1. toplam entry 917
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 0
  4. puan 5032
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

laiklik yeni anayasada olmamalı

kel alaka dediğim olay.

yahu şeriat isteyen arkadaşlar merak ediyorum, ciddi ciddi soruyorum, neden? tamam allah'ın buyruğu, tamam peygamberin de isteği. fakat şu an yaşadığınız hayata şeriat gelmesini neden istiyorsunuz? ne sizi buna iten?

bakınız arap ülkelerinde, kuranı en iyi şekilde okuyup anlayabilecek yerlerde şeriat var. peki günlük yaşam güllük gülistanlık mı? türkiye'de kaldırılacak laiklik ile içine girilecek sistem düzgün bir şekilde yürütülecek mi?

sizin işiniz hiç mahkemeye düşmemiş belli ki.

yine bakınız, laik sistemin içinde dahi din korunuyor, dininizi yaşamanızı engelleyecek bir durum söz konusu değil. illa nedir sizi buna iten?

gelin anlatın ben de anlayayım, biz de nasiplenelim fikirlerinizden. belli mi olur belki fikirlerimi değiştirirsiniz.

iki kişinin bildiği sırrı

bana nikaltımda baya bir şeyler döşemiş yazardır.

belki genelleme yapmam yanlıştı ancak buranın eski hallerini bilen bir yazar olarak da eleştiri yaptım. madem diğerlerinin fikirleri normal, onlar açıkça söyleyebiliyor, benim de söylememe laf etme hiç. alınacaksan da oynamayalım yazar kardeş?

derviş dahi mesaj atıp güzelce konuşmuş bir de o gün attığım bir yazı için. sen neden beni üzüyorsun?
yakıştı mı sana?
bence evet.

editli büdütlü kıısm;

bak halk tv'yi, atv'yi bilen bu arkadaş beni sokakta kavgaya da çağırmış.

sevgili moderasyon sizi sahneye davet eder, görevinizi yapmaya çağırırım.

dünya sözlük

ayda yılda bir giriyorum, bütün sinirlerim zıplıyor sözlüğü.

biraz farklı haber kanalları izlemesi, bir şeyleri kendinin araştırması, çıkıp sokakta dolanıp insanın halini anlaması gerekli olan çok fazla insan barındıran bir platform. onca sözlükte yazdım, bu kadar değişik bir kitlenin olduğu başka sözlük görmedim.

ülkenin son 18 yılının özeti gibi.

(bkz: içerisi a haber gibi)

gereksiz harcama yapıp ekonomiyi kötülemek

kafası avm'de gezenleri görüp elinde telefon ve kahve ile dolaşan insanlar ile ekonominin iyi olduğunu söyleyen rezil bir tespittir.

birgün işiniz arka mahallelere düşsün de görün neyin ne olduğunu.

çöpü karıştıran mı dersin, onlayn ders için materyali olmayan mı dersin... bu ülkede asgari ücret 2300 lira, enflasyon da kol gibi.

hiç mi hayattan haberiniz yok arkadaş sizin?

ha adamın hem parası yoktur hem de sigara alkol kullanıyordur, bunu eleştirirsin de; aç olana gözünü de kapamazsın be.

gereksiz eğitim alıp eğitim sistemini kötülemek

eğitim sisteminin içler acısı halini bilmeyenlerin kendi yaratıcılıklarını kullanarak sistemin avarel'e dönüştürdüğü insanlara çamur atması olayıdır.

evet herkes okumak zorundadır. şarttır. çünkü "eğilmek"ten gelen "eğitim"in en kolay yolu budur.

ironi mi değil mi anlamıyorum ama, o doktora yapanlar olmasa bilimin arka sahnesi de oldukça yavan bir hal alır tırtların efendisi.

beceremediğin işler için başkalarına çamur atma. bu sistem berbat. aklı olan biraz şansla biraz da ilgiyle kendini geliştirmek için basamak basamak ilerliyor. geri kalanlar da memur-işçi oluyor.

5 ayda 250 kitap okuyan 10 yaşındaki atakan

Hala birinin çıkıp felsefe öğreneceğine fıkıh öğrensin dememiş dünya sözlük'te. Silkinin ve kendinize gelin, sizden beklenmeyecek hareketler yapıyorsunuz!?

O yaşta çocuk şöyle olur, böyle oturur diyen sivri zekalar da muhtemelen etrafında gördüğü, iki kelime bir araya getiremeyen, TV yüzünden mallaşmış çocuklara benzemesi gerektiğini söylemeye çalışmış sanırım. Ya da kendi çocukluğuna bakıp hayıflanıyor da olabilir.

