@garipbiryolcu

girişler yan taraftandır. >>>

  1. toplam entry 1124
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 8
  4. puan 6757
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 ay önce

12nisan

daha 30 dk olmuş sözlüğe katılalı. daha tanım yazmadan nickaltı açılmış maşallah bu ne hız. *gülücük*

"açılın biraz hava alsın açılın! . tamam aldı kapanın ! kapan kapan ! sömürdü bütün havayı."

latife yapıyoruz efenim. hoş gelmiş beş gitmiş. meraba ben sözlüğün delilerinden.

Dünya sözlük yazarlarından ramazan menüleri

helal ve temiz olandan ne bulursak yeriz inşallah.

ramazan menülerine ayar olurum. bu durum ramazan'ın ruhuna aykırı bir şey. kurduğumuz sofralar oruca gösterdiğimiz saygıyı ifade etmez , bizim ne kadar oruçla alakalı olup olmadığımızın ölçüsüdür. ramazan eğlencelerine karşı tavrımda öyle. ancak çocuklar için olan eğlenceler ramazanı ve orucu sevdirme maksadı taşıdığından yapılabilir. onun dışında biz yetişkinlerin ibadete özellikle Kur'an'ı okumaya , anlamaya , özümsemeye ve amel boyutuna taşımaya ihtiyacı var. kamu spotu bitti.

hiçbir şeye üzülmeyecek gamsızlığa ulaşmak

böyle bir şey insani değil. "hiçbir şeye gamlanmayacağım" demek kendini kandırmaktan başka bir şey değil. bu durum alışkanlık haline geldiği zaman türlü içsel sıkıntılara kapı aralıyor. üzülün , ağlayın , çığlık atın ama içinize gömmeye çalışıp "acımadı ki acımadı ki" yalanını kendinize söylemeyin.

diğer taraftan nefsini arındırmış kimseler iseniz yine de üzülürsünüz ancak olaylara verdiğiniz tepkiler değişir. mevzu da budur zaten. olay başınıza geldiğinde verdiğiniz ilk tepki sizin kim olduğunuzu gösterir.

ben inanıyorum ki hiçbir şeye üzülmediğini söyleyen insanlar içlerinde patlamaya hazır volkan taşıyorlar. sadece içlerindeki lavın çıkış yolunu bulamamışlar hepsi bu.
1 /