@el ojala

"demirin tuncuna insanın pichine kaldık..."

  1. toplam entry 2641
  2. takipçi 9
  3. takip edilen 0
  4. puan 9145
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

başörtülüler arabistan'a gitsin

Alt metninde şu olan; "Atatürk'ün kurduğu cumhuriyete düşman ve laiklik ilkesini din düşmanlığı olarak okuyorsan, demokrasiyi amaç değil de araç görüp iktidara geldiğinde despot oluyor isen radikal dinciliği destekliyor ve özgürlükten anladığın senin gibi düşünen insanların özgürlüğü ise bununla beraber kalu bela'dan beri mağduriyet edebiyatı yapıp uyumsuz ve geçimsiz isen..." Söz.

Arabistan orada; Yolun açık olsun, Gidişin hâyır olsun dönüşün olmasın.

dünya sözlük yazarlarının garip rüyaları

İki köpek gördüm. Sonra bir köpek aniden kayboldu. Kalan köpeğin yanına bir eşek geldi ve köpeği yedi. Sonra domuz geldi ve eşeği yedi. Kaybolan köpek ortaya çıktı ve bana doğru gelmeye başladı. Yanıma gelince tek boynuzlu bir keçiye dönüştü.

Olay mahalli bir köyde geçiyor. Olaydan önce tekel bayii var. Arabaya gitmeye çalışıyorum.

Uyandığımda kendimi firavun gibi hissettim. Rüyası çözümsüz olan firavun. Yusuf da yok.

tası tarağı toplayıp gitmek

Yolun yarısında Aynayı unuttuğunu anlamak ile gerisin geriye eylem bulan gidiş. Aynayı alınca haliyle cımbız gözüne ilişir ve bağdaş kurar ayna cımbız yaparsın. Diyeceğim o ki kafanı yanında götürüyor isen hiçbir yere gitmiyorsun demek. İnsan kendinden ne kadar gidebilir ki?

temel karamollaoğlu’ndan sedat peker’e açık mektup

Lan bırak replikli Peker'e temel dedenin çivileme mektubu. Çivilerden nasibini alan onlarca isim olmasıyla birlikte bahsi geçen isimler Mollaoğlu'nun yazmış olduğu kitaba yönelik toplatılması için dava açmış. Bu mektupla birlikte dede'nin "vatanı satanlar" isimli kitabının olduğunu da öğrenmiş bulunmaktayız.


Mektup mu?
Her şeyi bireyden beklemeyin. Biraz devlet gibi düşünün ve Google hazretlerine müracaat edin. İyi günler.
1 /