1. toplam entry 1327
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 0
  4. puan 5774
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

dünyalı yazar olmak için yapılması gerekenler

+ hepsinin canı cehenneme! sözlük için çalıştık sokakta kaldık. anonimlik de, goygoy da yerin dibine batsın. bundan sonra başka bir adam olucam.

- Nasıl başka bir adam abi?

+ anonimleri mezara itenlerden daha bilgili daha kültürlü. onun için de anonimliğe de goygoya da lanet olsun.

- sen anonim adamsın abi, başka ne iş bilirsin?

+ ama öğrenicim. dünyalı olmayı, moderatörlerle arkadaşlık kurmayı ve zirvelere katılmayı. yalnız diğer hesapları bir kenara bırakıp dünya hesaplarıyla uğraşıcam. meslek değiştiriyorum. entellik, bilgi ve kültür mesleği. belki bugüne kadar aptaldım, şimdi akıllanıcam.

yoo, öyle bakmayın delirmiş falan değilim.

stranger things

amerika'nın 80'lerini görmenin haz verdiği dizi. dönem dizisi olmasaydı bu kadar güzel olacağını sanmıyorum. müzikleri, kıyafetleri, ortamı o kadar güzel ki. insanın o yıllarda kalası geliyor. yine 80'lerde geçmesi bilim kurgu tarafını daha gerçekçi kılıyor.

bu arada favorim hopper. ruhsuz halleri, her sahnede sigara yakışı, kimse umrumda değil tavırları, bir yandan çok eğlenceli olması çok hoş ayrıntılar. her hareketi olay olan adam tam da hopper. * heleki 3. Sezonda eleven'dan mike denen çok bilmiş veleti ayırma çabalarıyla evde "defol git mike, güzelim kız senin gibi çok bilmiş, aşırı özgüven patlaması yaşayan, saygısız, çok konuşan, gıcık sümsüğün tekine mi kalsın" çığlıkları attırmıştır. * bir de mike ve eleven'ı bir gün ayırabildikten sonra hopper'ın büyük bir zevkle araba sürüp şarkı söylediği sahne en sevdiğim sahnelerden.

(bkz: you don't mess around with jim)

dünya yardım

merhaba sevgili yazarlar. size danışmak istediğim bir nokta var.

yeni bir laptop almak istiyorum. hem gerekli mühendislik uygulamalarını rahatça kullanabileceğim, hem de güncel oyunları oynayabileceğim bir canavara ihtiyacım var. uzun süredir güncel teknolojiyi pek takip etmediğimden ötürü bana yardımcı olabilicek sevgili yazarların tavsiyelerine açığım. teşekkür ederim.

yenilik

insanın ilerleyebilmesi ve hayattan haz alması için gerekli olan.

benim gibi bir şeylerden çarçabuk sıkılan bünyelere ilaç gibi gelecektir. yoksa insan kendini eskimiş ve köhnemiş hissedebiliyor. ve sıkılıyor. belli kalıplara girmek çok bunaltıcı bir durum sözlük.

yenilik gerek ama bu nasıl bir yenilik olmalı. öncesinde sözlük hesabımı ateşe verip gidesim var. yeni bir yolculuk için can atıyorum.

the babysitter

korku komedi tarzı netflix filmi.

kısa süresi ve akıcı olmasıyla çerezlik dediğimiz filmlerden. küçük bir bakış atayım derken kendimi kaptırmışım, zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.
klişeleri olsun, ünlü filmlere göndermeleri olsun gayet güzeldi. kafa dağıtmaya birebir.

rick and morty

bu yıldan beklediğim tek şeydi. 4. sezonu da yayınlanmış tadından yenmez de 5 bölüm nedir ya? tam 3 sene kocasını savaşa göndermiş kadın gibi bekledi bu insanlar sizi. 5 mükemmel bölüm yayınlayıp nereye gidiyorsunuz?

son hızıyla mükemmel performansını devam ettiren dizi.

the boy

annabella adlı minik, tatlı, nasıl diyeyim birazcık agresif kızı sevdiğimden ötürü bebekli filmler korku filmlerinde hep daha çekici gelir bana. bu yüzden de bir şans verelim diyerekten izlediğim korku-gizem-gerilim filmi. hoş bir başlangıca sahip olsa da sonrasında bir ton hollywood klişesini tatmanın baymasıyla halıyı izlemenin daha çekici olduğunu farkediyorsunuz. * tabii ben teknolojinin sunduğu her şeyi kullanarak sonunu merak edip sardım. şaşırtan bir twiste sahip olsa da sonunu becerememişler.

bu yüzden bizim için filimdir.
1 /