1. toplam entry 9697
  2. takipçi 18
  3. takip edilen 7
  4. puan 40826
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 yıl önce

burak yılmaz

lille'in şampiyonluğu(olursa) evvela onun adıyla anılacak futbolcu. vurduğu gol oluyor ki her vuruşu da birbirinden klas. lens'e attığı ikinci golü kaleci boynunu kırarak izledi desek yeri, hem de sol ayağıyla attı. türkiye'de yetişip yurt dışına giden futbolcular içinde nihat ve arda'yı geçebilir şampiyon olurlarsa. nihat şampiyonluğu kaptırdı, arda (a. madrid şampiyonluğunda) ise sürekli onbirde oynamıyordu. bu yaşta bu form, bu ayak içi sert vuruşlar. tebrikler kral.

münacaat

sevişecek gibi baktık, öpüşebilseydik dünyayı solduracaktık" falan. üstad münacaat içine bu kadar realizm katmasa olmaz mıydı? olur muydu? olsa iyi olurdu. bu dizeler başka şiirine kalaydı.

münacaat denilince beklenenden biraz farklı, fakat oldukça etkileyici bir şiir.

şiirsiz anlasaydık okurmuyduk hiç şiir!

26 Nisan 2021 tam kapanma kararı

kapanma değil aşı çözüm. zannediyorum şu süreçte virüsün yaz düşüşüne geçişi ile aşılama arasında son bir hamle yapalım dediler. 300'lerde ölüm kanıksamamamız gereken bir şey gerçekten. yanlış giden şey aşılama hızımız oldu. avrupalılar aşı stoğu yaparken işi biraz ağırdan aldık. kapanmak sıkıcı, ama inşallah sonrasında aşılanmış birey sayısı çok fazla ve tam açılma ile sonuçlanır. iki baharımızı ve bayramlarımızı çaldı korona illeti. Ölenlerin yanında varsın çalsın. vefat sayısı büyük bir düşüşe geçer inşallah.

aile ve sosyal politikalar bakanı antipatikliği

aile olmanın güzelliği üzerine odaklanması, kamu spotları yayımlaması gerekir. sadece aile olmaya kötü örnek şiddet uygulayan eşler üzerinde odaklı kamu spotları aile anlayışını yaralar. bir şeyin hep olumsuz yanları üzerine odaklanırsanız zihniyetleri de ona odaklarsınız. bakanlığın evvela gizliden gizliye kök salan bir düşünce olarak "aile sorundur" algısının önünü tıkaması gerekiyor.

Gerçekte hiçbir şeyin birbirine değmemesi

dokunmak kavramını atom veya atom altında değerlendirince galiba. bu şekil bir yaklaşıma entelektüzasyon denebilir. o halde duyular yanılır, duyularımıza güvenmemeliyize mi açılır kapı, duyularımıza yüklediğimiz kavramlarda mı yaşıyoruza da göz kırpabilir bu durum. daha alta inip kuantum düzeyince gözlemleyen gözlemlenen arası ilişkiye, ortaya çıkan bilgiyi nasıl yorumlayacağımızın da sonuca etkisine falanıma filanına dokunur bu mevzu.

aslında biz nesneleri değil onlardaki ışık yansımalarını görüyoruz sadece, e aslında bir şeye de gerçekten değmiyoruz, ot gibiyiz zihin olmasa he mii?
1 /