1. toplam entry 12653
  2. takipçi 40
  3. takip edilen 51
  4. puan 49101
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

marco hietala

özeti "incindim" olan bir açıklamayla nightwish grubuna veda etmiş olan bass gitarist, finli müzik insanı.

yanlış anlaşılmasın, açıklamadan anlaşıldığı kadarıyla kendisini inciten grup arkadaşları değil pandemi süreci ve yapım şirketlerinin anlamsız tavırları.

sözlükte kaybolmak

klasik dönem arapça sözlüklerde gayet mümkün ve olasıdır.

zira farklı usullerde tasnif edilerek telif edilmiş sözlükler bulunmaktadır. kimisinde kelimeler alfabetik olarak sıralanırken kimisi kök harflerin son harfini esas alarak bu kökten türemiş kelimeleri alfabetik olarak sıralar, kimisi ise alfabetik sıraya değil harflerin mahreçlerine göre tertip edilmiştir. dolayısıyla sözlüğün yazılış yöntemini bilmiyorsanız aradığınız kelimeyi ararken aranacak konuma düşebilirsiniz.

26 aralık 2020 trabzonspor galatasaray maçı

sahaya formasız fazladan oyuncu çıkararak hile hurdayla üst sıralarda kalmaya çalışan oluşumun taraftarını ziyadesiyle üzen maç.

geçenlerde bir twit atmıştı fatih hoca, "yine biz nerede kalmıştık." diye. şu pankartı açanları rencide ederek üzme dersinde kalmıştık hocam.

https://pbs.twimg.com/media/EReNvYnX0AATdfU?format=jpg&name=900x900

tanım 2: galatasaray'ın, biraz da rakip takımın beceriksizliğinin yardımıyla temiz bir galibiyet alarak zirveyi ele geçirdiği maç.

(bkz: look at the tabela)

yazarların kitaplarının ilk baskıları

maddi değerinden ziyade manevî değeri olan baskılar. zira o ilk baskılarda emek vardır, göz yaşı vardır bazen, uykusuz günler, geceler vardır. sonraki baskıların değerini de göz ardı etmeyelim ama. hele bir de gözden geçirilmiş ve genişletilmiş yeni basımsa.

benim kitaplar daha ikinci baskıyı yapmadı. allah ömür verir ve nasip eder de ikinci baskıyı görürsek ilkinin değerini daha iyi anlarız belki.

kitaplardan alın da ikinci baskıyı yapalım, bu zevki biz de tadalım. tüm seçkin kitap sitel... neyse reklama gerek yok.
1 /