1. toplam entry 2556
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 6
  4. puan 11962
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

elvis

elvis presley ve menajeri albay tom parker'ın ilişkisi üzerine bina edilmiş film. tom hanks menajeri, austin butler elvis'i canlandırıyor.

austin butler ilk kez izlediğim bir oyuncu, denzel washington'la broadway'da karşılıklı oynamış daha önce. bu filmde rolün hakkını sonuna kadar vermiş, klişe ifadeyle; uzun yıllar unutulmayacak bir performans. austin otuzlu yaşlarının başında, elvis'i 17 yaşından 42 yaşına kadar canlandırıyor. makyajlar, protezler gırla ama çok incelikli ve hassas yapılmış. unutmadan, bu çocukta sağlam bir vokal yeteneği var, yönetmen de çok aradık biz bu çocuğu gibisinden bir şeyler demiş. tom hanks'in makyajı da bazen 5 saate kadar sürüyormuş.

austin için oscar adaylığı gayet mümkün gibi. iki üç paragraf daha övülse yeridir harbiden ama işim olmaz.

filmin süresi çok uzun, 2 saat 39 dakika. biraz da telefonun zırlamasından dolayı sonlara doğru sıkıldım. elvis şarkılarına aşinalık varsa çok eğlenceli film, zaten yarısı böyle geçiyor.

aşk bu değil

avni anıl'a ait nihavend şarkı. bence birsen tezer çok yormuş şarkıyı ve neyse ki avni bey okumuş, kaydı var.

notasına bakarken güldüğüm başka bir eser de hatırlamıyorum. eser tam olarak bestekâr avni anıl'ın karakteristiğine uygun ve dile dolandı mı tam dolanıyor.yolcu 819

geriye doğru 40 sayfa okumaktansa -çok özel değilse- kendisine neden 819 sorusunu sormayı yeğlediğim yazar.

aklıma gelenler:

- kandıra - kefken arası otobüs hattı var 819, ne alaka
- 81/19 çorum, belki
- okul numarası veya askerdeki manga numarası, neden olmasın.
- ya da bahçeli'nin hesabı gibi sonunda kapı başka bir yere çıkıyor. 40 yapar.

capitol

neredeyse otuz yaşında olmasına rağmen sürekli kendini yenileyen ve bu çabanın karşılığını alan avm. bence çok çok iyi yönetiliyor.

mesela akasya tüm lavabolarına dyson 9kj el kurutma makinesi koydu, capitol hemen peşinden geldi. geçen sinema içindekinde gördüm aynı makineyi, tamamına koydular muhtemelen. önemsiz gibi gözükebilir ama kendini yenilemekten kastım buydu. o alet dyson sitesinde yirmi bin lira.
1 /