1. toplam entry 11738
  2. takipçi 27
  3. takip edilen 16
  4. puan 59206
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

Tanzimat döneminin utanmaz aydınları

İlginç bir şey değil ancak tanzimat sonrası ve 1. ve 2 meşrutiyet dönemini anlatan bir çok hatırat okuyanlar görecektir ki, bu ülkede, kalemini, ruhu, fikrini batılılara satmış bir çok "aydın" varmış. Babaali'nin satılmışları diyorum ben bunlara. Her biri bir avrupalı büyükelçi veya siyasetçiden para almak bir yana bir de bu ülkede yazı yazabilmek için onların himayesine girmek gibi bir garabetin içinde olmuşlar.

Bu ülkede kalemi satılık olmak yeni bir şey değilmiş onu bir kere daha anladım. Bu ülkenin aydınları aşağılık kompleksiyle yaşayan mahlukattan başka bir şey değiller.

bu arada bunu yapanlar sadece batı hayranı olanlar değil. kendini müslüman, türk vs. gibi genel toplumun kabul gördüğü insanlarda var. Yani sanmayın ki, sadece seküler olanlar için söylüyorum. Hayır çoğu için söylüyorum. ve bu söylediklerimi sallamıyorum kendi hatıratlarında açık açık yazıyorlar.

tanzimat döneminin utanmaz aydınları hep varlar...

bir kaç örnek vereceğim....
mizancı murad
ahmet ihsan tokgöz
Hüseyin cahit yalçın

Bir Kira Bir Yuva kampanyası

An itibariyle halk tv'de gerçekleşen kampanya, depremde evleri zarar görmüş, maddi sıkıntı yaşayan ailelere destek olmak amacıyla yapılan bir çalışma.

Her ne kadar bu konuda da ülkecek ortadan ikiye bölünmeyi başarmış olsak da. Ben halk tv'nin bu gayretini güzel doğru ve hoş buluyorum. Umarım bir çok aile için güzel bir umut olur.
1 /