1. toplam entry 2820
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 6
  4. puan 13473
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 yıl önce

emin çapa

dünkü yayında kendi kendini iyice karikatürize etti, uyaracak eşi dostu da yok galiba. gerçi öyle bir kitleye hitab ediyor ki hepsi aynı durumdan muzdarip ve farkında değiller. fanuslarının dışında olanlar onları izleyip gülümsüyor ve onlar adına utanıyor.

selçuk bayraktar

#7213181

okuduğunuzu anlamadan yazıyorsunuz. devlet, kendi öz kaynaklarıyla 600 milyon tl yüksek teknoloji yatırımı yapmayı ve 1122 kişi istihdam etmeyi taahhüt eden ve şimdi 2022 yılı ihracatı 1.18 milyar dolar olan şirkete kdv, kurumlar vergisi İndirimi, gümrük vergisi muafiyeti ve sigorta primi İşveren Hissesi istisnası getiriyor o kararnamede.

tai de bu istisnalardan yararlanıyor, fnss de. şartları sağlayan diğerleri de. kullanacakları kredi faizini devlet falan ödemeyecek, orada öyle bir şey yazmıyor. kaldı ki banka kredisi kullanmadıklarını, tüm yatırımlarını öz kaynaklarıyla yaptıklarını söylemekten dillerinde tüy bitti. hibe nedir ? teşvik nedir ? kredi nedir ? bunlar birbirinden farklı şeyler. devlet genç girişimci olarak bana bile sigorta primi desteği veriyor. o cb kararına dayanarak adamların yapacağı 600 milyon tl yatırımı devletin hibesi zanneden yahut böyle bir algı oluşturulması için çalışan anlı şanlı siyasetçiler varken size de bir şey diyemiyorum.

selçuk bayraktar

birileri binbir zorlukla başardıkları işler hakkında türlü tezviratlar yapıp bunu siyaset malzemesi yapınca doğal olarak cevap veriyorlar. cevap verdikleri için de siyaset yapmakla suçlanıyorlar ve kendilerini siyasetin uzağına konumlandırmaları isteniyor. müthiş değil mi ?

yani biz senin şirketinin başarısını şaibeli olmakla suçlarız, devletten kuruş teşvik almadığın halde 600 milyon tl teşvik almış gibi lanse ederiz ama sen doğruyu aktarmakla mukabelede bulunamazsın. bulunursan, kardeşim niye siyasete giriyorsun. cevap verirken şirketlerinin kurumsal kimliğini kullanmamaları kadar da doğal bir şey yok bu arada. siyaset üstüymüş, bırakıyorlar mı ki siyaset üstü olsunlar.

hayatta yalnız serabı var sana olan sevgimin

cinuçen tanrıkorur'un düyek usulündeki kürdilihicazkar şarkısı. gütfe de kendisine ait. tevellüt 966. paylaştığım kayıt çok yeni ve dinlediğim en güzel icrası.

Hayatta yalnız serabı var sana olan sevgimin
Ne çok ihtiyacı var bu sevgiye gönlümün
Yalancı vitrinlerde hep senin yüzün, gördüğüm
Ne çok ihtiyacı var bu sevgiye, gönlümünateş-i suzan-ı firkat yaktı cism ü canımı

bu fenerden bir halt olmaz, kronik gündemimize dönelim. hacı faik bey'in hicaz şarkısı.

Ateş-i sûzân-ı firkat yaktı cism ü cânımı
Bir harâb-âbâde döndürdü dil-i vîrânımı
Neyle teskin eyleyim bu dîde-i giryânımı
Çünki aldırdım elimden sevgili cânânımı

Ağla çeşmim ağla durma gitti elden nazlı yâr
Çağla ey eşk-i terim çağla misâl-i cüy(i) bâr
dünya sözlük bayramda eli öpülüp harçlık alınası yazarlar

o işler önceden ayarlanıyor. bu yazarlar üç aylar girdiğinde göndericisi gözükmeyen bir mesajla vazifeden haberdar oluyorlarmış.* harçlık isteyen yazarlar ise en geç kadir gecesine kadar en kıdemli mod kişisine aybenlerini bildirmek zorundalar. harçlığa yıllık tüfe uygulanıyor ve sözlük payı makbuzla tahsil edildikten sonra yazarlara garamaten taksim ediliyor. eşek de değilseniz teşekkür mahiyetinde bir nikaltı döşüyorsunuz. neyse ki kurucu babalar her detayı düşünmüş. bunlar anayasada yazmıyor bu arada, örf bunlar örf.
1 /