Elini arkasına götürüp düşünerek konuşan, yeleğine bayıldığım çocuk. Arkadaş olmak isterdim. Olgunluk çağında bu kadar olgun olan insan sayısı çok az.

tırtların efendisi

Yeni bir tür hakaretimsi.

Boş, bomboş olan insanlara söylenecek laftır.

Mesela bu tırt herifler kendinde güç olduğunu sanarak başkasına hakaret edip kaçabilir.

Ya da bu zeka yoksunları her yerde erkeklik taslarken, iş fikirlerin çarpışmasına gelince boş teneke sesi çıkarır, her türlü pisliği yapıp kaçmak için tabanları yağlar.

Aptaldırlar. Uğraşmamak gerekir.

mutevehhim

Bana hakaret edip daha sonra da engellemiş kişisi.

Bayılıyorum senin gibilere. Ne demiştin en son? Pişkindi galiba. İlahi sen.

(bkz: tırt)

Edit büdüt;

Asabi de bak. Yetmedi gücü galiba fikirleri çarpıştırmaya. Eksik bir şey var belli ki. *

islam’a zarar vermek

Kuran okumayan, kulaktan doğma bilgilerle hareket edenler oldukça çok zarar verir.

Mesela, hak yiyenler, sonrasında Müslümanım diye geçinenler, zarar verir.

Hurafeler ile yaşayanlar, sırf dinden bahsediyor diye karşısındakini iyi insan sananlar, kuranın emrettiği gibi yaşamayanlar, her işe burnunu sokanlar, zarar verir.

Islama zarar vermeye çalışanlara saldırırsan, kavga edersen, yine zarar vermiş olursun. Zira Müslümanları terörist olarak gören kesimin tam da istediği şeydir senin ona laf sokman.

Bak laf sokmak diyorum. O kadar incedir saygınlığı koruma çizgisi.

atatürk'ün mal varlığı

Ne dediğimi anlamayan, kendi dediğini de kapatmaya çalışan kimi zihniyetlerin yeniden başka yerlerden saldırmaya çalıştığı olay. Şimdi bilale anlatır gibi anlatma zamanı bir kez daha;

Liderinin halkı ile aynı seviyede tüketip ve mal varlığı da halk seviyesinde olmayacağını anlamak için çok küçük bir araştırma yapılabilir. Mesela google efendiye "x kişisinin mal varlığı" yazılarak yapılanı en kolayıdır.

Sanmıyorum ama varsa bu aramaları yabancı dilde yapmak daha farklı sonuçlar verecektir ki, kafalarda anadil haberleri ile yabancı dil haberleri arasındaki fark dolayısı ile bir şeyler cereyan edip kişiyi düşünmeye sevk etsin.

50 sene öncesi köyde dedesi giyecek bi şey bulamayan insan kafasına da şunu söylemek gerekiyor; ulan sen hiç sokağa, pazara çıkmıyor musun? Hiç mi pazarda insanlara, fiyatlara, alışveriş torbalarının ağırlığına bakmıyorsun? Kıyafet ile insan tartıyorsan muhtemelen çok zenginsin. Haliyle bu bir bencillik getirmiş ki başkasının halinden anlamayıp etrafına da yeterince ilgi göstermiyorsun. Haliyle insanların aç olduğunu, ilaç bulamadığını, bugün dahi -hani çok zengin ya ülke halkı- yoksullaşmaya yüz tuttuğunu görmüyorsun.

Bak şurayı aynen kopyala yapıştır yapıp günümüze uyarlamayı tavsiye ediyorum;

"Yok adam ölünce devlete bağışlamış falan... o an, ihtiyacı olan insanlar boğmacadan, veremden, bitten, açlıktan, yokluktan, elbisizlikten yalın ayak ölsün, sen dünyalığını paşa gibi yaşa, sonra da devlete bağışla. bu hayır mı şimdi? ne yapması gerekirdi, devlete bağışlamayıpta haydi söyleyin?"


Anıtkabir'e gitmeyen de bilmez, orada sadece mezar yoktur, başka şeyler de vardır. Gelip giden turist sayısının bıtaktığı döviz kaç kere oranın parasını çıkarmıştır acaba? Ama bunun yanında sen kapısından giremediğin sarayla övünüyorsun. Kaç milyon verilip alınan uçakçıktan bahset bakalım aslan parçası? Ayrıca buraya da iliştireyim, iş bankası kamu bankası değildir, Özeldir.


Alın iş bankası hesaplarını hazineye. Ama unutmayın, ortada vasiyet vardır. Vasiyetler de kanunla korunur.

Siz alırsınız, hukuk da sizden alır.

Hadi eyv.

Paşa'mın miras olarak bıraktığı varlıklardır.
1 /