanoğlu'nun damadı, öbürü ise bayram Ali Öztürk.

Şaibe sözcüğü cemaat ve tarikatları özetleyen bir sözcük.

Son olarak;

Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur. Medeniyetin gerektirdiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

Mustafa Kemal Atatürk

ekonomiyi rahmani bakış açısıyla yönetmek

Dinin afyon tarafına göz kırpmak, ekonomik sorunlara teolojik kaftan giydirme yönetimi.

Damat damat diyorduk, haşmetlimeap, damat kadar başınıza taş düşsün demişti. Duanın gücünü görmüyor musunuz? Taşın ismi nebati taş. Düştü. Düşüyor. Düşmeye devam edecek.

Bu basiretsiz adamlara bakınca kahvedeki dayılara özgüven geliyor ki; bu iç açıcı değil.

Oruç tutmayı bırakmak

Orucun kendisini tutmadığı ve tuttuğu oruç ile ümmeti Muhammed'in başına olmaz işler açan bünyelerin aldığı muteber karar.

+ Gerginim fuat abi, hırçınım, canım sıkkın, canım burnumda oruçluyum!
- abi tutma sen. Allah rızası için tutma.

Ek; vallahi biz şevval'i özledik...
1 /