@furkan_61

The human voıce

  1. toplam entry 232
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 0
  4. puan 1160
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

sözlük yazarlarının karalama defteri

Dogrusu elif'in suretiyle gorduklerimi düşünüp delirdim. Benim hakkımda böyle düşünmen benim kayıtsız kalabileceğim bir şey degil.
Yüzeyde kalma cabalarim beni daha hızlı batırıyor. Sonuç bir şekilde böyle oluyor. Bunun üzerinde kontrol sağlamam imkansız.

İmkansız olan ne çok şeyden bahsettik bugün. Aramızdaki dogruların imkânsızlık zemininde cetelesmesi tesadüf değil gibime geliyor. Hayırlı olsun tekrar.

İkimiz de bir çocuğu babasız birakamayiz. Öyleyse hoşçakal.

ölüm

bakara suresinin 245. ayeti şöyle diyor:
Kimdir o yiğit ki Allah'a güzelce ödünç verir, Allah da onun verdiğinin mükâfatını kat kat artırır. Allah rızkı kısar da, bollaştırır da. Zaten hepiniz döndürülüp O'na götürüleceksiniz.

tam bu kadar insan ölürken ayetin zaten her an her saniye Allah'a döndürülüyorsunuz demesi çok rikkatime dokundu.
birinci dünya savaşında pek çok müslüman vefat edince alim, zalimin eliyle öldürüldükleri için şehit olarak gittiler inşallah demişti.
inşallah bu depremde vefat eden kardeşlerimiz rabbilerine şehit olarak kavuşmuşlardır. sağ kalanların yaşadığı manevi ölüm, yeni bir doğumla neticelenir. madem zaten allah'a döndürülüyoruz, zahirdeki musibet vesilesiyle tertemiz gitmiş olsunlar.

allah, topyekün müminlere tertemiz bir dönüş nasip etsin.

hz musa

mücadele ve fütüvvet temsilcisi. kuran'da ''seni kendim için seçtim'' demiştir allah ona.
aşırı derecede hoşuma gidiyor taha suresinde ondan bahsedilmesi. allah'ın naz makamında hem sevgiyle sarmalanıyor hem bebek gibi yetiştiriliyor. en sonunda çelikleşiyor ve firavun'a meydan okuyor.
1 /