1. toplam entry 1566
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 8
  4. puan 6524
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

anadolu insanının birbirine sevdiğini söyleyememesi

Şiveli konuşmalarından kaynaklanan bir tutukluktur. Eskiden seni seviyorum demek yoktu. Ne zaman Yeşilçam girdi hayatımıza o zaman sevmeleri İstanbul ağzıyla söylemek moda oldu. Yani şimdi suvanı gırıp pilovu gaşşıhlayan memmet usta erkekliği kadın gibi kırıtarak konuşan jönlerin adetine teslim edip nasıl seni seviyorum desin? Dese pilova pilov demeye yüzü kalır mı? Seni seviyom da gördüğünüz gibi olmuyor, bir gülme geliyor.

tribünlere oynamak

Tanım yazmanın temel motivasyonu düşünce paylaşmaktır. İnsana dair paylaşma kavramı diğer insanlarla mutlak sosyal ilişkiyi gerektirir. Yani paylaşmak için yazdığınız tanımı diğer insanların orada olduğunu bildiğiniz için yazarsınız. Okunmayan, kullanıcısı az olan sözlüklerin zamanla sönüp kapanma nedeni aynen budur. Kimse boş odada kendi kendiyle konuşup, düşüncelerini kendine karşı savunup, kendine yaptığı esprilerle yaşamıyor hayatı. Sözlüklerde yazmak için yazıyorum elitliğini bu kadar yüceltmeye gerek yok. Herkes çok iyi biliyor ki herkes okunmak için yazıyor. Birisinin okunma arzusu çoktur en aktif zamanı kollar yazar, birisininki daha azdır tenha zamanlarda da yazar. Fakat burada kimse olmasaydı kimse buraya yazmayı düşünmezdi.

kumandur

#6666854

Tanımı boyunca beş adet nokta kullanmış yazar. Üç tanesi tanım sonundaki üç nokta, bir tanesi ve saire kısaltma noktası, sonuncusu da cümle sonu nokta. Tdk gönüllülerinin elleri titriyor sayın yazar yapmayın bunu bize.*

Hoş gelmiş.

çocuğunu özel okula gönderen öğretmen

Özel okul sadece öğretmen kriter alınarak tercih edilen bir alternatif değil. Devlet okullarındaki öğretmenler de tek başına harikalar yaratamazlar. Okuldaki eğitim öğretmen, idare, veli ve öğrenci profili, okulun ve çevresinin fiziki koşullarının ortak ürünüdür. Bir öğretmen meslektaşlarına güveniyorsa bile diğer faktörleri dikkate alarak özel okul tercih edebilir. Öğretmen değilim. bütçemi zorlayacağını bilerek Çocuğumu özel okula göndermeyi düşünüyorum. Öğretmenler daha iyi olur diye değil yalnız. Benimsediğim öğrenme yaklaşımını benimsemiş, dünya görüşümü destekleyen nitelikte kadroya sahip bir okul sadece kolej tercih ettiğimde mümkün olabileceği için.

yaşlanan oyuncuların aforizmalar üretmesi zorunluluğu

Böyle acı bir gerçek var. Oyunculuğunda en popüler çağını yaşayan oyuncular o bar senin bu mekan benim gezip gününü gün ederken aynı popüler yılları geride bırakmış yaşlı oyuncular sosyal medya hesabından aforizmalar paylaşıyor. Galiba Erol büyükburç'un yaşadığı yıkımı hepsi yaşıyor ve daha entel bir tepki olarak aforizma kasıyorlar. Yani hem oyuncu hem yaşlı oldukları için kendilerini filozof zannediyor da olabilirler bilemedim.

boş ve anlamsız yüz ifadesi

Dalgınken yüzündeki duygusuz ifadeyi farkederdiniz ama sizi gördüğü an yüzünü derhal nasıl yapılacağını öğrendiği sevecen ifadeye ustalıkla bürüdüğünü görebilirdiniz. Benzeri bir cümleyle anlatılıyordu bir kitapta anne ilgisinden mahrum büyümüş bir yetişkinin dugusal donukluğu. Başlığa konu olan kişinin de benzer bir hikayesi vardır belki.

artık yazmayarak sözlüğü bırakmak mümkünken hesap kapattırıp gitmek

Anlam veremediklerimden. Sözlüğe giriş yapmayıp yazmayınca sözlük hükmen bırakılmış oluyor. Birileriyle irtibata geçip hesabımı kapatır mısınız ricalarıyla falan uğraşıp vakit kaybetmeden tertemiz gidilebilir sadece artık hiç giriş yapmamak suretiyle. İsmet özeldi galiba intihar geride kalanlara yapılan en büyük suçlamadır diyordu. Hesap kapattırma da bir tür suçlama mı yoksa? Ulan huzur vermediniz, ağız tadıyla yazdırmanız, şimdi gittim mutlu musunuz serzenişi mi bir tür? Öyleyse hiç etkileyici bir hareket olmadığını söylemek lazım. Ama amansız bir sözlük bağımlılığından tek kurtuluş reçetesi olarak algılandığı için kapatıp gidenlerin acısını yüreğimde paylaşıyorum. Bir gün ben de bırakmak istediğim halde bırakamazsam sözlüğü bırakacağımı ilan edip hesabımı kapattıracağım ki geri dönmeye yüzüm kalmasın.
1 /