1. toplam entry 14264
  2. takipçi 34
  3. takip edilen 0
  4. puan 77544
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

hollywood polisiye filmlerindeki arka planda duyulan siren sesleri

hollywood filmlerimden bağımsız olarak amerikanın fabrika ayarlarındaki sestir. hatta bazen gerçekten araçlardan gelmiyor da belediye hoparlörlerinden kesintisiz yayın yapılıyor hissi verir çünkü bu kadar çok siren sesinin aralıksız duyulması pek inandırıcı gelmez. misal ben bu tanımı yazmaya başladığımda bir siren sesi vardı, daha o bitmeden yenisi başladı şimdi o devam ediyor.

atomic typo

türkçesi var mı bilmiyorum ancak niyet edilenden farklı ancak yazım olarak doğru bir kelime kullanılması durumu.

örnek vermek gerekirse, asıl cümle "ekmek alıyorum" ise typo "ekmek alıoyrum" olabilir, atomic typo ise "ekmek arıyorum".
benim çok yaşadığım bir sıkıntı idi, bu durumda t9 vb düzeltme sistemleri de hatayı fark etmediği için yazım yanlışı çok yaşıyordum. yukarıda ekmek alıyorum örneği yazarken bile eklem alıyorum şeklinde yazmıştım.

domenec torrent

futboldan ne kadar uzaklaştıysam artık, takım yeni hoca buldu mu acaba diye bakarken bu gelmiş de antrenmana bile çıkmış.
ideal bir futbol ülkesinin ideal bir liginde güzel bir transfer olabilir kendisi. ama futboldan zerre anlamayan ve sabır konusunda da yetersiz taraftarlarla dolu türk liginde çok ümitvar olamıyorum maalesef.

kendisine pek bütçe verilmeyeceği bildirilmiştir bence. aslında oynatacağı futbola uygun bir oyuncu grubunun büyük oranda bulunduğunu da düşünüyorum. ancak bu oyuncu kitlesini o oyuna ne kadar adapte edebilecek, daha önemlisi ne kadar sürede adapte edebilecek kritik nokta burası. yukarıda bahsettiğim sabırsızlık durumu burada devreye girecek. devre arası gelmesi bu konuda bir avantaj olabilir, bu sene ligde kaldığı sürece kaçıncı bitireceğini kimse sallamaz. ama gelecek sene sonuç alınmazsa sabredilmez kendisine. bana kalsa 2-3 sene ne sonuç alırsa alsın kalsın. ama öyle olmuyor bu işler.

tek yön dar sokakta burun buruna gelen kadın sürücüler

ne demek kadınlar kötü şoför? ne demek daha arabayı geri geri kullanamıyorlar? buradan tüm dünya kadınlarına sesleniyorum. zaman bu hadsize haddini bildirme zamanıdır. dertsiz tasasız beyaz yakalı işlerde yeterince kadın istihdamı olmaması problemini çözmeden önce böyle daha temel sorunlar çözülmeli diye düşünüyorum. bir insan böyle ortalık yerde kadınları kötü şoförlükle suçlayamamalı.
1 /